Barbara Moore, Ciro Marchetti: Královský zlatý tarot

Barbara Moore, Ciro Marchetti: Královský zlatý tarot

Tisk

tarot (2)Karty dokonalé na pohled a nadoraz plné informací, jak jen to u klasického tarotu je možné. Je vskutku královský. Kouzelný svět mýtů, symbol a světa, který nás obklopuje. Ať už reálně, nebo symbolicky. Luxusní provedení tarotu zaujme naprosto každého, od začátečníků po milovníky či sběratele. Všichni se zde dozví – snad téměř všechno!

Dokonalá příručka, která naladí a dodá jistotu

Příručka Zlatého tarotu je z pera Barbary Moore, která patří ke špičce tarotových tvůrců. Umí nejen chytlavě popsat atmosféru jednotlivých karet, zdůraznit důležité symboly a významy, ale také v obecných částech jejích knih najdete povídání o kartách. Jak k nim přistupovat, jak se na ně dívat, jak s nimi pracovat. Jak se cvičit, jak nahlížet na odpovědi na otázky, které se nám dostávají.

Například maličký návod u první sady karet…

„Až si budete číst o jednotlivých kartách, dívejte se i na obrázek. Zapište si, co vás oslovuje, a všimněte si toho, co vám nic neříká. Porovnejte své postřehy s poznámkami ze Cvičení 3. V čem se podobají a v čem se liší? Poznamenejte si zkušenosti ze svého života, které s jednotlivými kartami souvisí.“

A já jen dodám, že Cvičení 3 bylo vnímání dojmů a informací z pouhého slovního hodnocení každé karty, klíčových slov.

Díky tomu si pak můžete poprvé vzít karty do ruky s tím, že si jste jisti. Že se na první výklad těšíte… že přesně víte, jak formulujete otázku a může se pak snadno stát, že vaše oči padnou i na malý detail na kartách Cira Marchettiho, který řekne víc než tisíc slov. Protože budete správně naladěni.

Ciro Marcetti jakožto autor obrázků je jednoznačný mistr, který umí přidat do svých obrázků jas, lesk a neskutečné charisma. A právě ty detaily. Psík, pták, květina, malý hmyz, svítání, mrak, slunce, zobrazit iluze pocitů, emocí a hlubokého zadívání se do budoucnosti i minulosti.

Jeho obrázky jen ožít…

KRÁLOVSKÝ ZLATÝ TAROT:

-          Perfektní pro začátečníky: skvěle vysvětlený, průhledný

-          Perfektní pro každého: je doslova luxusním zpracováním tarotu od grafiky po texty

Základní a velmi dobře vysvětlené informace tu najdou začátečníci i pokročilí. Tarot je shrnut do košatého základu, který vám dá nejen to první, co potřebujete vědět, ale také vás naučí vnímat tarot po svém, vnímat jeho bohatost a najít v něm ty logické souvislosti, které jsou potřeba.

O autorech: Barbara Moore a Ciro Marchetti (průvodce, výtvarník) jsou dokonalým párem. Barbara píše knihy, vytváří karetní sady a božsky o nich píše. Ciro Marchetti je výtvarník, který má s tématikou tarotu bohaté zkušenosti, vlastní největší designérskou firmu v USA a oba jsou v tomto oboru věhlasní.

tarot

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, SE, www.synergiepublishing.com, 2022


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Tapír

  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
  • Tapír 5/2023
    Páté číslo Tapíra je od 6. 9. 2023 v prodeji! Tentokrát se můžete těšit na indiánský speciál plný kresleného i...
  • Tapír 4/2023
    Léto je tady v plné síle a s ním i prázdninové číslo časopisu Tapír. Na dovolenou to pravé čtení pro...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Udělejte si hezký večer, přijďte do Pekla!

pek 200Těmito slovy láká na jedinečnou tragikomedii Peklo – Dantovské variace jeden z tanečníků skupiny 420PEOPLE. Jde o choreografa a tanečníka Václava Kuneše, kterého jsme spolu s jeho kolegyní Natašou Novotnou poprosili o zodp...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

Angličáci Matchbox aneb jak krabička sirek inspirovala chladné Angličany?!

anglicaci 200Uměleckoprůmyslové museum v Praze zařadilo do svého programu těsně před Vánocemi mimořádnou a zejména pro děti zajímavou výstavu miniaturních modelů autíček a jiných vozidel „Angličáci Matchbox“. Ve dvou podlažích UPM jsou pre...

Z archivu...


Literatura

Danielle Steelová: Špionka a romantika jak ji známe

Špionka Danielle SteelPokud máte rádi romány Daniely Steelové, zbystřete, nakladatelství Ikar právě vydalo její novou knihu Špionka (v originále vyšla v roce 2019). Příběh je zasazený do období druhé světové války a opět nechybí romantika, lehké nap...

Divadlo

Mezi námi děvčaty

Mezi nami devcaty 200V dubnu tohoto roku se na prknech Komorní Fidlovačky uskutečnila již stá repríza autorského debutu irské dramatičky a zároveň také herečky Elaine Murphyové. Slavnostní kulatou reprízu Little Gem si nenechala ujít ani samotná...

Film

Stále spolu

Stale spolu 200Stále spolu je název nového dokumentárního filmu z koprodukce České televize, který 21. května vstupuje do kin. Diváci se mohou těšit na zajímavý pohled na život jedné rodiny zaznamenaný režisérkou Evou Tomanovou, která citlivým přístupem...