Co když se psaní knihy zvrhne?

Co když se psaní knihy zvrhne?

Tisk

finlay-na-zabiti 200Finlay na zabití je bláznivá komedie o tom, že opravdový zločin je o poznání komplikovanější než na papíře. Tato kniha vyšla v nakladatelství HOST a její autorkou je Elle Cosimanová.

 

 

Hrdinkou knihy je Finlay Donovanová, která je rozvedená matka a také autorka detektivek. Potýká se s finanční krizí a nestojí při ní ani múzy. Termín odevzdání rukopisu se blíží a jí se vše bortí pod rukama. Otočka o 180 stupňů nastane, když má v kavárně schůzku se svou literární agentkou. Právě tehdy žena odposlechne jejich rozhovor, špatně jej pochopí a myslí si o ní, že je nájemná vražedkyně. Finlay tak dostane velice lákavou nabídku a ani nestihne přemýšlet nad nějakými dilematy…

Vražda se jí zkrátka zrovna „hodí“ - dostane za ni štědré peníze a získá tak dost zajímavý námět pro svou knihu. A ve výsledku je toho mnohem více – kromě posílení vztahu se svou chůvou se kolem ní najednou ochomýtají i další muži, a navíc se vše motá kolem života jejího exmanžela. Jen je tedy třeba zbavit se těla, a hlavně neskončit ve vězení.

Finlay na zabití má moc zajímavý námět. I když je to celé šílené, tak popsané to dává smysl a není problém si vše představit. Kniha se hodně dobře čte. Podle mě tedy chvíli trvalo, než se příběh rozjel, ale pak vše nabralo na obrátkách. Finlay je taková zvláštní postava, ale věřím, že si ji zamilujete, budete jí fandit, a hlavně budete zvědaví, co bude dál, stejně jako já.

Knihu hodnotím jako takovou pohodovější detektivku ideální, když si chcete odpočinout a nechcete příliš trápit hlavu přemýšlením.

Elle Cosimanová vyrostla ve Washingtonu, vystudovala psychologii a patnáct let se živila jako realitní makléřka. Poté tuto kariéru opustila, aby se mohla naplno věnovat psaní. Je autorkou řady oceňovaných young adult románů a přispívá například na web The Huffington Post nebo do časopisu Time. Román Finlay na zabití (2021) je její první knihou pro dospělé a Newyorská veřejná knihovna ho vyhlásila za jeden z nejlepších titulů roku 2021. V současnosti žije s manželem a dvěma syny ve Virginii.

finlay-na-zabiti

Finlay na zabití
Autor: Elle Cosimanová
Překlad: Jitka Jeníková
Žánr: komedie, beletrie
Nakladatelství: HOST
Rok vydání: 2022
Počet stran: 383
Hodnocení: 86 %

https://www.hostbrno.cz/finlay-na-zabiti/


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Richard Müller: „Jednoznačným hitom je skladba Po schodoch.“

richard mullerJak vznikla právě píseň Po schodoch? Jak to vypadá na olympiádě? To a mnohem více si můžete přečíst v tomto rozhovoru s osobitým zpěvákem Richardem Müllerem.

 

...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...

Čtěte také...

Odhalte děsivé genetické tajemství starší než samotné lidstvo
dnaDruhý díl s oblíbenou dvojicí Lucií Henebellovou a Franckem Sharkem vás opět zavede do Paříže, do doby odehrávající se rok po vyřešení prvního případu. Kniha je ale určena i pro ty, pro které je Smrtící DNA autorovou prvotinou.

Literatura

Sára: Kniha první – Vás obejme bílými křídly moudrosti a duševní něhy

altExistuje duchovní čtivo pro děti? Snad kromě Malého prince? Ano… nesmírně mile mne překvapila kniha Esther a Jerryho Hicksových s názvem Sára: Kniha první. Desetiletá Sára je dítě snící o tom, že bude poustevník, protože ji až příli...

Divadlo

Lucie Trmíková: „Přijďte si poslechnout krásná slova plná barvy, života, touhy, lásky i bolesti.“

Dvoji domov 200V Experimentálním prostoru NoD se dnes odehraje premiéra inscenace Nebeský-Trmíková-Prachař: Dvojí domov / z Čepa, a proto jsme oslovili paní Lucii Trmíkovou, která je zde herečkou i scenáristkou. Co má předat toto dílo Jana Čepa a proč bys...

Film

Lurdy: místo, kde se ještě věří na zázraky
ImageS více než dvouletým odstupem od svého prvního uvedení přichází v těchto dnech do našich kin snímek Lurdy rakouské režisérky Jessiky Hausner. Film byl promítán mimo jiné v rámci festivalů v Karlových Varech, Rotte...