Výlet do Japonska plného tajemství

Výlet do Japonska plného tajemství

Tisk

neonova cizinka200Neonová cizinka je název thrilleru Filipa Kloudy, který v letošním roce vyšel v nakladatelství Kalibr. Především milovníci Japonska by si jej neměli nechat ujít!

 

 

 

Mě kniha zaujala z několika důvodů, a to kromě netradičního prostředí Japonska díky tomu, že se jedná o thriller, a navíc od českého autora. Jako povedenou jsem hodnotila také obálku, kde na tmavém podkladu dominují právě neony.

Přečtěte si rozhovor s autorem knihy: „Japonsko mi každý den trochu chybí.“

Příběh je postaven na tom, že mladá scenáristka Alex přijíždí do Tokia jako hostka mezinárodního filmového festivalu. Původně měla film prezentovat s přítelem, se kterým na něm spolupracovala, ale jejich cesty se rozdělily a on z této cesty nakonec vycouval. Příliš jí to nevadí, protože festival pro ni není tím hlavním. Do Japonska totiž přijíždí hledat sestru Adélu, která v Tokiu jednoho dne z ničeho nic zmizela. To výrazně ovlivnilo jak život Alex, tak i jejího otce. Najít Alex nebo alespoň nějaké odpovědi by jim oběma hodně pomohlo…

Alex se tak ocitá v hlavním městě Japonska, kde musí zvládnout účastnit se filmového festivalu, ale také něco vypátrat. Sice se nevyzná ve městě a nezná ani jazyk nebo specifika místní kultury, ale je velmi odhodlaná a rozhodně také odvážná. Na její pouti je jí pravou rukou zaměstnanec festivalu Hiroki, který jí sice pomáhá, ale spíše z japonské oddanosti než z nějakého přesvědčení nebo sympatií. Potkává se také s komunitou Čechů žijících v Japonsku a publicitu si „zařídí“ vystoupením v podcastu.

„Jestli to praskne, půjdeš sedět, je ten nejprůraznější hlas, který mi momentálně běsní v hlavě. Následkům svého selhání zírám přímo do chřtánu. Ovšem jakmile ohlédnu pryč, vítají mě ještě horší stavy. Zpáteční let do Prahy plný sebelítosti a hněvu. Návrat do každodennosti s konstantními připomínkami, že jsem v Tokiu selhala. Že jsem své sestře nikdy neřekla poslední sbohem.“ (str. 228)

Neonová cizinka nabízí uvěřitelný děj, je moderní, a hlavně má specifickou atmosféru. Čtenáře v ní čekají také myšlenky Adély a je poháněn číst stále dál a dozvědět se, jak to celé dopadne. Pro mě se jednalo o milé překvapení a od Filipa Kloudy si moc ráda zase něco přečtu.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Začtěte se do Neonové cizinky

Filip Klouda (*1994) se narodil v Praze a při psaní svých prvních románů Lovci nocí (2016) a Vzdálená místa (2021) se inspiroval americkými a jihokorejskými thrillery. Fascinaci východní Asií zužitkoval v nejnovějším románu Neonová cizinka, v němž zároveň vzdává poctu kinematografii. Pokud zrovna nesedí v kině, pracuje jako reklamní copywriter, čte kyberpunk a poslouchá elektronickou hudbu. V současnosti žije v Londýně, kde dokončuje magisterské studium scenáristiky na London Film School.

neonova cizinka

Neonová cizinka
Autor: Filip Klouda
Žánr: beletrie, současná česká literatura
Nakladatelství: Kalibr (Euromedia Group)
Rok vydání: 2024
Počet stran: 424
Hodnocení: 88 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/672501-neonova-cizinka.html


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Support Lesbiens: „Jsme tu přece pro fandy a ti musí slyšet na koncertech pecky“

support lesbiens 200Pohodlně se usaďte a přečtěte si rozhovor s jednou z hvězd festivalu Holešovská Regata, se skupinou Support Lesbiens. Za ni odpovídala stálice Hynek Toman, jež se nezalekl rozpa...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Modré diaľky Maji Kadlečíkové lákají k objevování sebe samých

 

Modré diaľky 2Kniha Modré diaľky, povídkový román, příběhy žité a odžité. Uvěřitelné žitím a občas neuvěřitelné jako život sám. A přece pravdivé. Jak dobře žít? Odpověď hledají všichni – po svém. Možná ji hledaj...


Literatura

Napínavá zamotaná detektivka: Bez viny

bez viny 200V září vydalo nakladatelství Ikar další knihu nejúspěšnější německé autorky Charlotte Linkové. Detektivní příběh Bez viny je třetím dílem knižní série Kate Linvillová a Caleb Hale a přinese nám pořádně zamotaný případ.

...

Divadlo

Národní divadlo slavnostně zahájilo svou již 132. sezonu módní přehlídkou pro veřejnost

nd 200Při příležitosti otevření již „více než stoleté“ sezóny Národního divadla, byla pro veřejnost připravena akce módní přehlídky protagonistů čtyř odvětví Národního divadla - baletu, činohry, opery a Laterna Magiky. Moderace mó...

Film

Parazité ve společnosti dnes a kdysi

Parazit perexNa letošním canneském festivalu zvítězil jihokorejský film PARAZIT, který se již v českých kinech promítá, ačkoli oficiální premiéru má stanovenu až na počátek října. Natočil jej Joon-ho Bong (jiný přepis Džun-ho Pon), jenž vynalézavě zužitk...