Nechte se inspirovat dalšími Zahradami od Dany

Nechte se inspirovat dalšími Zahradami od Dany

Tisk

Zahrady od Dany 2 200V nakladatelství CPress vyšlo pokračování knihy Zahrady od Dany. Tentokrát se jedná o Zahrady od Dany 2 s podtitulem Jak na problémy v zahradě.

 

 

 

Autorka v úvodu přeje čtenářům příjemné čtení a také to, aby jim kniha pomohla vytvořit si zahradu snů. Píše zde také, že díky práci na zahradě a radosti z každého nového květu často můžeme na chvilku zapomenout na starosti všedních dní, ale chce to kus práce. „Pokud si myslíte, že existuje bezúdržbová zahrada, nenechte se mýlit. Zahrada není pro lenochy. Když ale zahradu správně založíte a budete se jí patřičně věnovat, tolik času zase potřebovat nebudete,“ zdůrazňuje.

Po úvodu následuje kapitola zaměřená na základní principy rekonstrukce zahrad. Tam čtenáři najdou informace například o starých stromech, přesazování, drobných stavbách nebo materiálech. Další jsou dva praktické příklady z praxe s rekonstruovanými zahradami a další příklady rozdělené podle typu zahrad. Seznámit se čtenáři mohou jak zahradou u moderního domu, tak například tou u chalupy nebo ve svahu.

Moc se mi líbilo, že jsou zde popsány různé kroky, vidíme rozdíl, jak to vypadalo předtím a díky fotografiím i praktickým nákresům s osazením se můžete inspirovat a vidíte vše opravdu konkrétně a názorně. Oceňovala jsem také praktičnost – v návrzích například nechybí prostory pro uložení nářadí a podobně. Ukazuje se tedy, že je autorka opravdu profesionálka a dobře ví, o čem v knize mluví, a to se dnes cení!

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Nechte si poradit, jak na nejčastější problémy v zahradě

Větší kapitola se zaměřuje na nejčastější problémy na zahradě. Tam najdete spoustu informací také o užitkové zahradě a například vyvýšených záhonech v nejrůznějších provedeních. V závěru je pak seznam použitých rostlin rozdělený podle stromů, keřů, trvalek, trav a popínavých rostlin. Zde zahrádkáři ocení informace o jejich vhodném umístění.

Tato kniha mi přišla takzvaně do rány – dostala se mi do rukou právě tehdy, kdy sami předěláváme zahradu u našeho rodinného domu. Proto jsem se s nadšením dívala na různé realizace, nadchlo mě použití jemného písku místo námi plánovaných oblázků a rozhodně musíme někam zasadit svíčkovec. Také jsem hledala inspiraci u jednoho nákresu nápadně připomínající tvar naší zahrady a dospěla jsem k názoru, že si v knize každý musí najít něco! Kdo chce předělávat zahradu, neměl by si ji rozhodně nechat ujít!

Dana Makrlíková (*1975) se narodila v Jablonci nad Nisou. Vystudovala Technickou univerzitu v Liberci a Českou zemědělskou univerzitu v Praze. V médiích se pohybuje od roku 1993. Působila na Nově, v České televizi a na Primě, kde moderovala Zpravodajský deník. Proslavila se spoluprací s Přemkem Podlahou, s nímž tvořila náměty, scénáře a reportáže do pořadu Receptář prima nápadů. Pro Českou televizi v současnosti vytváří pořad Polopatě, v němž má pravidelnou rubriku věnovanou zahradám. V roce 2021 realizovala pořad Mistři zahrad na TV Seznam. Od roku 2008 vlastní firmu Zahrady od Dany, která se specializuje na návrhy a realizace zahrad.

Zahrady od Dany 2

Zahrady od Dany 2
Autor: Dana Makrlíková
Žánr: hobby, zahrada
Nakladatelství: CPress (Albatros Media)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 208
Hodnocení: 89 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/83014408/zahrady-od-dany-2/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Rozhovor s Robertem Vanem

200rozNarodil se na Slovensku, emigroval do Spojených států a po sametové revoluci se vrátil do Prahy. V komerční sféře patří k vyhledávaným módním a portrétním fotografům. Krom toho, jako jeden z mála, využívá ve své vlastní tvorbě techniku rozšířenou v 19. ...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

Odložený vesmír se připomene sám

odlozeny vesmir perexZačneme pěkně zesyrova. Ono to vlastně je takové čtení. Do hloubky, pořádně do masa, až do morku kostí. Michal Čagánek toto umí a jako červená nit se jeho příběhy linou vlastní bolesti, křivdy, pokřivené svědomí či viny. ...


Literatura

Jaká je literární prvotina Jiřího Mádla?

Pritazlivost-planety-Krypton 200Přitažlivost planety Krypton je název první knihy mladého herce, režiséra a scenáristy Jiřího Mádla. Román vyšel v nakladatelství Bizbooks a nabízí zajímavé čtení.

 

...

Divadlo

Vzhůru do šapitó! To nejlepší z nového cirkusu a pantomimy na Dramoxu

Walls & HandbagsDivadlo, akrobacie a tanec. Novému cirkusu propadá stále více diváků. Na Dramoxu si užijete hned několik fascinujících představení z Česka i zahraničí, v nichž můžete sledovat neuvěřitelné výkony akrobatů.

...

Film

Dva filmaři jako hrdinové knih

Cap perexDvě umělecké školy, jak pražská Akademie múzických umění, tak brněnská Janáčkova akademie múzických umění, vydaly téměř současně životopisné publikace o filmařích, z nichž jeden obecenstvo (i odbornou veřejnost) sotva dokázal oslovit, zatímco druhý by...