David Michie: Zákon karmy

David Michie: Zákon karmy

Tisk

zákn karmy - kopieChytrý příběh se zajímavou zápletkou. Aneb moudré čtení, moudré slovo a osudy lidí, takových, jaké znáte, nebo byste rádi poznali. Možná se dokonce takovými lidmi cítíte být.

 

Zákon karmy je příběh, který je kaleidoskopem osudů lidí, emocí a zákona karmy. A nemusíte čekat,  jednoduše se stane, že karma začne fungovat hned.

 Představy autora o karmě dostávají pevný řád, což je první věc, na kterou jsem byla zvědavá. A to potěší každého čtenáře, který do této doby třeba ještě trochu váhá v tom ujasnění si, o čem to vlastně David Michie ve svých knihách píše.

Přece jen je nám život himalájských mnichů na hony vzdálený a ani různé buddhismy pro zaneprázdněné na tom nutně nemusí nic změnit. Náš životní styl je prostě jiný.

Karma všedních dnů aneb jak by to bylo v ideálním případě

Různé obyčejné i neobyčejné příběhy se někdy blíží realitě, jindy jsou z rozdílných sociálních bublin, než na jaké jsme zvyklí, ale na to celé se dá nahlížet jako na svižný příběh, seriál o lidských osudech.

Karma začne pracovat hned, což dodá příběhům nejen spád, ale také možnost autorovi vysvětlit čtenářům, jak podle něj karma funguje. Co se nám vrací, co máme možnost ovlivnit. A co ne.

Není ten příběh moc rychlý?

Snad jen jedno by mohlo na této knize být trošku jinak. Jsem asi rozmazlená pomalostí Dalajlamových koček a zdlouhavých popisů počasí, vůně kávy a kočičích myšlenek, proto mi kniha Zákon karmy přišla jako úsečný rychlý příběh přeplněný akcí a informacemi. Což ještě zvýrazňovalo to, že jednotlivé příběhy jsou usekané a nastavené do kapitol ob kapitoly věnující se zase dalším příběhům.

Na druhou stranu to z příběhu dělá cosi, co lze dobře číst po kouskách, na dovolené, na cestách. Svižnost může některým čtenářům velmi vyhovovat, protože zvyšuje čtivost a švih nám umožní si rychle pamatovat všechny příběhy a knihu tak skoro pročíst na jeden zátah.

Ačkoliv, kvůli moudrosti v příbězích, je to skoro škoda.

Doporučuju si dávkovat.
A mlsat.

Třeba právě proto je příběh takový, jaký je.

zákn karmy - kopie

O autorovi: Zákon karmy napsal jako chytrý příběh odhalující principy fungování této duchovní teorie. Je autorem bestsellerové série Dalajlamova kočka a ve svém životě praktikuje buddhismus.

Vydalo nakladatelství Metafora, 2023

Překlad: Petr Sumcov

Original: Instant Karma

https://www.metafora.cz/zakon-karmy-11753/

Hodncení: 70 %


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Tapír

  • Tapír 5/2023
    Páté číslo Tapíra je od 6. 9. 2023 v prodeji! Tentokrát se můžete těšit na indiánský speciál plný kresleného i...
  • Tapír 4/2023
    Léto je tady v plné síle a s ním i prázdninové číslo časopisu Tapír. Na dovolenou to pravé čtení pro...
  • Tapír 3-2023
    4. května vtrhne do vašich trafik stádo nových Tapírů! Tentokrát nás cesty zavedou na africké  Safari, a u nás doma oslavíme 100let...
Banner

Hledat

Rozhovor

Michael Kiske: „Tipuju, že nás opět pozvou na další Masters Of Rock…”

michael kiske unisonicJak se vede bývalému zpěvákovi legedárních dýní Helloween Michaelovi Kiskemu? Momentálně spolu s kytaristou Kaiem Hansenem exceluje ve skupině Unisonic. Spoustu jeho zajímavých názorů ...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Čtěte také...

Colette Baron Reid: Orákulum bohyní

orakulum bohyni perexMáme před sebou jeden z velkých projektů americké autorky Colette Baron-Reid. Téma bohyní a vnitřních sil ženy. Příjemný tón je celkovým dojmem, který převažuje. A to nejen díky výtvarnému zpracování a tex...

Z archivu...


Literatura

Mozková posilovna - maximalizujte své možnosti!

mozkova posilovna200Potřebujete se lépe soustředit, využít svůj potenciál, být kreativnější nebo byste si prostě jen rádi odpočinuli hlavu? Pokud na tyto otázky odpovídáte ano, máme pro vás návrh na řešení v podobě příručky Phila Dobsona Mozková ...

Divadlo

Zlínské divadlo přináší další komedii od Francise Vebera

draha legrace 200Francis Veber je proslulý francouzský scenárista, producent, režisér, filmař a divadelník známý například díky filmu Drž hubu! nebo filmu a divadelní hře Blbec k večeři. Zřejmě právě díky jejímu úspěchu se v Městském divadle pustili do...

Film

3Kino nám zpřístupní středoevropské filmy, které bychom jinak sotva spatřili

3Kino perexKaždoročně se v listopadu pořádává rozsáhlá přehlídka 3KINO a ani letošek není výjimkou. Zájemci, kteří si musí vyčlenit volný čas na období mezi 3. až 12. listopadem, se mohou těšit na filmy vzniklé na teritoriu střední Evropy, kromě Česka ta...