Každý se může ocitnout V pasti

Každý se může ocitnout V pasti

Tisk

v pasti200V pasti je název poslední knihy Kláry Janečkové. Ta vyšla v nakladatelství Ikar a najdete v ní devět příběhů ze života.

 

 

 

Jak Klára Janečková prozradila i v našem rozhovoru, jedná se o příběhy z její praxe psycholožky a v této knize ji její povolání zcela ovlivnilo. Hrdinové podle ní mají společný mají osud, dostanou se do pasti, ať již záměrně či bez vlastního zavinění a musí se z ní dostat. „Silné příběhy dnešních dnů. Jak jsme dohledatelní v dnešním světě, jak neopatrně zacházíme se svým soukromým životem, jak moc jsme důvěřiví,“ dodává.

Přečtěte si rozhovor s autorkou knihy: „Psychologie je poslání, psaní je láska.“

Jednotlivé příběhy mají nejrůznější hrdiny i děje, což činí knihu opravdu zajímavou. Hned první příběh je přímo vyprávěním Kláry, v dalším poznáváme puberťáka Jakuba, a především jeho spolužáky, ve třetím figuruje starší muž, jinde jde zase o rodinné vztahy nebo kariéru. Příběh Madlen se dotýká tématu stalkingu, Ivana bojuje s přístupem ostatních k její slepotě a například Erika se potýká se slávou.

„„Že ty všechno posereš,“ řekla Ivance Marcela, nejstarší sestra, když pro ni přišla do šatny. Ivanka si ze skříně brala školní tašku. Sestřina slova ji ranila. Za pád přece nemohla.
„Ale byla výborná,“ zastala se jí asistentka. „Zpívala jako nikdy předtím.“
„To ano,“ souhlasila Marcela. „Dokonce i matka byla spokojená. Otec měl slzy v očích, to jsem ještě neviděla,“ připustila.
Ivanku její slova potěšila. „Báli jsme se, že to bude trapas,“ sdělila Marcela. „Až na ten pád byla výtečná.“
„Musíte Ivanku více chválit. Je to šikovná holka. Zvládá tolik věcí,“ asistentka Ivanku bodře plácla po hřbetu ruky. „Užij si víkend. V pondělí ti končí školní rok,“ připomenula. (str. 154)

Po přečtení jsem měla dojem, že by knihu mohli ocenit především ti, kteří se v ní najdou a že by jim mohla i dodat odvahu udělat nějaké kroky. To Klára Janečková potvrdila s tím, že kniha má být „kuchařkou“ co si počít, když se staneme obětí kyberšikany, když šlápneme vedle a nevíme, jak z toho ven.

Každý z příběhů je svým způsobem strhující a já jsem se do něj opravdu rychle začetla a musela pokračovat dál. Díky tomu jsem V pasti přečetla za jedno odpoledne, ale zůstalo ve mně rezonovat ještě dlouho poté.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Začtěte se do povídkové knihy V pasti

Klára Janečková se narodila v roce 1979 ve Chvalčově u Bystřice pod Hostýnem. Vystudovala psychologii na UPOL v Olomouci a nyní pracuje jako školní psycholožka na dvou velkých základních školách, zároveň působí jako lektorka psychologie na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Publikovala odborné články i povídky do časopisů.Volné chvíle tráví cestováním, ráda navštěvuje nové země a poznává nové lidi, inspiruje se k dalším příběhům. Žije s dcerou Milly ve Zlínském kraji. Miluje zvířata, hudbu a jógu. Dosud jí vyšlo deset románů. Z toho v Euromedia Group vydala její bestsellery Osudová posedlost, Manželské okovy, Unesená, Temnota, Prokletý původ, Deník Gréty Kaiserové a Pád do tmy a Vítěz.

v pasti

V pasti
Autor: Klára Janečková
Žánr: beletrie, současná česká literatura
Nakladatelství: Ikar (Euromedia Group)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 248
Hodnocení: 86 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/608735-v-pasti.html


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

"Texty leží pořád přede mnou na pracovním stole, učím se stále", říká herec Dušan Sitek

foto dusan sitek perexPětadvacet let strávil v angažmá Městského divadla Zlín, kde vytvořil sto osmdesát rolí. Poslední roky už ale žije v Praze, kde původně nastoupil do angažmá Divadla pod Palmovkou. Dnes je Dušan Sitek na ...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Knihožrouti se vracejí již potřetí a opět poučí i pobaví

knihozrouti3 web mensiOblíbená autorka knih pro děti Klára Smolíková přichází s dalším dílem své série Knihožrouti, tentokrát s podtitulem Tajný čtenářský spolek. Opět se můžete těšit na školáky Aleše a Zorku, a především na mnoho knih. Vychází u ...


Literatura

Sledování přírody vám pomůže nejen se zahradničením

prirode na stope 200V nakladatelství Kazda vyšla další kniha oblíbeného milovníka přírody Peera Wohllebena, která potěší nejen mnoho zahrádkářů. Jmenuje se Přírodě na stopě a má podtitul Jak pozorovat, chápat a využívat přírodní jevy nejen na zahr...

Divadlo

Balada pro banditu po ostravsku

altDo divadla se chodí na 3D představení plné přehrávání a emocí. I když bývá kino lepší, jsou hry, kvůli kterým stojí za to divadlo navštívit. Jednou z takových je prověřená klasika Balada pro banditu.

 

...

Film

Malá holčička se v dubnu pokusí zachránit posledního žijícího draka

Jak zachranit draka 200Ve starověké Číně byli draci a lidé přáteli, ale lidská chamtivost ukončila jejich spojenectví a tato kouzelná stvoření se stala kořistí. Posledního z nich teď drží v zajetí krutý císař. Jednoho dne přinese krmení drakov...