Procházky, které těší a sbližují malé, velké a jejich psí kamarády

Procházky, které těší a sbližují malé, velké a jejich psí kamarády

Tisk

nahaci perexZajímavý projekt I love naked – procházky bezsrstých plemen psů již od roku 2018 vytváří platformu pro milovníky, majitele a obdivovatele těchto zvláštních psů. Pravidelná setkání se konají minimálně čtyřikrát do roka, pokud to situace spojená s pandemií Covid dovolí. Na těchto setkáních můžou návštěvníci objevit netradiční krásu psích naháčů a seznámit se s nimi. Jsou otevřená všem a poskytují čistě přátelské a nekonkurenční prostředí, kde se schází parta nadšenců ochotná sdílet své zkušenosti a třeba poradit budoucím majitelům.

Snahou pořadatelky je přispět ke zlepšení komunikace mezi psy a lidmi, zejména dětmi. Procházky navštěvují nejen majitelé bezsrstých psů, jejich obdivovatelé, ale také rodiny s dětmi, které chtějí strávit příjemný čas a něco zajímavého se dozvědět. Každé setkání se koná na jiném místě a trasy jsou vybírány tak, aby pravidelní účastníci poznali krásné parky a lesy v celé Praze a okolí.

Víte, že v Praze můžete potkat i desítky bezsrstých psů najednou
Pokud se rozhodnete jednu z akcí navštívit, uvidíte, jak se místo setkání postupně zaplní natěšenými majiteli a jejich psy různých plemen a velikostních rázů v osrstěných i neosrstěných variantách.

Před jednou procházkou byli přítomní svědky vtipného dialogu babičky a vnučky: „Babí, co je to za pejsky?“ ptala se malá holčička naléhavě. Po krátké chvíli přemýšlení přišla jasná odpověď, kterou nikdo z přihlížejících nečekal: „Nevím, asi Lysáci.“

nahaci 4

Ten, kdo na místě zůstal, se dozvěděl víc než babička s vnučkou, které spěchaly jinam. Úvodem do „naháčkovského“ odpoledne byl odborný výklad psího psychologa Ing. Pavla Bradáče o komunikaci mezi lidmi a psy, o tom, jak předcházet konfliktům mezi nimi i mezi psy samotnými. Následovala ukázka her pro psy a jejich psovody, vhodná na procházky a pro utužení vzájemného vztahu. Hry si mohli vyzkoušet jak dospělí, tak děti se svými psími parťáky. Individuální poradna a dotazy účastníků přišly, jak to tak bývá, na závěr.

nahaci 2

Potom se všichni vydali do Krčského lesa na procházku, kterou si dokonale užili. Nejvíc těšil pohled na řádící pejsky a kolem nich nadšeně pobíhající děti, které byly prokazatelně ve svém živlu. Přišli majitelé se psy jiných plemen a také oříšci. V průběhu procházky se formou prodeje lístků do tomboly vybral výtěžek na podporu projektu Psí senioři v nouzi a všichni zúčastnění měli radost, že pomohli i těm, co neměli zrovna takové štěstí.

nahaci 3

Všichni společně dorazili do cíle, na zahrádku lesní restaurace, kde celé odpoledne uzavřeli přátelským rozhovorem a občerstvením.

Máme rekord!
Na podzim roku 2020 se v rámci jedné z akcí konal pokus o rekord „Nejvíce psů bezsrstých plemen na jednom místě“, který se podařilo při pandemií ztížených podmínkách naplnit a je zapsán Agenturou Dobrý den do České knihy rekordů. Každý účastník dostal malou pozornost od sponzorů a upomínkový diplom. Děti získaly pexeso s motivem naháčků a knížku se psí tématikou. Předpokládáme, že knížku „Mami, kup mi psa“ maminky ocenily nevíce.

nahaci 1

Akce jsou neziskové a vstupné je zdarma. Vše vychází pouze z lásky k bezsrstým psům a k lidem. Prostě se snažíme, aby se v této nelehké době vytvořilo prostředí, které lidi sblížuje. I love naked chce posílit obraz pejskaře, jako zodpovědného souseda.

Stránky procházek: www.ilovenaked.cz
Facebook procházek: www.facebook.com/Ilovenaked
Fotografie: archiv I love naked, archiv Agentura Dobrý den, Marek Matík, Martina Rásochová + fotograf Moje rodina


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks

Tapír

  • Tapír 2/2023
    Už se těšíte? My ano! Už 9. března (ano milé dámy, v den, kdy budete střízlivět z oslav MDŽ) vychází...
  • Slavíme 8 let
    Dne 22. 2. 2023 to bylo 8 let, co jsme vydali úplně první číslo Tapíra. Tehdy vycházel jen elektronicky.  ...
  • Tapír 1/2023
    Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)    
Banner

Rozhovor

Jiří Daron: Metaloví fanoušci jsou ti nejlepší!

Jiří Daron, Pragokoncert a Tarja TurunenPřesto, že datum v kalendáři a nevlídné počasí za okny naznačují, že festivalovému řádění je pro letošní rok konec, není to docela pravda. Už zítra propůjčí hokejoví fanoušci svůj zlíns...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Kultura v bytě: i reklamní předměty vám ho mohou dozdobit…

byt 200Ač tomu nemusíte věřit, domov vám mohou zútulnit i reklamní předměty – musí být ale praktické, funkční a vkusné. Nejlépe takové, aby logo nebylo vidět na první pohled. Jak na to, radí paní Martina, která má dlouholetou praxi s výrobou reklamních a dárkov...

Z archivu...


Literatura

Stromy jsou chytřejší, než si myslíme

Nez stromum dojde dech 200Nakladatelství Kazda vydalo další knihu milovníka přírody Petera Wohllebena s názvem Než stromům dojde dech a podtitulem Jak se stromy učí zvládat změnu klimatu a proč nás les zachrání, když mu to dovolíme.

...

Divadlo

Báječně chytrá a jiskřivá konverzační komedie

Hvezda v pasti 200JOANNA: Vás nikdy neunavuje organizovat lidem život, komandovat je, vyžadovat jejich obdiv a poslušnost?
GARRY: Nikdy. Vychutnávám si to.

 

...

Film

Filmové plakáty v průběhu věků
ImagePrvní filmoví diváci se zrodili na sklonku 19. století - a již tehdy je na projekce kraťoučkých, tehdy ještě samozřejmě němých filmečků lákaly sytě barevné plakáty, které slibovaly úžasný zážit...