Zlé časy – netradiční česká scifi
Banner

Zlé časy – netradiční česká scifi

Tisk

zle casy200V únoru vydalo nakladatelství Laser novou scifi knihu Michala Březiny s názvem Zlé časy o netradičním cestovali časem. Záměrně neuvádím slovo „hrdina“, ale počkejte sami… Co myslíte, bude hůř?

 


Česká krev

Michal Březina (* 1977) v bujarém mládí cestoval stopem po Evropě za vydatnými zážitky, z dlouhé chvíle běsnil v několika metalových kapelách, po trvalém usazení v rodinném životě spolupracoval s e-magazíny Sci-fi svět Vanili nebo Howard. Se zápalem se v současné době věnuje počítačové grafice, podílí se na podobě hororového časopisu Krátký řez nebo slovenského e-magazínu Charon. Napsal knihy: Pošuci z galaxie Real (2010), Měsíční deník (2016), Uchovej mou duši (2018), Do smrti daleko (2021), Není nebe nad Mexikem (2023).

Přečtěte si rozhovor s autorem knihy: „Cestování v čase otvírá široké brány nápadům, to mám opravdu rád.“

Seznamte se, Dušan Hofírek

Když se rozdával rozum, tak se na našeho hrdinu Dušana Hofírka asi moc nedostalo. Zato štěstí má habaděj – i proto dokáže procházet bludištěm časoprostoru tak, jako nikdo jiný. Třebaže si původně myslel, že bude působit jako armádní pošťák a ne, že to bude jeho maličkost, která bude cestovat do nejrůznějších míst a hlavně časů. Nechal se naverbovat k agentuře Post Finem a nutno říci, že průzkum časoprostoru se zkomplikoval hned při první výpravě a najednou na něm leží celý osud světa.

Knihu Zlé časy můžete vyhrát v naší soutěži: Získejte sci-fi Zlé časy

Minulost, budoucnost a zlé časy

K přečtení knihy mě nalákala obálka, která k příběhu perfektně sedne. Anotace zaujala taky, i když jsem si představovala hrdinu v lesklé zbroji, správňáka, co má pro strach uděláno a ne někoho, kdo snad nejvíc připomíná typického českého hloupého Honzu.

Rychlý sled různých časových os působí ze začátku trochu chaoticky, autor námět na první dobrou nevyždímal tak, jak mohl, ale ono to byl vlastně záměr. Kniha je plná hlášek a odkazů a pobaví všechny, kteří si rádi přečtou originální scifi. Navíc bychom měli podporovat nadějné české autory.

zle casy

Název: Zlé časy
Autor: Michal Březina
Obálka: Michal Kuba
Žánr: scifi, česká literatura
Nakladatelství: Laser
Rok vydání: 2023, brožovaná vazba
Počet stran: 248
Hodnocení: 65 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/zle-casy/kniha/14668/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

1st Choice: „..Nikdy jsme moc nedělali kompromisy!“

200rozO rockové partičce z Prahy už tu byla řeč několikrát. Mají za sebou dvě alba, slušnou řádku odehraných let i koncertů. A taky početnou základnu fanoušků, kteří se už nemůžou dočkat nedělní párty 8. září ve Stromovce. Jmenuje se Sunday Music Jam a právě 1st ...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Jak pan Spejbl prášil: Proleťme se na kouli jako Baron Prášil

jak pan spejbl prasilNově vydaná kniha „Jak pan Spejbl Prášil“, kterou vydalo Nakladatelství Fragment, je dílem Mikiho Kirschnera a Heleny Štáchové. Kniha vznikla na základě ste...


Literatura

Nevěsta ve sněhu

NevestaVeSnehu perexI policejní vyšetřovatelé mají svůj soukromý život. Robert Marthaler, hlavní komisař ve frankfurtské kriminálce má neustále spory se svým nadřízeným Herrmannem a také nevyjasněný vztah se svou příte...

Divadlo

A zase ten Havel!

200divV poslední době mívám někdy dojem, že snad každý chce hrát Havla. Možná je to jen taková móda, možná se pletu a vidím přízraky. Snad proto se mne, když jsem dostala pozvánku na premiéru Havlovy Audience, zmocnily nemalé pochyby. Pražský soubor vinohradskéh...

Film

Slnko v sieti ovládla Čiara, tesne za ním je film Piata loď

ciara 200

Najviac nominácií na národnú filmovú cenu Slnko v sieti za uplynulý rok získal film Čiara Petra Bebjaka. Ide o kriminálny triler, ktorý sa odohráva na slovensko-ukrajinskej hranici. Získal trinásť nominácií, vrá...