Tři ženy pana Wrighta

Tři ženy pana Wrighta

tri zeny pana wrighta 200V červnu vyšel u nakladatelství Metafora román od Lindy Keir o vztazích Tři ženy pana Wrighta. Podíváme se pod pokličku hned několika vztahů, které budou mít společného jmenovatele. Jak fungují vztahy, když nechybí v nich nechybí lži a intriky?

Kdo je Linda Keir?

Jedná se o pseudonym, pod nímž píší hned dva spisovatelé: Linda Joffe Hullová (autorka humoristických a detektivních románů) a Keir Graff (autor dobrodružných příběhů pro děti a drsných kriminálek pro dospělé). Kromě řady vlastních úspěšných knih už mají na kontě tři společné romány, jež spojují témata manželské krize, nevěry a bortící se dokonalé fasády. Tři ženy pana Wrighta jsou prvním z nich.

Tři ženy pana Wrighta..

...to jsou Lark, Jessica a Holly. Tři naprosto odlišné ženy, které se neznají, ale přesto je pojí vztah k jednomu muži. Může si říkat, jak chce, ať už Trip, Jon nebo Jack, ale tento šarmantní muž si dokáže podmanit snad kteroukoliv ženu. Má peníze, má vliv i moc, umí řečnit a ví, po čem ženy touží. S každou svou partnerkou se nachází v jiné části vztahu a pro každou z nich se snaží být tím, čím si ony přejí. Nebo snad ne? Jak dopadne vztah jednoho muže se třemi silnými ženami, které se sebou nenechají jen tak zametat? Dokonalý obrázek manželství, partnerství se začíná rozpadat, až z této iluze nezbude nic.

Jejich manžel má vše…kromě toho, co si opravdu zaslouží.

Neokoukaný příběh z anotace mě zaujal natolik, že jsem se do něj rozhodla ponořit. A rozhodně toho nelituji, jedná se o netradiční pohled na vztahy a to, co v nich lidi drží. Cítím to až hmatatelně, že duo spisovatelů do vyprávění dalo vhled do psychologie muže-svůdce a žen, jež byly podmaněny jeho šarmem a jako konzumenta tohoto příběhu považuji za výborný nápad, že nám nabízí hned tři různé polohy vztahu i to, jak je mnohdy snadné s lidmi manipulovat a klamat je.

Pro koho se kniha hodí?

Tři ženy pana Wrighta přinášejí pohled do vztahů, které přicházejí a následně se bortí, až se zdá, že se hroutí celý život. Tím, že odkrývámee příběh pomocí tří hlavních protagonistek, máme k dispozici různé úhly pohledu a příběh má spád, nenudíme se. Až ke konci se hlásí o slovo eponymní hrdina. Kniha se bude líbit hlavně ženám, jelikož jsou to právě ženy, které zde hrají prim a jelikož jsou to zejména ženy, které řeší vztahy a vše s nimi spojené.

tri zeny pana wrighta

Název: Tři ženy pana Wrighta
Autor: Linda Keir
Žánr: román pro ženy
Originální název: The Three Mrs. Wrights (2020)
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 432
Hodnocení: 75 %

https://www.grada.cz/tri-zeny-pana-wrighta-12050/


 

PřihlášeníSoutěže

Umělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

Mám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – mají ještě něco navíc. Kromě talentu, půvabu a kouzla osobnosti disponují schopností zaujmout ve více směrech.

Herečka Bára Lukešová v rozhovoru o svém otci a pražské výstavě jeho filmové tvorby

Výběr z realizovaných i nerealizovaných návrhů filmového architekta Rudolfa Lukeše (1923 – 1976) přinese výstava v galerii Lucerna. Očekávaná expozice nazvaná „Rudolf Lukeš – Filmové návrhy“ bude otevřena od 5. října a potrvá do 9. listopadu. O připravované výstavě je i rozhovor s dcerou tohoto filmového kumštýře, divadelní, filmovou a televizní herečkou Bárou Lukešovou.
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Smola a Hrušky: „Chceme spraviť československý hit, ktorý prevalcuje obe republiky“

200rozSkupina Smola a Hrušky zabáva obecenstvo svojou veselou ska-punk popovou muzikou už od roku 1996. Ako sa majú a čo chystajú, aké sú ich sny, to sa dozviete v tomto rozhovore. Ponúka veľa nových a zaujímavých informácií, ktoré nie sú je len...

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Z archivu...

Čtěte také...

Nemám žádné jméno – ukradená autobiografie dívky vězněné v Terezíně

nemam zadne jmeno hilarovaNakladatelství Fragment poprvé českým čtenářům přináší knihu Nemám žádné jméno ověnčenou mezinárodními cenami a známou v západní Evropě, jejíž autorka česká spisovatelka a básn...


Literatura

Tři sestry, které zasáhly do novodobé politiky Číny

velkamalaruda sestra perexTři sestry z rodiny Sung se nesmazatelně zapsaly do dějin novodobé Číny. Nejstarší Aj-Ling (1888–1973) se provdala za muže, který byl ministrem průmyslu, krátce i předsedou vlády Čínské republiky a rovněž guverné...

Divadlo

Divadelní Flora odstartovala ve velkém

altOd čtvrtečního večera probíhá v Olomouci jeden z největších českých divadelních festivalů, Divadelní Flora. Její 16. ročník přibližuje festivalovým návštěvníkům tvorbu režiséra Jana Mikuláška, v unikátní retrospektivě se loučí s p...

Film

Týždeň slovenského filmu 2016

tyden slovenskeho filmu 200Prehliadka Týždeň slovenského filmu 2016, ktorá sa koná od 11. do 17. apríla v bratislavskom Kine Lumiére sa predstaví domácou tvorbou uplynulého roka. Nadväzuje tak na priaznivo prijatý prvý ročník, ktorý vznikol m...