Romantické čtení nejen pro milovníky rugby

Romantické čtení nejen pro milovníky rugby

Tisk

haka za lilii200V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha české autorce píšící pod pseudonymem M. K. Hardy. Jedná se o Haku za lilii s podtitulem Hřiště lásky.

 

 

 

Když jsem knihu zahlédla, hned jsem zbystřila díky jejímu názvu – můj táta hrával rugby, takže dobře vím, co haka znamená. A pak sklouzly mé oči ke zbytku obálky, na které se rýsuje svalnaté potetované mužské tělo. Usoudila jsem tedy, že něco takového mi nesmí uniknout.

Haka za lilii seznamuje čtenáře s velmi sympatickou hrdinkou v podobě fyzioterapeutky Lily. Ta žije v Londýně, ale pochází z České republiky, trpí jedním handicapem, ale nenechá se ním omezovat. Je opravdu silná a odhodlaná. Nezalekne se proto zakázky v podobě dělání fyzioterapie známému ragbyovému týmu a brzy se začnou dít věci… Zpočátku má samozřejmě obavy, ale ty se záhy rozplynou a ona do týmu rychle zapadne a čeká ji mnoho nečekaných situací.

Ve vyprávění se střídá Lily s Alexanderem a člověk čte, usmívá se a otáčí stránku za stránkou. Musím říct, že jsem si, jak Lily, tak tým opravdu oblíbila a moc se mi líbilo popisované prostředí a celková atmosféra. Kniha je oddechovkou, je romantická a opravdu odpočinková.

Musím také ocenit M. K. Hardy, jak do rugby dokázala proniknout. Mnohdy jsem se díky ní smála a vzpomínala na tátu a jeho vyprávění o tomto drsném sportu. Obzvlášť jsem se smála u této pasáže, protože táta byl přesně takový – fotbalisté pro něj byli jen slečinky, co by rugby rozhodně nevydrželi.

„Pokud zdravotník usoudí, že potřebuje ošetřit, každý hráč se musí podřídit. Většinou se kvůli tomu hodně rozčilujou. Taky se hádají a říkají, že lékaře vůbec nepotřebujou.“ Zasmála se, jako kdyby přesně věděla, o čem mluví. „Je to banda pitomců.“ Tak s tím jsem musela souhlasit. „Umíš si představit, že by tihle magoři hráli fotbal?“ Začala jsem se té poznámce chechtat, až se na mě někdo poblíž ohlédl. Byla by to přímo poezie, žádné simulování, bolavý kotník, ani holeň. Pokud by se tedy nesestřelili okamžitě.“ (str. 246)

Haka za lilii byla pro mě velmi milým překvapením. Dokonce jsem vůbec nechtěla, aby skončila a chtěla jsem s hrdiny zůstat ještě déle. Kdyby tedy by pokračování, vůbec bych se nezlobila a do té doby si musím obstarat autorčiny předchozí knihy.

M. K. Hardy je českou autorkou úspěšných romancí Knihomolka, Hacker a Hudba z vedlejšího kup=. Čtenářky si její knihy chválí především díky zajímavému prostředí, postavám, které si zamilují a osobitému čtivému stylu vyprávění. Od té doby, co v sobě objevila grafomanské sklony, píše jeden příběh za druhým a nenechala se odradit ani těžkými začátky. Kromě psaní se autorka věnuje především své rodině – je maminkou dvou dětí a každý jejich polední spánek využívá k psaní. Jejím zaměstnáním je práce s čísly a vydáváním knih si plní svůj sen.

haka za lilii

Haka za lilii
Hřiště lásky
Autor: M. K. Hardy
Žánr: erotický román, román pro ženy
Nakladatelství: Cosmopolis (Grada)
Rok vydání: 2022
Počet stran: 360
Hodnocení: 89 %

https://www.grada.cz/haka-za-lilii-13116/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Já už si tu jízdu chci jen užívat, říká operní pěvec Radek Krejčí

radek krejci 200Na scéně Severočeského divadla v Ústí nad Labem je Radek Krejčí řadu let. Vedle oper a operet se objevuje i v muzikálech jako jsou Cikáni jdou do nebe, Noc na Karlštejně nebo Limonádový Joe. Přitom se nebrání ani dalším pěveckým příle...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Nejosobnější případ Matěje Mynáře

hrichy-otcu200Martin Stručovský patří mezi mé oblíbené české spisovatele a jak už jsem uváděla v předchozích recenzím, jsem ochotná díky němu číst dlouho do noci. Proto jsem měla velkou radost, když se konečně objevila další kniha s Matějem Mynářem.

...

Literatura

Vždy existuje naděje

Meli jsme stesti 200Na začátku roku 1939 se židovská rodina Kurcových snažila žít normální život v polském městě Radom. Válka se však neúprosně blíží a když se Polsko rozdělí mezi Německo a Sovětský svaz, členové rozvětvené rodiny se od sebe odtrhli...

Divadlo

Malostranský hřbitov jevištěm site-specific představení

kyt 200Veřejnosti jinak nepřístupný pražský hřbitov otevře v polovině září své brány a poskytne kulisy jedinečnému hudebně-tanečnímu projektu Kytice – Mezigenerační dialog. Výsledek díla, které vzniklo v rámci Roku české hudby, můžete na již zmín...

Film

Ježíšek letos nepřijde

prijde letos jezisek plakat 200Po filmu Křídla Vánoc přichází do kin další "sváteční" snímek Přijde letos Ježíšek?, opět spjatý motivem stěží uchopitelného zázračna, které může do lidských životů zasáh...