Nakladatelka z Paříže pro milovníky romantických příběhů

Nakladatelka z Paříže pro milovníky romantických příběhů

Tisk

Nakladatelka z Paříže

Zkuste se přenést v prostoru a čase do pařížského uměleckého prostředí v meziválečném období, kde je možné úplně všechno. Pro hlavní hrdinku Lizzie je to určitě velká svoboda a rozhodnutí jít si za svým snem. Ženský román mladé švýcarské autorky Tabey Koenigové o síle, odvaze a nezávislosti hrdinky vydalo nakladatelství Metafora.

Román tohoto typu vždy potěší snad každou ženu. Mladá Lizzie navzdory kritice, nesouhlasu a odsouzení stran své matky opouští svého násilnického manžela a manželství bez lásky, snímá okovy a vydává se cestou poznání a svobody v uměleckém světě 20. let 20. století. Cestou přibere svého profesora z dob studií a odjíždí s ním do Paříže, kde se snaží najít své štěstí. Potkává lásku v podobě mladé ženy a zjišťuje, že láska mezi ženami může být velmi krásná a naplňující. Nachází si další přátelé, setkává se s významnými osobnostmi té doby a hledá si své budoucí uplatnění a možná i lásku. K čemu nakonec dojde a smíří Lizzie se se svou matkou?

Kniha se vám určitě bude líbit, dobře se čte a je moc pěkná. Podobných témat je ale všude dost, není to vlastně nic nového pod sluncem, je ale dobré a přínosné ženám stále ukazovat, že mohou cokoli a nepotřebují být závislé na manželovi nebo uvázené v nešťastném vztahu s násilníkem či manželství bez lásky, to neškodí připomínat všem ženám tisíckrát denně. Malou výtku jsem měla pro překladatelku: buďto je to projev její originality, nebo mi některá slovní spojení na více místech v knize přišla poněkud kostrbatá.

Anotace:

Londýn: Mladá Lizzie se konečně odhodlá opustit svého manžela a odejít z manželství bez lásky. Píše se však rok 1921 a její čin vede nejen k vyloučení ze „slušné“ společnosti“, ale i k přerušení vztahů s vlastní matkou, která se své rebelující dcery okamžitě zříká. Lizzie odjíždí se svým bývalým domácím učitelem, profesorem Moorem, do Paříže a snaží se vybudovat si nový život. Brzy si v rámci zdejší bouřlivé literární scény nalézá přátele, především z okruhu návštěvníků knihkupectví Shakespeare and Company – osobnosti, které Lizzie fascinují svou otevřeností, odvahou milovat toho, koho chtějí, a zejména svým nadáním. A zatímco Lizzie pro majitelku knihkupectví Sylvii Beachovou pracuje na přepisu kontroverzního románu Jamese Joyce, začne její sen o nezávislosti nabývat nových obrysů.

Historický román Tabey Koenigové zavede čtenáře do roztančeného města světel v letech po první světové válce, kdy byla Paříž nejvýznamnějším kulturním centrem světa. Zde Lizzie potkává některé proslulé autory jako Gertrude Steinovou, Ernesta Hemingwaye či manžele Francise a Zeldu Fitzgeraldovy, kteří patřili k nejvýraznějším spisovatelským osobnostem této generace. Historický román nabitý atmosférou dvacátých let je poctou knihám a knihkupectvím.

Nakladatelka z Paříže


Název: Nakladatelka z Paříže
Autor: Tabey Koenig
Překlad: Miloslava Hnízdilová
Nakladatelství: Metafora/Grada
Rok vydání: 2024
Počet stran: 296
Hodnocení: 75%

https://www.grada.cz/nakladatelka-z-parize-13991/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Lucie Hlavinková: „Rozhodlo, jak vnuk o dědovi řekl, že je něco jako James Bond Východu.“

Hlavinkova Lucie200Lucie Hlavinková se narodila a celý život žije v Brně. Studovala historii a religionistiku na FF MU. Věnuje se výuce, překladům a psaní. Dlouhá léta psala „do šuplíku“, až v roce 2016 zvítězila v literární soutěži nakladatelství A...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Zádušní mše za hraběnku

zadus200Jiří Holub, je autorem další, ne příliš silné knihy menšího formátu, která mi přišla domů v obálce i s věnováním od autora samotného. Jiří není v literárním světě ani trochu neznámým elementem.

...

Literatura

Tomáš Třeštík se pohybuje Po povrchu

po povrchu 200Tomáše Třeštíka jsem nikdy příliš nesledovala, ale zaznamenala jsem několik jeho statusů a také rozhovorů. Z toho důvodu jsem byla zvědavá na jeho knihu, kde měl prozradit více. Jmenuje se Po povrchu a vyšla v nakladatelství Motto.

...

Divadlo

Festival DIVADLO: demonstrace v Rusku, válečné Japonsko i Ingmar Bergman

ljud invasionMezinárodní festival DIVADLO oslaví od 12. do 20. záři v Plzni dvacáté narozeniny. V hlavní části připravil pro návštěvníky do 16. září přes 40 představení předních zahraničních a domácích divadel, v rámci epilogu pak 17. ...

Film

Terminátor 3: Vzpoura strojů

terminator 3 200Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003) mohl být jedním z posledních skvělých filmů s Arnoldem Schwarzeneggrem, ale naštěstí svou kariéru předčasně neukončil a točí dál. V příběhu se má postarat o zmateného ...