Parádní detektivka z českých luhů: Vesnice

Parádní detektivka z českých luhů: Vesnice

Tisk

vesnice200V dubnu vydalo nakladatelství Kalibr novou detektivní knihu mladé české autorky Kristýny Trpkové Vesnice. Prostředí uzavřené komunity, propojené případy a do toho romance na pracovišti. Naláká vás Vesnice ke čtení?Nadějná česká autorka

Kristýna Trpková (* 1996) žije s rodinou v Holicích. Pracovala jako disponentka zákaznického servisu, nyní se věnuje péči o tři malé děti. Od sedmi let hraje na klavír, také ráda zpívá, jezdí na kolečkových bruslích nebo peče. Psaní detektivních románů se začala věnovat před narozením třetího dítěte. Na kontě má knihu Rozsudek smrti (2021) a Stvůra (2021), kde představila hlavní vyšetřovatelku lauru Linhartovou, s níž pokračuje ve Vesnici.

Přečtěte si rozhovor s autorkou: „Já se pořád víc než za spisovatele považuju za čtenářku, takže svoje knihy píšu hodně intuitivně.“

Laura, Adam a vesnice Lipová

Nedaleko obce Lipová byly objeveny lidské ostatky a ukazuje se, že patřily jednomu z pohřešovaných chlapců, kteří v minulých letech záhadně zmizeli. Hrůzostrašný nález nenechává chladným jak kriminalisty, tak uzavřenou komunitu vesnice. Navíc se ukazuje, že chlapec byl celé roky vězněn možná přímo někde ve vesnici v nelidských podmínkách bez přístupu k dennímu světlu. Zkušené komisaři pardubické kriminálky Laura Linhartová a Adam Beneš se s vervou pouštějí do vyšetřování a při tom otevírají odložený případ, aby se pokusili dopídit pravdy. Je možné, že zbývající dva chlapci ještě žijí? Je pachatelem tohoto hrůzného zločinu někdo z obyvatel vesnice?

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Vyřešte dávno odložený případ ve Vesnici

Případ, vztah, paráda

Autorka se s námi nepárala, opět představila přitažlivý zamotaný kriminální případ, při jehož řešení jsme se spolu s komisaři zapotili. Povedlo se jí umně vylíčit semknutou komunitu malé obce se všemi jejími zvláštnostmi. Navíc nám do toho hodila vztahovou romanci mezi hlavními protagonisty, což já kvituji s povděkem, avšak ne všem čtenářům to může být po chuti. Osobně si však myslím, že něco podobného, detektivka s nádechem romance, tady u nás chyběla a je jedině dobře, že se toho někdo tak šikovně chytil, jako paní Trpková. Už teď se těším na její nový příběh a doufám, že se ho dočkáme co nejdřív! Vřele doporučuji jako detektivní jednohubku se svižným tempem pro všechny milovníky krimi případů!

vesnice

Název: Vesnice
Autor: Kristýna Trpková
Série: Laura Linhartová a Adam Beneš (2. díl)
Žánr: detektivka, krimi
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2022, pevná
Počet stran: 288
Hodnocení: 95 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/vesnice/kniha/14809/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Mým cílem v tanci je práce s emocemi

Seidlerova 200Nicole Seidlerová se tanci věnuje již od svých raných let. Ve stejné době, kdy byla přijata na AMU, začala v Praze vyučovat lekce moderního a klasického tance. Zazářila v muzikále „Addamsova rodina“, v českých videoklipech a spolu s tím se pr...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

„Informace chce být svobodná“

kyberkultura200Kyberkultura, hackeři a digitální revoluce je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada a jejím autorem je Petr Mareš.

 

...

Literatura

Alex Morrowová řeší případ i skrývá vlastní minulost

Stale pulnoc 200Přesně tak to je. Alex je tvrdá žena, však vyrůstala jenom s matkou a ta ji rozhodně sentimentalitě opravdu nenaučila. Je dcerou glasgowského mafiána, což naštěstí nikdo neví a což se ona snaží tajit, co to půjde. Však j...

Divadlo

Městské divadlo Zlín představuje retrokomedii k popukání – Charleyho tetu

cht200Zlínské divadlo uvedlo koncem listopadu premiéru anglické konverzační komedie Brandona Thomase Charleyho teta a konečně tu máme něco svěžího, neokoukaného a hlavně šíleně vtipného!

...

Film

Zac Efron se představuje v traileru drsného australského thrilleru ZLATO

zlato 200Uprostřed rozlehlé, jedinečné a nelítostné australské pouště se odehrává drsný thriller o chamtivosti, která dokáže zatemnit lidskou mysl. Jak daleko dokáží lidé zajít při cestě za nesmírným bohatstvím?

...