Romantické čtení nejen pro milovníky rugby

Romantické čtení nejen pro milovníky rugby

Tisk

haka za lilii200V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha české autorce píšící pod pseudonymem M. K. Hardy. Jedná se o Haku za lilii s podtitulem Hřiště lásky.

 

 

 

Když jsem knihu zahlédla, hned jsem zbystřila díky jejímu názvu – můj táta hrával rugby, takže dobře vím, co haka znamená. A pak sklouzly mé oči ke zbytku obálky, na které se rýsuje svalnaté potetované mužské tělo. Usoudila jsem tedy, že něco takového mi nesmí uniknout.

Haka za lilii seznamuje čtenáře s velmi sympatickou hrdinkou v podobě fyzioterapeutky Lily. Ta žije v Londýně, ale pochází z České republiky, trpí jedním handicapem, ale nenechá se ním omezovat. Je opravdu silná a odhodlaná. Nezalekne se proto zakázky v podobě dělání fyzioterapie známému ragbyovému týmu a brzy se začnou dít věci… Zpočátku má samozřejmě obavy, ale ty se záhy rozplynou a ona do týmu rychle zapadne a čeká ji mnoho nečekaných situací.

Ve vyprávění se střídá Lily s Alexanderem a člověk čte, usmívá se a otáčí stránku za stránkou. Musím říct, že jsem si, jak Lily, tak tým opravdu oblíbila a moc se mi líbilo popisované prostředí a celková atmosféra. Kniha je oddechovkou, je romantická a opravdu odpočinková.

Musím také ocenit M. K. Hardy, jak do rugby dokázala proniknout. Mnohdy jsem se díky ní smála a vzpomínala na tátu a jeho vyprávění o tomto drsném sportu. Obzvlášť jsem se smála u této pasáže, protože táta byl přesně takový – fotbalisté pro něj byli jen slečinky, co by rugby rozhodně nevydrželi.

„Pokud zdravotník usoudí, že potřebuje ošetřit, každý hráč se musí podřídit. Většinou se kvůli tomu hodně rozčilujou. Taky se hádají a říkají, že lékaře vůbec nepotřebujou.“ Zasmála se, jako kdyby přesně věděla, o čem mluví. „Je to banda pitomců.“ Tak s tím jsem musela souhlasit. „Umíš si představit, že by tihle magoři hráli fotbal?“ Začala jsem se té poznámce chechtat, až se na mě někdo poblíž ohlédl. Byla by to přímo poezie, žádné simulování, bolavý kotník, ani holeň. Pokud by se tedy nesestřelili okamžitě.“ (str. 246)

Haka za lilii byla pro mě velmi milým překvapením. Dokonce jsem vůbec nechtěla, aby skončila a chtěla jsem s hrdiny zůstat ještě déle. Kdyby tedy by pokračování, vůbec bych se nezlobila a do té doby si musím obstarat autorčiny předchozí knihy.

M. K. Hardy je českou autorkou úspěšných romancí Knihomolka, Hacker a Hudba z vedlejšího kup=. Čtenářky si její knihy chválí především díky zajímavému prostředí, postavám, které si zamilují a osobitému čtivému stylu vyprávění. Od té doby, co v sobě objevila grafomanské sklony, píše jeden příběh za druhým a nenechala se odradit ani těžkými začátky. Kromě psaní se autorka věnuje především své rodině – je maminkou dvou dětí a každý jejich polední spánek využívá k psaní. Jejím zaměstnáním je práce s čísly a vydáváním knih si plní svůj sen.

haka za lilii

Haka za lilii
Hřiště lásky
Autor: M. K. Hardy
Žánr: erotický román, román pro ženy
Nakladatelství: Cosmopolis (Grada)
Rok vydání: 2022
Počet stran: 360
Hodnocení: 89 %

https://www.grada.cz/haka-za-lilii-13116/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Každá žena na hlavě nosí neviditelnou korunku, říká Miss Czech Republic Karolína Kopíncová

karolina kopincova6 (2)Když zahlédnete Miss Czech Republic 2020, Karolínu Kopíncovou, máte pocit, že vidíte spanilou princeznu. Tato nádherná tmavooká hnědovláska svým půvabem bere každému dech, a to bez nadsázky. J...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Zaklínač 3: Prokletí vran

zaklinac200Příběhy o Zaklínači zná v naší zemi snad každý fanda fantasy- jedná se přece o kultovní sérii polského autora Andrzeje Sapkowského. Díky komiksovému nakladatelství Crew si je můžeme vychutnat i ve formě grafického románu, tentokráte s poetickým ná...


Literatura

Hate List, smutná realita dnešní doby

Hate List, perexSvět se nám mění přímo před očima. Zatímco některé výdobytky vřele vítáme, z jiných nám běhá mráz po zádech. A právě o jednom takovém smutném, hrůzu nahánějícím trendu posledních let je kniha Hate List. O střelbě na školách.

...

Divadlo

Pražští herci roztančí v březnu Švandovo divadlo

Souboj divadel 200Už v roce 2016 byl odstartován autorský projekt Tanečních kurzů Martina Šimka a Terezy Řípové v Městském divadle Mladá Boleslav. Na stejném místě zároveň proběhl i první ročník projektu Roztančené divadlo aneb Když he...

Film

Najdou Tři bratři Kouzlo měsíčního svitu, nebo jej rozsvítí až Emma Stone?

Allen perexDvě filmové premiéry, které měli možnost diváci zhlédnout v kinech během uplynulého týdne, vás přenesou do světa tajemna a fantazie, nechybí v nich stateční a ztepilí muži a krásné a chytré ženy. Český pohádkový příběh Tři bratři a Allenovský sním...