Poznejte příběh osudové lásky

Poznejte příběh osudové lásky

Tisk

Cisarovna perexPíše se rok 1853. Alžběta Bavorská, přezdívaná Sisi, má jasno. Buď se dočká opojné romantické lásky, jakou zná z básní, nebo se nezamiluje nikdy. Nikdo z její rodiny však pro její ideály nemá pochopení.

 


Všichni chtějí, aby byla jako její sestra Helena, která se má provdat za rakouského císaře Františka Josefa. Mladý císař, na kterého byl nedávno spáchán pokus o atentát, se mezitím zotavuje ze svých zranění. Aby uchoval mír ve své zemi, rozhodne se naplno věnovat svým povinnostem. Kromě toho si chce také vybrat svou císařovnu. Když se v zámeckých zahradách nečekaně potká s Alžbětou, není pochyb o tom, že mezi nimi vznikla láska. Naplní očekávání svých příbuzných nebo budou bojovat za to, čemu věří?

Kniha na motivy seriálu Netflixu

Kniha Císařovna byla napsána podle stejnojmenného seriálu Netflixu. Její autorka Gigi Griffis píše dívčí historické romány, v nichž často představuje méně známé dějinné události a neohrožené hrdinky. Její práce se kromě jiného objevily ve WestJet Magazine a Get Lost Magazine a byly přeloženy do francouzštiny, italštiny, portugalštiny a estonštiny.

Historický román? Ne, sladký příběh o lásce

Císařovna je řazena mezi historické romány. Pokud však patříte k milovníkům tohoto žánru a máte nějaké povědomí o životě v 19. století, budete z této knihy zklamáni. Ano, hrdiny knihy jsou císař František Josef a Alžběta Bavorská, ano, příběh se odehrává v roce 1853, ano, najdete zde popsané i některé historické události. Autorka však zcela ignoruje fakt, že lidé v 19. století přemýšleli úplně jinak než lidé současnosti. Ovlivňovaly je jiné názorové proudy, jiná společenská pravidla, jiná politická situace. Něco málo z komplikované politické situace a pravidel, kterým se tehdejší společnost řídila, je v knize zahrnuto, ostatním aspektem však autorka nevěnovala sebemenší pozornost.

František Josef, Alžběta i její sestra Helena tak působí jako dnešní teenageři navlečení v historických kostýmech, kteří si naivně myslí, že jsou to právě oni, kdo má ten jediný neomylný a pravdivý pohled na svět. Nechybí ani neodbytné přesvědčení, že všechno a všichni stojí proti nim. Jejich mluva je mluvou moderního člověka a hlavním tématem je pak věčné rozjímání o osudové lásce. Místo plnohodnotného historického románu tak autorka nabízí sladký příběh o lásce, ve kterém je historie pouhou kulisou, jež mu má dodat na atraktivitě. Zda to opravdu funguje, to už musí posoudit samotný čtenář.

Koho bude kniha bavit?

To, že většina lidí, kteří se o dané historické období zajímá, pravděpodobně nebude z knihy nadšena, neznamená, že se nenajde okruh čtenářů, které tento román bude bavit. Pokud milujete vyprávění o osudových láskách inspirované skutečnými událostmi, můžete po knize bez obav sáhnout. Autorka má čtivý styl psaní, prostředí císařského dvora, paláců a vil i samotné 19. století jsou mimořádně zajímavé, příběh se drží šablony, která v ženských románech bezchybně funguje a nechybí ani uspokojivý závěr.

Cisarovna

CÍSAŘOVNA
Autorka: Gigi Griffis
Originální název: The Empress
Překlad: Světlana Pavlíková
Žánr: román pro ženy
Vydáno: Ikar, 2022
Počet stran: 320

Hodnocení: 60 %

www.knizniklub.cz/knihy/607297-cisarovna-roman-o-sisi.html


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Vlady Gryc už sbírá materiál na novou desku, kterou by chtěl natočit příští rok

vlady200Textaře a zpěváka Vladyho Gryce znají hlavně příznivci české populární hudby. I když pochází z Ostravy a během let procestoval řadu zemí, nakonec zůstal v Berlíně. Přesto se do Česka pravidelně vrací. Natáčí tu písničky případně sbírá ceny - například „zl...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Harry Potter a Ohnivý pohár s ilustracemi od Jima Kaye

HP4 perVšechny fanoušky Harryho Pottera jistě potěší dlouho očekávané ilustrované vydání čtvrtého dílu. Těšit se můžete na legendární příběh o mladém čaroději doplněný neotřelými kresbami Jima Kaye.

 


Literatura

Monology vaginy: „lascivní“ název s hořkým obsahem

monology vaginy perex

„Člověk má strach to vyslovit. ‚Vagina.‘ Ze začátku máte pocit, jako byste se museli probourat neviditelnou stěnou. ‚Vagina.‘ Cítíte se provinile a bídně, jako by se vás za to c...

Divadlo

Novinky Švandova divadla v sezóně 2022/2023: Den otevřených dveří, šest premiér, nová talk-show i otevření komunitního centra

svandovo divadlo200Den otevřených dveří pojatý jako sousedská slavnost, šest nových inscenací i dva noví mladí členové hereckého souboru – Anežka Šťastná a Jan Mansfeld. To jsou ve stručnosti hlavní novinky sezóny 2022/2023 Švandova divadla v Praze. Pat...

Film

Cinema City znovu otevírá své brány 10. června

Cinema City znovuotevreni 200Multiplexy Cinema City přivítají své diváky ve čtvrtek 10. června 2021. Na ná-vštěvníky tak opět čeká velmi pestrá filmová nabídka a intenzivní kino zážitek.

...