Předloha pro vraždu. Kdo vraždí v literárním klubu?

Předloha pro vraždu. Kdo vraždí v literárním klubu?

Tisk

Předloha pro vražduPokud máte rádi klasické detektivky ve stylu Agathy Christie, pak vás určitě zaujmou knihy spisovatelky Evy Maškové. Nakladatelství MOBA vydalo již druhou detektivku této autorky. Její název je Předloha pro vraždu a vraždí se na kurzu tvůrčího psaní.

Knížka je hodně napínavá a opravdu má spád. Mezi množstvím postav vyniká hlavní představitelka, sedmadvacetiletá Andrea Sýkorová, která odešla z práce u kriminálky a přišla o přítele Josefa, který jí zanechal dluhy. Aby se znovu postavila na vlastní nohy, začala pracovat v kavárně jako servírka a rozhodla se navštěvovat kurzy tvůrčího psaní u specifického a sebestředného Felixe, s nímž se samozřejmě zaplete. Netrvá to dlouho a na rozlučkovém večírku kurzu psaní na jedné chatě dojde k vraždě. Podezřelí jsou všichni účastníci kurzu a následně se rozjede nejen vyšetřování, včetně Adreina pátrání, které vede na vlastní pěst, ale dojde k dalším událostem a nakonec i další vraždě.

Detektivka mě mile překvapila a hodnotím ji jako kvalitní práci zkušené autorky, která dobře ví, jak udržet napětí čtenáře. Velice se mi líbí, že se věnuje psychologii postav a rozvíjí jejich životní příběhy a myšlenky. Přesně od půlky knížky začnete tušit, kdo je vrah, nakonec své podezření změníte a postupně dojdete k tomu, k čemu své čtenáře vede autorka. Zatímco máte jen tušení, nakonec se potvrdí a přijde ještě ledacos jiného navíc, co může leckoho překvapit. Je třeba číst pozorně, postav je opravdu hodně a stačí když vám uteče maličkost a musíte se v ději vracet a pátrat po tom, jak to bylo, a co vám uteklo. Po té mentální stránce je to velmi obohacující málem až k bolestem hlavy, napětí vám však nedovolí knihu odložit, dokud není po půlnoci, nebo dokud ji nedočtete do konce.

predloha

Název: Předloha pro vraždu
Autor: Eva Mašková
Počet stran: 300
Nakladatelství: MOBA
Rok vydání: 2023
Hodnocení: 90%

https://www.mobaknihy.cz/predloha-pro-vrazdu-eva-maskova.html


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Na paletě „Paleta“.

lakoma barka 200V pátek 8.11. si mohli milovníci českokrumlovské kapely Lakomá Barka v sále pivovaru Eggenberg vychutnat koncert, který byl věnován křtu nového CD Paleta. Kapelnice folkové kapely Lakomá Barka...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Z archivu...

Čtěte také...

Jak chutně a bez výčitek jíst při cukrovce

sachar200Nakladatelství Noxi dělá v oblasti zdraví velmi záslužnou činnost. Další z jeho počinů je kuchařka maďarské autorky Krisztiny Vrábel „160 gramů sacharidů“ s lákavou výzvou v podnázvu: „Jezme chutně bez výčitek“. Taková výzva mě nikdy nenechá chladnou. ...


Literatura

Daňová evidence podnikatelů 2018

daň. evidence perexNa světlo světa se začátkem roku dostala publikace Daňová evidence podnikatelů 2018. Jedná se již o 15. vydání doplněné podle aktuálně platných daňových zákonů.

 

Divadlo

Pozemšťan. Premiéra ONE MAN SHOW v Divadle Bolka Polívky v Brně

Pozemstan perexDruhou premiérou letošní sezony byla pod patronací principála Bolka Polívky 5. dubna autorská inscenace Pozemšťan v podání herce Pavola Seriše a v režii Hany Mikoláškové. Komediální pantomimou a vlastními komentovanými vstupy herec vypráv...

Film

Složité romantické vztahy ve válce

tmavomodry svet 200Vážný romantický film Tmavomodrý svět (2001) je jedním z nejnákladnějších Českých filmů současnosti. Díky dobrému jménu tvůrců Jana a Zdeňka Svěráka do něj vlož...