Barbara Moore, Ciro Marchetti: Královský zlatý tarot

Barbara Moore, Ciro Marchetti: Královský zlatý tarot

tarot (2)Karty dokonalé na pohled a nadoraz plné informací, jak jen to u klasického tarotu je možné. Je vskutku královský. Kouzelný svět mýtů, symbol a světa, který nás obklopuje. Ať už reálně, nebo symbolicky. Luxusní provedení tarotu zaujme naprosto každého, od začátečníků po milovníky či sběratele. Všichni se zde dozví – snad téměř všechno!

Dokonalá příručka, která naladí a dodá jistotu

Příručka Zlatého tarotu je z pera Barbary Moore, která patří ke špičce tarotových tvůrců. Umí nejen chytlavě popsat atmosféru jednotlivých karet, zdůraznit důležité symboly a významy, ale také v obecných částech jejích knih najdete povídání o kartách. Jak k nim přistupovat, jak se na ně dívat, jak s nimi pracovat. Jak se cvičit, jak nahlížet na odpovědi na otázky, které se nám dostávají.

Například maličký návod u první sady karet…

„Až si budete číst o jednotlivých kartách, dívejte se i na obrázek. Zapište si, co vás oslovuje, a všimněte si toho, co vám nic neříká. Porovnejte své postřehy s poznámkami ze Cvičení 3. V čem se podobají a v čem se liší? Poznamenejte si zkušenosti ze svého života, které s jednotlivými kartami souvisí.“

A já jen dodám, že Cvičení 3 bylo vnímání dojmů a informací z pouhého slovního hodnocení každé karty, klíčových slov.

Díky tomu si pak můžete poprvé vzít karty do ruky s tím, že si jste jisti. Že se na první výklad těšíte… že přesně víte, jak formulujete otázku a může se pak snadno stát, že vaše oči padnou i na malý detail na kartách Cira Marchettiho, který řekne víc než tisíc slov. Protože budete správně naladěni.

Ciro Marcetti jakožto autor obrázků je jednoznačný mistr, který umí přidat do svých obrázků jas, lesk a neskutečné charisma. A právě ty detaily. Psík, pták, květina, malý hmyz, svítání, mrak, slunce, zobrazit iluze pocitů, emocí a hlubokého zadívání se do budoucnosti i minulosti.

Jeho obrázky jen ožít…

KRÁLOVSKÝ ZLATÝ TAROT:

-          Perfektní pro začátečníky: skvěle vysvětlený, průhledný

-          Perfektní pro každého: je doslova luxusním zpracováním tarotu od grafiky po texty

Základní a velmi dobře vysvětlené informace tu najdou začátečníci i pokročilí. Tarot je shrnut do košatého základu, který vám dá nejen to první, co potřebujete vědět, ale také vás naučí vnímat tarot po svém, vnímat jeho bohatost a najít v něm ty logické souvislosti, které jsou potřeba.

O autorech: Barbara Moore a Ciro Marchetti (průvodce, výtvarník) jsou dokonalým párem. Barbara píše knihy, vytváří karetní sady a božsky o nich píše. Ciro Marchetti je výtvarník, který má s tématikou tarotu bohaté zkušenosti, vlastní největší designérskou firmu v USA a oba jsou v tomto oboru věhlasní.

tarot

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, SE, www.synergiepublishing.com, 2022


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda

Tapír

  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Fotografováním mám možnost vyjádřit své pocity, říká Petr Macháček

tanec ostrava 200Na Ostravsku to navzdory okolnostem „razoviteho regionu“opravdu kvasí a žije. Tvoří zde zajímaví lidé a pod tvrdou slupkou lze často nalézt jemnocit a  vytříbený vkus. Kultuře se zde daří, jak se lze přesvědčit nejen ze zpráv masmé...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

Turistický seriál K21: Šťastná země

200 clanekMilí čtenáři, s prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár muzeí. Nebudou chybět ani tipy na ...

Z archivu...


Literatura

Vytváření nepřítele a jiných fikcí, které se mohou stát Skutečností

eco vytvareni nepritele 200Italský estetik, literární vědec a spisovatel Umberto Eco patří u nás nejznámějším osobnostem, většina jeho knih, zvláště pak románů, vyšla v českém překladu - naposledy Pražský hřbitov. Nejnověj...

Divadlo

Životní příběh Jiřího Plannera, který začínal kdysi v Semaforu, je hlavně o něčem

planner perexKniha Planner Story přibližuje osobnost Jiřího Plannera, který sice už dávno není hvězdou, ale má neskutečný tah. Už jako provozní šéf známého pražského divadla prošel neskutečnou spoustu dobrodružství, zážitků a ...

Film

Heidi, děvčátko z hor

heidi 200Asi nejslavnější švýcarský románek pro děti – a děvčátka zvláště - sepsala před bezmála půldruhým stoletím Johanna Spyriová. V české podobě jej známe díky převyprávění Bohumila Říhy jako Heidi, děvčátko z hor. Příběh líčí strastiplné osudy osiřelé dív...