Tři ženy pana Wrighta

Tři ženy pana Wrighta

Tisk

tri zeny pana wrighta 200V červnu vyšel u nakladatelství Metafora román od Lindy Keir o vztazích Tři ženy pana Wrighta. Podíváme se pod pokličku hned několika vztahů, které budou mít společného jmenovatele. Jak fungují vztahy, když nechybí v nich nechybí lži a intriky?

Kdo je Linda Keir?

Jedná se o pseudonym, pod nímž píší hned dva spisovatelé: Linda Joffe Hullová (autorka humoristických a detektivních románů) a Keir Graff (autor dobrodružných příběhů pro děti a drsných kriminálek pro dospělé). Kromě řady vlastních úspěšných knih už mají na kontě tři společné romány, jež spojují témata manželské krize, nevěry a bortící se dokonalé fasády. Tři ženy pana Wrighta jsou prvním z nich.

Tři ženy pana Wrighta..

...to jsou Lark, Jessica a Holly. Tři naprosto odlišné ženy, které se neznají, ale přesto je pojí vztah k jednomu muži. Může si říkat, jak chce, ať už Trip, Jon nebo Jack, ale tento šarmantní muž si dokáže podmanit snad kteroukoliv ženu. Má peníze, má vliv i moc, umí řečnit a ví, po čem ženy touží. S každou svou partnerkou se nachází v jiné části vztahu a pro každou z nich se snaží být tím, čím si ony přejí. Nebo snad ne? Jak dopadne vztah jednoho muže se třemi silnými ženami, které se sebou nenechají jen tak zametat? Dokonalý obrázek manželství, partnerství se začíná rozpadat, až z této iluze nezbude nic.

Jejich manžel má vše…kromě toho, co si opravdu zaslouží.

Neokoukaný příběh z anotace mě zaujal natolik, že jsem se do něj rozhodla ponořit. A rozhodně toho nelituji, jedná se o netradiční pohled na vztahy a to, co v nich lidi drží. Cítím to až hmatatelně, že duo spisovatelů do vyprávění dalo vhled do psychologie muže-svůdce a žen, jež byly podmaněny jeho šarmem a jako konzumenta tohoto příběhu považuji za výborný nápad, že nám nabízí hned tři různé polohy vztahu i to, jak je mnohdy snadné s lidmi manipulovat a klamat je.

Pro koho se kniha hodí?

Tři ženy pana Wrighta přinášejí pohled do vztahů, které přicházejí a následně se bortí, až se zdá, že se hroutí celý život. Tím, že odkrývámee příběh pomocí tří hlavních protagonistek, máme k dispozici různé úhly pohledu a příběh má spád, nenudíme se. Až ke konci se hlásí o slovo eponymní hrdina. Kniha se bude líbit hlavně ženám, jelikož jsou to právě ženy, které zde hrají prim a jelikož jsou to zejména ženy, které řeší vztahy a vše s nimi spojené.

tri zeny pana wrighta

Název: Tři ženy pana Wrighta
Autor: Linda Keir
Žánr: román pro ženy
Originální název: The Three Mrs. Wrights (2020)
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 432
Hodnocení: 75 %

https://www.grada.cz/tri-zeny-pana-wrighta-12050/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Tomáš Vaněk: „Koncerty v Brně, Praze a Mnichově Hradišti chystám sám a vymazluji k obrazu svému.“

tomas vanek200Zpěvák a herec Tomáš Vaněk se v prosinci vypraví se svými vánočními koncerty do tří měst a my jsme jej u této příležitosti vyzpovídali a zjistili, na co se jejich návštěvníci mohou těšit.

...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Křest knihy Já a pan Darcy pod taktovkou Ondřejů

altVe středu 25. dubna se v kulturním centru Písecká brána uskutečnil křest knihy jedné z nejpopulárnějších světových autorek románů pro ženy současnosti. Alexandra Potter vydává u nás své druhé dílo s názvem Já a pan Darcy. ...


Literatura

Nakoukněte do Íránu

couchsurfing v iranu 200Hurá, je tady další kniha německého novináře Stephana Ortha. Po Rusku se tentokrát vydává poznávat lidi i kulturu do Iránu a opět k tomu volí couchsurfing.

 

...

Divadlo

Sváteční představení v Národním divadle

nd pan z praseckova 200Na období Vánočních svátků připravil soubor činohry Národního divadla pestrou nabídku inscenací, které vám mohou zpříjemnit atmosféru tohoto jedinečného ročního období.

...

Film

Zahajovací večer Severského filmového podzimu

sfp 200Severský filmový klub zahájil ve čtvrtek 9. listopadu v kině Lucerna další ročník festivalu Severský filmový podzim. Jeho cílem je přiblížit divákům severskou filmovou tvorbu a vybrat to nejlepší co se v poslední době urodilo. Filmy se promítají v originálním znění s českými ...