Soutěž družstev ve sportovní gymnastice ČASPV 2021 již podruhé v Praze

Soutěž družstev ve sportovní gymnastice ČASPV 2021 již podruhé v Praze

rs gym perexRepubliková soutěž družstev ve sportovní gymnastice ČASPV letos opět proběhne v Praze. Ve dnech 16. – 17. října 2021 tak v gymnastické hale Sportovního klubu Hradčany poměří své dovednosti gymnasté a gymnastky od kategorií žactva a dorostu po kategorie dospělých. Akce se uskuteční za finanční podpory Hlavního města Prahy.


Organizačně akci zajišťuje tým Komise všeobecné gymnastiky MR ČASPV, který průběžně pracuje na zajištění těch nejlepších podmínek pro hladký průběh závodu. Soutěž je pořádána pro členy oddílů v rámci České asociace Sport pro všechny. Závodit budou čtyřčlenná družstva, která mohou být tvořena členy jedné nebo různých TJ/SK. Veškeré podmínky soutěže jsou uvedeny na webu ČASPV (www.caspv.cz) v dokumentech Komise VG a rovněž v Kalendáři akcí. Závod bude zahájen slavnostním nástupem v sobotu 16. 10. v 10:00, zakončení je plánováno v neděli 17. 10. odpoledne.

rs gym2

V loňském roce se tato republiková soutěž poprvé konala v gymnastické hale Sportovního klubu Hradčany v Praze. Důvodem pro přesun z tradičně využívaných prostor víceúčelové haly Sportcentra ČASPV v Doubí u Třeboně bylo přání, poskytnout účastníkům co nejlepší podmínky pro absolvování závodu v moderním gymnastickém prostředí. Příznivé ohlasy potvrzují, že se jednalo o krok správným směrem.

rs gym1

„Praha je navíc velmi dobře dostupná všemi dopravními prostředky, a tak věřím, že i na letošní soutěž se sjedou oddíly ze všech koutů republiky a budeme zde moci uvítat reprezentanty všech krajských složek asociace Sportu pro všechny“, komentuje opětovnou volbu Vedoucí Komise VG ČASPV, Ing. Gabriela Machová a dodává: „Během prázdninových gymnastických soustředění trenéři se svými svěřenci určitě pracovali na upevnění kondice a pilování nových dovednosti. Formu doladí v průběhu září a v rámci říjnové republikové soutěže ze sebe jistě všichni vydají to nejlepší a předvedou, co nového se naučili. Můžeme se tedy těšit na náramnou podívanou a skvělé výkony.“

Republiková soutěž družstev ve sportovní gymnastice
16. - 17. 10. 2021
Praha, hala Sportovního klubu Hradčany

rs gym3

Česká asociace Sport pro všechny – nezisková organizace se svým mottem „Pohyb je život a život je pohyb“ si klade za cíl zpřístupnění tělesné výchovy a sportu široké veřejnosti - od batolat až po seniory – a touto cestou pracuje na zvyšování pohybové gramotnosti všech cílových skupin. Sleduje současné trendy a nové informace předává svým členům i veřejnosti prostřednictvím vzdělávacích akcí a praktických workshopů. Tyto akce a široké spektrum dalších aktivit zaštiťuje metodická rada se svými odbornými komisemi, mezi něž patří i Komise všeobecné gymnastiky. Právě ta je hlavním garantem gymnastické soutěže.

gym loga


 

PřihlášeníSoutěže

HONZA HOMOLA HRAJE V BARVÁCH NA STO LET STAROU KYTARU

Honza Homola z Wohnoutů pokračuje ve své sólové tvorbě, kdy v minulosti vydal již dvě alba. Od roku 2012, kdy vyšlo CD Čarovánky, nechal sólovou tvorbu spát a pustil se do malování obrazů. V době lock downu, kdy Wohnouti nekoncertovali, se začal učit hrát na housle. A když se vše pospojovalo, vznikla z toho nová píseň, ke které přizval jako hosta Terezii Kovalovou.

I ve Finsku může být vyhlášené letovisko

Palm Beach Finland je název další knihy finského spisovatele Anttiho Tuomainena, která vyšla v nakladatelství Kniha Zlín.
Kniha Zlín (Albatros Media)

Tapír

  • Tapír 6/2021
    Šesté číslo Tapíra v prodeji od 4. listopadu 2021 Více o tom ZDE Příští číslo vyjde 6. ledna 2022
  • Tapír č. 5/2021
    Páté číslo Tapíra je v prodeji Více o tom ZDE    
  • Tapír č. 4/2021
    Čtvrté číslo Tapíra je v prodeji Více o tom ZDE  

Rozhovor

Petr Vydra v karanténě je ten normálnější, protože Vydra mimo karanténu je ten na jevišti

petr vydra 200Petr Vydra (*1972) vystudoval dramaturgii na pražské DAMU. Jako stand-up komik vystupuje v internetových a klubových pořadech Na stojáka a v televizním Comedy clubu. Jeho divadelní hry a adaptace uvádělo Městské divadlo Kladno a Švandovo...

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Anketa

Myslíte si, že současná kultura upadá?
 

Čtěte také...

Inspirujte se tipy na Pěstování ve městě

pestujeme ve meste 200Vydavatelství Smart Press s týmem KOKOZA, o.p.s., před časem vydalo knihu Pěstování ve městě – Zelené balkony, sousedské záhonky a komunitní zahrady. Obsah knihy je zaměřen převážně na městskou veřejnost, ale přináší informac...

Z archivu...


Literatura

Oddanost – Didier Drogba, má autobiografie

oddanostDidier Drogba, velký fotbalista, sportovní superstar, sportovec s obrovskou vůlí, ale i člověk s obrovským srdcem. To všechno se můžete dočíst v knize „Oddanost – Didier Drogba, má autobiografie“.

 

Divadlo

Zemřel charismatický herec Tomáš Valík, hrdina pohádky O Janovi a podivuhodném příteli

 

tomas valik 200Po kratší nemoci zemřel ve věku nedožitých dvaapadesáti let 8. října v pražské nemocnici Na Bulovce známý herec Tomáš Valík. Na filmovém plátně debutoval koncem osmdesátých let minulého století, ...

Film

Spolu s filmem vychází i kniha o Všech dobrých rodácích

200filmO co všechno se Národní filmový archiv, už nějakou dobu pod novým vedením, zasloužil? Hodlá zastavit letitý, mimořádně záslužný a svou informační šíří nenahraditelný časopis Filmový přehled, v posledním roce odsouzený živořit ve výhradně internetové podo...