Láká vás cestování obytnou dodávkou? Pak nepřehlédněte tuto knihu

Láká vás cestování obytnou dodávkou? Pak nepřehlédněte tuto knihu

Tisk

zivot v dodavce 200V nakladatelství BizBooks vyšla kniha Život v dodávce s podtitulem Náš příběh od Foresta Trenze a Barbory Masaříkové.

 

 

Tito dva od chvíle, kdy se seznámili, snili o radikální změně životního stylu. Oba jsou dobrodružní, záleží jim na životním prostředí, chtěli zažít nějaká dobrodružství a cestovat. To vše však nezávisle a svobodně. Výsledkem bylo, že si pořídili obytnou dodávkou s názvem Dodynka, upravili si ji, podnikli další nezbytné kroky jako je například Forestův řidičák a společně se psem Samem vyrazili do světa.

Kniha se dělí na čtyři části, kdy první pojednává o velké cestě, druhá podrobně popisuje přestavbu dodávky na domov na kolech, třetí nabídne stručné ohlédnutí a poslední představí autory příběhu. Vše je ještě rozděleno do menších kapitol a prokládáno zelenými stránkami s praktickými a dodatkovými informacemi typu, co vezou s sebou, jak to mají s internetem a vodou nebo podle čeho vybírají místo na spaní.

zivot v dodavce 1

Dodynkou trojice vyráží nejprve na jih Evropy, nějaký čas stráví také v Africe, ze které si kromě zážitků odváží hrnec na tajine, zastaví se i v Nizozemí a poté vyráží na sever. Tam zažijí nejrůznější pracovní zkušenosti a některé z nich výrazně ovlivní jejich budoucí život. Autoři na cestě příliš neplánují, nechávají se takzvaně zavát na různá místa, užívají si chvíle s domluvenými i náhodně potkanými lidmi.

Pokud jste někdy uvažovali o podobném způsobu cestování, tak Život v dodávce vás nadchne a nakopne. Forest, Barbora a Sam jsou sympaťáci, jejich vyprávění se velmi dobře čte a člověka při něm opravdu láká někam vyrazit. Navíc kniha poskytuje spoustu praktických informací, které jen tak někde nenajdete.

Forest Trenz se narodil v roce 1992 a od dětství nejraději trávil čas v hlubokých lesích. Studoval grafický design, přivydělával si jako fotograf a barman. Jako podnikatel na volné noze byl administrátorem erotického webového portálu. Zážitky a fotografie ze svého života sdílel na online blogu, díky kterému se seznámil s Bárou.

Barbora Masaříková studovala střední uměleckou školu v Brně, poté Akademii výtvarných umění v Praze a živila se restaurováním historických fasád. Má vášeň pro severské země, cestovala dva měsíce po Ukrajině, Rusku a Mongolsku, kde ji nadchnul nomádský způsob života.

Sam je pes, kterého Barbora v jejich šestnácti letech získala za láhev vína. Prošli společně Českou republiku ze severu na jih, zvládli hřebeny Alp i zimní přechod Velk Fatry. Sam tak navštívil 15 zemí Evropy a Afriky a má přes 13 let.

Více o nich najdete na webu: https://zivotvdodavce.cz/

zivot v dodavce

Život v dodávce
Autor: Forest Trenz a Barbora Masaříková
Žánr: non-fiction, cestování
Nakladatelství: BizBooks, Albatros Media
Rok vydání: 2020
Počet stran: 264
Hodnocení: 85 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/62292002/zivot-v-dodavce/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Bejzo z Polemic: „Nálady sa v takom početnom týme zvyknú často meniť...“

bejzo polemicSlovenská legenda ska Polemic si užívá léta plnými doušky, a to především na festivalech. Nyní hráli i v samotném olympijském Londýně. Nejen o něm nám něco pověděl leader skupiny Bejzo.

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Barbara Moore: Snadný tarot

tarot 1Jedna z nejlepších autorek knih o tarotu, doslova mistryně ve vyprávění příběhů na motivy těchto karet, vydává knihu a karty, které jsou určeny dle jejích slov pro začátečníky, pro ty, kdož se s kartami teprve seznamují. Ale s gustem ji ocení i ti, kdož s...


Literatura

Panenka a Vina

panenka200O tom, že to spisovatel nemá jednoduché, vím svoje. Prosadit se na trhu, zaujmout, získat si jméno a zachovat si důstojnost je neustálou snahou každého autora. Důležité je psát netuctově, odlišně, najít téma, které čtenáře zaujme hned na první dojem...

Divadlo

Prázdninové divadelní tipy z Letní scény Musea Kampa: Víkend s Werichem, loučení s Medou a divácký hit Marta

Marta Hana Holišová a Marta Kubišová foto jakub Macháček 5967 nahledLetní scéna Musea Kampa nabízí intenzivní divadelní zážitky v idylickém prostředí na ...

Film

Publicistický thriller ze současnosti: Čtvrtá mocnost

ctvrta mocnost200Do českých kin vstupuje německý koprodukční snímek Čtvrtá mocnost. Jeho autor Dennis Gansel, režisér mezinárodně oceněného filmu Náš vůdce (Die Welle, 2008), se opět vrací k tematice p...