Román Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Román Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Tisk

Všechny naše životy

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Camille, Marguerite, Thomas a Adelaide – čtyři lidé, čtyři osudy, čtyři životní příběhy, které se více či méně vzájemně proplétají. Každý z nich se nachází v trochu jiné životní fázi a hledá. Jenže co vlastně? Svobodu, pochopení, přijetí, společnost, potřebnost, nezávislost, seberealizaci, přátelství, lásku, druhou šanci…někdy si nejsou jistí sami sebou a potřebuji jemné popostrčení zvenčí, jenže nakonec ten velký krok musí stejně udělat každý sám. Možná si pomyslíte, že by jste jejich životy žili lépe, nedělali stejné chyby, jednali jinak. Ovšem nutnost si projít vlastními životními zkušenostmi nelze někdy jen tak obejít. Hlavní hrdinové vám rychle přirostou k srdci. Někdy je máte chuť obejmout a někdy si říkáte: „…sakra, jak tohle někdo může udělat.“ A jejich jednání vás mírně řečeno rozladí. Vše je však zapomenuto hned na dalších řádcích. Vy jen čtete, pořád dál a dál.

Jakým způsobem si můžeme vybrat knihu? Třeba tak, že vás zaujme obálka, chvíli se zasníte a skrze ní si představujete svůj vlastní děj. Pak si přečtete anotaci a vy víte, že přesně tohle teď potřebujete. Ponořit se do uvolňující atmosféry. „Všechny naše životy“ mě nezklamaly, i když děj ze začátku ubíhal jen velmi pomalu a já jsem místy usínala. Záhy se mírně rozeběhl a já se začetla tak, že jsem nakonec knihu nechtěla vůbec odložit. Stojí si za to si ji přečíst? Pokud hledáte uvolňující, romanticky pojatý, tzv. feel-good román, například na dovolenou, tak vřele doporučuji a ta obálka se moc povedla, je vyloženě okouzlující.

Všechny naše životy


Název: Všechny naše životy
Autor: Sophie Astrabie
Překlad: Hana Davidová
Nakladatelství: Metafora/Grada
Rok vydání: 2024
Počet stran: 312
Hodnocení: 80%


https://www.grada.cz/vsechny-nase-zivoty-13946/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Do každé své písničky jsem dal kus sebe, říká německý hudebník Hellmut Sickel

Hellmut Sickel 200Nejdřív ho naše publikum poznalo coby baskytaristu populární německé skupiny Kreis, posléze jako prvního manžela Heleny Vondráčkové. Čas je proti nám, Sprint, Svou partu přátel ještě naštěstí mám - to jsou asi největší hity, které p...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Rozchodové řízení. WTF? Český crazy thriller!

rozchodove-rizeni-perexPánové, co byste dělali, kdybyste se dozvěděli, že si vaše bývalá (o kterou však stále stojíte) bude za pár týdnů brát někoho jiného? A dámy, jak byste reagovaly na demonstrativní únos přímo od oltáře (poté, co jste ostentati...


Literatura

Velmi zajímavé svědectví ze života patchworkové rodiny

z ceho je den 200Z čeho je den je román Dominiky Prajdové, který vyšel v Knižním klubu a získal také Literární cenu Knižního klubu.

 

...

Divadlo

Ve Vršovicích začínám třetí sezónu a je to skutečně velké dobrodružství, říká Věra Mašková

vera maskova perex"V mnoha věcech se práce nijak neliší od ostatních divadel. Musím postavit repertoár, sehnat týmy na jednotlivé inscenace, tady navíc včetně herců," říká Věra Mašková, která je už několik let uměleck...

Film

Podzimní schéma České televize klepe na dveře

ctv 200Zatímco letní měsíce slouží k provětrání archivu a na obrazovkách se objevuje jeden evergreenový seriál a film za druhým, bývá září startovní čarou pro nové televizní projekty. Česká televize se rozhodla v boji o diváky s konkurenčními te...