Skvělá a vtipná kniha o svatbách

Skvělá a vtipná kniha o svatbách

Tisk

svatebni historky200Po Historkách z Tinderu se Lucie Macháčková vrací v jiném nakladatelství a tentokrát se Svatebními historkami. Úsměv na tváři při čtení je zaručen!

 

 

Už zmíněné Historky z Tinderu se mi moc líbily, zaujal mě jejich humor, a proto jsem si autorku zapamatovala a věděla, že její další počiny si nenechám ujít. Radost jsem měla také z toho, že se tato novinka věnuje svatbám, které jsou vděčným tématem, a to hlavně tehdy, když tu svou má člověk za sebou.

Kniha má podtitul Jak jsem se nevdala a první kapitola má název Jak jsem se skoro vdala (dvakrát). Musím přiznat, že jsem se rozesmála hned u prvního odstavce, kde Lucie tvrdí, že muži stárnou jako víno a ženy jako sýr eidam s tím, že mezi dvacítkou a třicítkou není velký rozdíl, ale třicítka je tučnější. Takových různých přirovnání a narážek je v knize celá řada a já osobně na ně nedám dopustit!

Lucie Macháčková v krátkých kapitolách popisuje jak své vlastní zkušenosti, tak zážitky z nejrůznějších cizích svateb. Přečtete si tak o nevěstě v černých šatech, o tom, jak se nevyplácí před svatbou hubnout, jak mohou dopadnout žertovné dary, nebo podrobnosti o holčičích rozlučkách se svobodou.

Co mě moc bavilo byly trefné vsuvky mezi kapitolami v podobě růžových stránek. Na nich byly například Tipy, jak naznačit muži, že se chcete vdávat, návod pro muže, jak nežádat o ruku, 13 věcí, které zjistíte, když plánujete svatbu nebo třeba svatební bingo.

Já jsem knihu četla, když jsem zrovna ležela pod dekou s nachlazením a musím říct, že to byla skvělá terapie! Smála jsem se opravdu hodně, vzpomínala jak na naši svatbu, tak na ostatní, na kterých jsem byla a občas si při čtení některých řádků představovala konkrétní přátele a známé. Byla to skvělá oddechovka, opravdu taková knížka do nepohody. Lucie Macháčková je podle mě zkrátka skvělá vypravěčka a doufám, že bude v psaní pokračovat!

Lucie Macháčková je česká stand-up komička, scenáristka, marketérka a moderátorka. Je známá především díky stand-up comedy, které se věnuje od roku 2014 v češtině a angličtině. Se svou anglickou show vystupovala na pódiích v Německu, Maďarku, Rakousku, Polsku i Velké Británii. Pravidelně se objevuje na televizních obrazovkách v pořadu Comedy Club. Je autorkou komediálního bestselleru Historky z Tinderu a knihy o rodičovství a mateřství Protivný sprostý matky. Pro český rozhlas vytvořila komediálně-historický podcast Vykopávky. Lucie má dcerku Charlotte.

svatebni historky

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala
Autor: Lucie Macháčková
Žánr: beletrie, humor
Nakladatelství: Ikar (Euromedia Group)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 248
Hodnocení: 90 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/651131-svatebni-historky-aneb-jak-jsem-se-nevdala.html

https://www.ikar.cz/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Dominik Landsman: „Baví mě i naprosto nesmyslná přirovnání typu byl veliký jak mrtvý tučňák.“

dominik landsman200

Dominik Landsman (* 14. října 1985) je český spisovatel. Autor vystudoval na Vysokém učení technickém v Brně obor Finance podniku, následně pracoval jako realitní makléř. V době, kdy dostal v zamě...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Rok v českém lese stojí za to!

rok v ceskem lese 200V dubnu vydalo nakladatelství CPress nádhernou publikaci Rok v českém lese od autora Julia Klejduse. Čtyři roční období v jeho podání spolu s 600 unikátními fotografiemi si musí podmanit každého milovníka naší přírody!

...

Literatura

Historická detektivka z Francie? - Skleněná past

sklenena past 200Nakladatelství Jota vydalo v listopadu poutavý příběh Skleněná past od francouzského autora Érica Fouassiera, ve kterém se mísí dějiny, tajemno a hlavně napětí. Historická detektivka z počátku 16. století jako vyšitá!

...

Divadlo

Vyhynutí včelstev – naše smrt

altFalešní proroci hlásali konec světa už sice bezpočtukrát, zatím to chválabohu nikdy nevyšlo, na druhé straně nemusí být takováto představa totálního zániku planety Země pouhopouhou utopií. Naplnit ji mohou, ač se to na první pohled může zdát nereálné, i

Film

Co nám zanechal 17. festival francouzského filmu?

francouzsky film 200Do českých kin pronikají z Evropy i Ameriky zejména podřadné, na mentalitu stádních teenagerů zacílené horůrky, komiksovité historky o lidičkách s nadlidskými schopnostmi či přepracované verze původně počítačových her. A čest...