Romantické čtení nejen pro milovníky rugby

Romantické čtení nejen pro milovníky rugby

Tisk

haka za lilii200V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha české autorce píšící pod pseudonymem M. K. Hardy. Jedná se o Haku za lilii s podtitulem Hřiště lásky.

 

 

 

Když jsem knihu zahlédla, hned jsem zbystřila díky jejímu názvu – můj táta hrával rugby, takže dobře vím, co haka znamená. A pak sklouzly mé oči ke zbytku obálky, na které se rýsuje svalnaté potetované mužské tělo. Usoudila jsem tedy, že něco takového mi nesmí uniknout.

Haka za lilii seznamuje čtenáře s velmi sympatickou hrdinkou v podobě fyzioterapeutky Lily. Ta žije v Londýně, ale pochází z České republiky, trpí jedním handicapem, ale nenechá se ním omezovat. Je opravdu silná a odhodlaná. Nezalekne se proto zakázky v podobě dělání fyzioterapie známému ragbyovému týmu a brzy se začnou dít věci… Zpočátku má samozřejmě obavy, ale ty se záhy rozplynou a ona do týmu rychle zapadne a čeká ji mnoho nečekaných situací.

Ve vyprávění se střídá Lily s Alexanderem a člověk čte, usmívá se a otáčí stránku za stránkou. Musím říct, že jsem si, jak Lily, tak tým opravdu oblíbila a moc se mi líbilo popisované prostředí a celková atmosféra. Kniha je oddechovkou, je romantická a opravdu odpočinková.

Musím také ocenit M. K. Hardy, jak do rugby dokázala proniknout. Mnohdy jsem se díky ní smála a vzpomínala na tátu a jeho vyprávění o tomto drsném sportu. Obzvlášť jsem se smála u této pasáže, protože táta byl přesně takový – fotbalisté pro něj byli jen slečinky, co by rugby rozhodně nevydrželi.

„Pokud zdravotník usoudí, že potřebuje ošetřit, každý hráč se musí podřídit. Většinou se kvůli tomu hodně rozčilujou. Taky se hádají a říkají, že lékaře vůbec nepotřebujou.“ Zasmála se, jako kdyby přesně věděla, o čem mluví. „Je to banda pitomců.“ Tak s tím jsem musela souhlasit. „Umíš si představit, že by tihle magoři hráli fotbal?“ Začala jsem se té poznámce chechtat, až se na mě někdo poblíž ohlédl. Byla by to přímo poezie, žádné simulování, bolavý kotník, ani holeň. Pokud by se tedy nesestřelili okamžitě.“ (str. 246)

Haka za lilii byla pro mě velmi milým překvapením. Dokonce jsem vůbec nechtěla, aby skončila a chtěla jsem s hrdiny zůstat ještě déle. Kdyby tedy by pokračování, vůbec bych se nezlobila a do té doby si musím obstarat autorčiny předchozí knihy.

M. K. Hardy je českou autorkou úspěšných romancí Knihomolka, Hacker a Hudba z vedlejšího kup=. Čtenářky si její knihy chválí především díky zajímavému prostředí, postavám, které si zamilují a osobitému čtivému stylu vyprávění. Od té doby, co v sobě objevila grafomanské sklony, píše jeden příběh za druhým a nenechala se odradit ani těžkými začátky. Kromě psaní se autorka věnuje především své rodině – je maminkou dvou dětí a každý jejich polední spánek využívá k psaní. Jejím zaměstnáním je práce s čísly a vydáváním knih si plní svůj sen.

haka za lilii

Haka za lilii
Hřiště lásky
Autor: M. K. Hardy
Žánr: erotický román, román pro ženy
Nakladatelství: Cosmopolis (Grada)
Rok vydání: 2022
Počet stran: 360
Hodnocení: 89 %

https://www.grada.cz/haka-za-lilii-13116/


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Mandrage: „Někteří tomu říkají komerce, já to nazývám propagace“

altSkupina Mandrage válcuje rádia s hity Šrouby a matice či Hledá se žena a sami jsou zatím válcováni fanoušky. Jejich Anděl za nejlepší hudební skupinu je používán jako činka a nepochybně jsou skvělá banda. Ostatn...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Z archivu...

Čtěte také...

Máš jen jednu šanci. Utíkej!

kyvadlo perPříběh zdánlivě obyčejného muže s minulostí, která ho bude pronásledovat až do posledních dnů. Ale ani po odchodu z armády se nedočká zaslouženého odpočinku. Ta pravá hrůza ho teprve čeká a po nevydařené vraždě se John Wallace stává lovnou zvěří....


Literatura

Když „román pro ženy“, tak vtipný a střízlivý!

laska pro samouky perexMáte rádi milostné příběhy plné romantiky? Pohádkové happy-endy, v nichž se překrásná Popelka na bílém Juráškovi prohání zasněženou krajinou po boku vyvoleného prince? To proto vás z...

Divadlo

Brno čeká hororová muzikálová komedie o podivínské rodince

The Addams Family 200Addamsovi. Taková trochu ne úplně normální rodina. Žije v tajemném domě v ústraní kdesi za městem blízko hřbitova a její členové si odpradávna libují ve strašidelném, až morbidním humoru, jejich nejoblíbenější barva je černá ...

Film

Jaké to je Být ženou?

Být ženouJeden svět “kouká” na nás všude. Reklamní plochy, internet, televize. Všude tam je nám připomínán ten svět sám pro sebe, dokumentární ostrov, na který máme možnost udělat si výlet. Široká nabídka pohledů do jádra všemožných problémů, denních realit...