Chcete si založit e-shop? Nejdřív si přečtěte tuto knihu!

Chcete si založit e-shop? Nejdřív si přečtěte tuto knihu!

Tisk

tajny denick eshopistu perexMít vlastní e-shop je lákavá představa. Snadná práce, která zahrnuje pouze balení a posílání balíků, spousta volného času a hodně peněz. Za nablýskanou fasádou se však ukrývá realita – a ta je plná nejen hezkých věcí, ale i komplikovaných, nepříjemných, rozčilujících či bizarních překvapení.

Své o tom ví i autor oblíbené facebookové stránky Tajný denníček e-shopistu, který se rozhodl sdílet své zážitky spojené s provozováním úspěšného slovenského e-shopu. S podnikáním začínal doma v obýváku a postupně vybudoval nejen funkční byznys, ale i komunitu nadšenců a zákazníků, se kterými může sdílet vášeň pro to, co prodává. Jeho podnikatelská cesta byla plná chyb i překvapivých poučení, z nichž nejdůležitější najdete v knize nazvané stejně jako zmíněná facebooková stránka.

Podnikání jako trnitá cesta ke svobodě

Pro autora bylo podnikání již od začátku cestou ke svobodě. Jeho přístup k vedení e-shopu je proto netypický. Vhodným příkladem je nesouhlas se zažitým tvrzením „Náš zákazník, náš pán.“ Jistě, zákazníci jsou důležití, ale podřizovat se každému jejich rozmaru nevede k ničemu dobrému. Jak říká autor: je lepší mít pět kvalitních zákazníků než padesát prudičů. Lidé, kteří neznají pozadí fungování online obchodu, by byli pohoršeni, kolegové e-shopisté zas souhlasně přikyvují.

Kniha tak kromě příběhu o těžkých podnikatelských začátcích a vybudování e-shopu nabízí i stručné vysvětlení toho, jak vlastně e-shop funguje. Přibližuje, kolik práce se ukrývá za jedním poslaným balíkem, jaké byrokratické překážky je nutné překonat, jaké komentáře e-shopaře zaručeně rozčílí, jak naložit s odstoupením od kupní smlouvy, jak zlepšit své služby, jak si nastavit a obhájit své hranice… zkrátka nepřikrášlenou realitu, kterou až doteď znali pouze zasvěcení.

Nechybí ani trefná memečka a vybrané facebookové komentáře z diskusí, které k příspěvku proběhly na facebookové stránce. Některé z nich nabídnou podněty pro vaše podnikání, jiné vás pobaví a další zas přinutí nevěřícně kroutit hlavou.

Upřímnost nadevše

Nejtypičtějším znakem autorových textů je upřímnost. Ta zde nemá žádné hranice. Ať už jde o problémy se státními úřady a jejich „ochotnými“, „milými“ a „nápomocnými“ zaměstnanci, doručovateli či technikou, nebo o problémové zákazníky, jejichž počínaní není možné logicky pochopit. Autor si nebere servítky a řekne bez cenzury to, co si opravdu myslí. Používá přitom zábavné slovní obraty a také spoustu vulgarismů, které podtrhují absurdnost popisovaných situací. Tento styl psaní ale rozhodně není pro každého, takže pokud si potrpíte na slušnou mluvu nebo korektnost, kniha se vám líbit nebude.

Jestli ale pracujete s lidmi, se situacemi v knize se snadno ztotožníte. Zjistíte, že v tom nejste sami a že i jiní zaměstnanci či podnikatelé musí čelit srážkám s blbci, což může být značně uklidňující. No a pokud jste se ani po přečtení nevzdali snu založit si e-shop, odložte knihu do své knihovny a občas se k ní vraťte. Něco z toho, co zažil autor, čeká i vás, a tak se můžete jeho řešeními inspirovat.

tajny denick eshopistu

TAJNÝ DENNÍČEK E-SHOPISTU
Autor: Tajný denníček e-shopistu
Jazyk: slovenský
Vydáno: vlastním nákladem, 2023
Počet stran: 312

Hodnocení: 95 %

https://tde.sk


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Textař skupiny Kabát: „Texty se tak nějak cenzurujou samy.“

kabat logoSkupina Kabát je pro mnohé synonymem nejlepší české kapely. Ať si o nich každý myslí co chce, není snad nikoho, kdo by neznal její texty a nevybavil si Pepu Vojtka za mikrofonem. My jsme zpovídali basistu, k...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

Ateliér života Vladimíra Kafky: Místo k životu

atelier zivota perexNemohlo být lepšího názvu pro tuto knihu, kterou čteme s vědomím, že brzy tomu už bude rok, co tu s námi Vladimír Kafka není. Chybí svým klientům, svým čtenářům, ale nejvíc své rodině a své ženě. Právě ta se chopila úkolu a p...


Literatura

Modrý dům – příběh k mátovému čaji s medem

modry dum200Nakladatelství Noxi si pro své fanoušky před Vánoci připravilo druhé vydání knihy slovenské autorky Táni Keleové Vasilkové s názvem Modrý dům. Jedná se o vánoční příběh jako stvořený do zimní nálady, k zachumlání se do deky s nějakým dobrým čajem...

Divadlo

Simona Stašová a Svatopluk Skopal si střihnou manželství po italsku

filumena marturanoTragikomedii Filumena Marturano italského režiséra, dramatika a herce Eduarda De Filippa připravuje Simona Stašová spolu se svým dvorním režisérem Zdeňkem Kaločem.

Film

Halloween 2 na DVD dokazuje, že děsí i po více než třiceti letech od svého vzniku

hallow 200Hororový žánr patří už dlouhodobě k těm divácky oblíbeným, protože většina z nás se ráda bojí (ovšem jen pokud se strach nedotýká nás bezprostředně). Možná ještě oblíbenějším je jeho subžánr zvaný slasher (česky „vyvražďovačka“), který má tři velké...