Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Tisk

kurz preziti 200Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.

 
Amar Ibrahim pořádá kurzy Outdoor Survival zaměřené na přežití v extrémních podmínkách. K nim však v poslední době přidal také Urban Survival o přežití ve městě nebo na vesnici. „Zkušenost z pandemie koronaviru, ale i katastrofálních záplav a vichřic ukázala, a stále ukazuje, kolik mají ta dvě témata společného a v čem se naopak liší. A co víc, potvrdila, že schopnost přežít v extrémních situacích je velmi aktuální téma,“ píše v úvodu.

Kniha je rozdělena do krátkých kapitol, ze kterých jen prýští autorovy zkušenosti z kurzů. Nejprve přináší základní poučky o tom, jak se chovat, jak je důležité to nezvládat, nebo si přivolat pomoc například prostřednictvím aplikace Záchranka. Dočtete se také několik inspirativních příběhů lidí, co se dokázali dostat ze zdánlivě bezvýchodných situací. Následují důležité kapitoly zaměřené například na peníze, vodu, jídlo nebo teplo, jiné se pak věnují živlům a přírodním katastrofám.

Na žádném kurzu přežití jsem doposud nebyla, jako dítě jsem jezdila na tábory, kde jsem se něčemu přiučila a mám nějaké povědomí o tom, jak se chovat. V této knize našla spoustu nového a důležitého, přičemž někdy je potřeba si něco jen připomenout, nebo pak vědět, kam sáhnout pro informace. V případě zemětřesení jsem se zájmem četla o takzvaném trojúhelníku přežití, líbila se mi kapitola o louce plné léků a jako velmi praktické hodnotím části o evakuačních zavazadlech.

Věřím, že každý v tomto Kurzu přežití dokáže najít něco nového a třeba mu to opravdu zachrání život.

Amar Ibrahim se narodil v roce 1967 v Domažlicích. Od roku 2006 se věnuje teorii a praxi přežití v extrémních podmínkách. Své zkušenosti předává široké veřejnosti i profesionálům z řad ozbrojených složek. Má atestaci jako zdravotník, absolvoval kurz CQB a kurz přežití v zahraničí. Podílel se na vývoji potravinových dávek pro armádu a civilní sektor. Pořádá kurzy Outdoor Survival i Urban Survival a o přežití také přednáší. V roce 2020 mu vyšla knižní prvotina Kurz přežití pro děti.

kurz preziti

Kurz přežití
Autor: Amar Ibrahim
Žánr: non-fiction
Nakladatelství: BizBooks (Albatros Media)
Rok vydání: 2022
Počet stran: 200
Hodnocení: 80 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/83206137/kurz-preziti/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Vlaďka Dobiášová: „Každý by se měl pomocí módních trendů snažit najít svůj styl a ne je pouze bezhlavě kopírovat“

vladka dobiasova perexPozvání k rozhovoru přijala paní Vlaďka Dobiášová, sběratelka historického a dobového oblečení, jeho doplňků, bižuterie, knoflíků, šicích potřeb a ozdob. Věci z její sbírky můžete vidět napříkl...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Předválečné časy v nemocnici Nightingale

Sestricky a jejich prani perexBlíží se konec roku 1938 a válka je na spadnutí. Život v londýnské nemocnici Nightingale však pokračuje v zajetých kolejích. Helen doufá, že po smrti milovaného manžela znovu najde lásku. Je okouzlující...


Literatura

Všichni jsme nějak vadní

vsichni jsme nejak vadni200Pokud hledáte nějaké pohodové a vtipné letní čtení, kde je hlavním hrdinou v poněkud nešťastný muž, sáhněte po novince nakladatelství JOTA s názvem Všichni jsme nějak vadní od Matthewa Normana.

Divadlo

Nechte se očkovat Shakespearem a léto bude fajn!

shakespeare boure 200Užijte si léto ve společnosti anglického divadelního génia a těch největších českých hereckých hvězd. Předprodej Letních shakespearovských slavností startuje 4. května 2021 na www.shakespeare.cz a v síti Ticketmaster. Generáln...

Film

Skleněný pokoj: Jednoduchost, funkčnost a mnoho světla

Skleneny pokoj perexKdysi, při návštěvě Brna, jsem měla tu čest, vidět vilu Tugendhat v jarním období. Tehdy jsem ještě nevnímala detaily, ale i tak ve mně zůstalo slovo „funkcionalismus“ viset dosud, a vila je jeho první asociací v mé mysli. Jmenuje s...