Daliborovy květnové tipy

Daliborovy květnové tipy

Tisk

Janecek CernaSanitka3 previewPKvěten v plném proudu… Nebojte, nebudu vás hltit milostnou poezií. Právě naopak. Je tu (spíše temný) Daliborův květnový knižní tip…Co si můžete sehnat a přečíst? Zkuste Anděla smrti, Černou sanitku, Doručovatelky nebo Zlého psa. 

Robert Brynza – Anděl smrti (audio)

Zvuková podoba osmého pokračování příběhů románové kriminalistky Eriky Fosterové jen potvrzuje to, co o Robertu Brynzovi již dávno víme: jde o skvělého vypravěče s citem pro budování napínavé dějové linky. Ostatně číslice osm svědčí o tom, že série, jejíž hrdinkou je navíc žena se slovenskými kořeny, o své místo na slunci už dávno bojovat nemusí, protože je má prakticky jisté. Oproti tištěné verzi vydané nakladatelstvím Cosmopolis má audiokniha ještě další body k dobru: hlas Martina Stránského člověka prostě dostane. Kromě osmi titulů o Erice Fosterové najdete na servru Audioteka.cz navíc čtyři případy další románové vyšetřovatelky Kate Marshallové. Stejný autor, stejný interpret, stejně silný zážitek.

Brynza AndelSmrti audio preview


Alex Smith – Doručovatelky (audio)

Další květnový tip s tím předchozím spojuje nejenom žánr, ale i interpret. Martin Stránský sobě vlastním dokonalým přednesem přináší napínavou interpretaci prvního ze série zatím pěti příběhů románového soukromého detektiva Roberta Ketta. Kromě něj stvořil autor i zatím pětici thrillerů ze světa dospívající mládeže, tak napínavých, že se čtenářům až tají dech. Nicméně zpět k britskému detektivovi. V první knize s názvem Doručovatelky se nejedná o dámy rozvážející poštu, ale o únos tří dívek, jež pojí snad jen fakt, že doručují noviny staříkům a příležitostně méně legální produkty svým vrstevníkům. Jakkoli je pro mě osobně Alex Gordon Smith úplnou novinkou, rozhodně přestavuje i příjemné překvapení, které by si neměli nechat ujít žádní milovníci britské detektivky.

Smith Dorucovatelky audio preview


Alex Smith – Zlý pes (audio)

Třetí dnešní tip navazuje na ten druhý a stejně jako ten jej s prvním pojí podmanivý hlas Martina Stránského. Románový kriminalista Robert Kett i ve druhém příběhu série nazvaném Zlý pes postrádá svoji ztracenou manželku, stará se o tři malé dcerky, ale hlavně hledá pachatele bestiální vraždy, která se na první pohled jeví jako útok nějakého monstrózního zvířete. A podobně jako v Doručovatelkách, i tentokrát jde britskému policistovi o život. Z mého pohledu je obrovská škoda, že na serveru Audioteka.cz jsou zatím k dispozici pouze dnes zmíněné dva tituly. Popravdě se nemohu dočkat, až se objeví další. Alex Gordon Smith má možná tuctové příjmení, ale jako vypravěč a tvůrce napínavého děje rozhodně září.

Smith ZlyPes audio preview


Petr Janeček – Černá sanitka: Třikrát a dost

Svou premiéru si čtvrtý květnový tip odbyl již před šestnácti lety. O jeho úspěchu ale svědčí fakt, že se právě dočkal nového dotisku. Číslice v názvu opravdu znamená pořadové číslo titulu v sérii. Termín „Černá sanitka“ pak má evokovat (a nejspíš to i dělá) temnou náladu a předzvěst dramatických až hororových nálad. Ve skutečnosti ale dělá mnohem víc. Přináší a často i uvádí na pravou míru příběhy „z doslechu“. Věděli jste třeba, že když svět zaplalily zprávy o AIDS, lidé se báli držet v prostředcích hromadné dopravy, aby se nenakazili? V podobném duchu se pak nese všech přes tři sta komentářů a vyprávění, i když se samozřejmě zabývají širokou škálou témat, nejenom nemocemi a fóbiemi. Mnohé z nich jsou navíc v rozsahu prostého odstavce, takže se výborně hodí k oživení sešlosti přátel při podvečerním posezení nad lahví stimulujícího nápoje či něčeho chutného k zakousnutí. I když, možná právě tahle kombinace není pro každého…

Janecek CernaSanitka3 preview

Zdroj foto: Dalibor B. 


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Thomas V: „Díky trance music jsem poznal lidi, na které nechci nikdy v životě zapomenout“

thomas 20015. srpna budou účastníci Summerparty svědky hned několika premiér. Na parníku Tyrš se totiž v ten večer představí  tři DJs, z nichž dva budou před větším publikem hrát vůbec poprvé. Nejzkušenější z nich, ostravský BluEye, už letos Tyrše svým vystou...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Dům stínů je sice dobrá adresa, ale určitě ne místo pro život

dum-stinu bbart 200Filmové horory opravdu můžu, i když už mě po těch letech jen tak něco nevyvede z klidu. Strašidelné příběhy na papíře jsem nikdy nevyhledávala, nikdy jsem nehltala Stopy hrůzy, knižní horor je pro mě oblastí neprobádanou. Po knize ...


Literatura

Makléř = příběh nejen o chamtivosti a strachu

makler 200V nakladatelství Bizbooks ve společnosti Albatros Media vyšla na první pohled nenápadná, ale o to zajímavější kniha s názvem Makléř.

...

Divadlo

Dracula znovu ožil

dracula perexNepodléhejme šalebnému vábení nadpřirozených sil, mezi které reklama a propagace zajisté patří. Nechal jsem se zviklat sugestivní nabídkou, že divadelní představení Dracula Reloaded, čas od času divadlem Aqualung pořádané v Ž...

Film

Přehlídka španělsky mluvených filmů začala v Praze a skončí v Hradci Králové

La pelicula perexJako každoročně se i letos v druhé půli února vynořila LA PELÍCULA, přehlídka španělských mluvených filmů (película = film), což obnáší díla nejen ze Španělska, ale i ze španělsky mluvících zemí americkýc...