Láká vás cestování obytnou dodávkou? Pak nepřehlédněte tuto knihu

Láká vás cestování obytnou dodávkou? Pak nepřehlédněte tuto knihu

Tisk

zivot v dodavce 200V nakladatelství BizBooks vyšla kniha Život v dodávce s podtitulem Náš příběh od Foresta Trenze a Barbory Masaříkové.

 

 

Tito dva od chvíle, kdy se seznámili, snili o radikální změně životního stylu. Oba jsou dobrodružní, záleží jim na životním prostředí, chtěli zažít nějaká dobrodružství a cestovat. To vše však nezávisle a svobodně. Výsledkem bylo, že si pořídili obytnou dodávkou s názvem Dodynka, upravili si ji, podnikli další nezbytné kroky jako je například Forestův řidičák a společně se psem Samem vyrazili do světa.

Kniha se dělí na čtyři části, kdy první pojednává o velké cestě, druhá podrobně popisuje přestavbu dodávky na domov na kolech, třetí nabídne stručné ohlédnutí a poslední představí autory příběhu. Vše je ještě rozděleno do menších kapitol a prokládáno zelenými stránkami s praktickými a dodatkovými informacemi typu, co vezou s sebou, jak to mají s internetem a vodou nebo podle čeho vybírají místo na spaní.

zivot v dodavce 1

Dodynkou trojice vyráží nejprve na jih Evropy, nějaký čas stráví také v Africe, ze které si kromě zážitků odváží hrnec na tajine, zastaví se i v Nizozemí a poté vyráží na sever. Tam zažijí nejrůznější pracovní zkušenosti a některé z nich výrazně ovlivní jejich budoucí život. Autoři na cestě příliš neplánují, nechávají se takzvaně zavát na různá místa, užívají si chvíle s domluvenými i náhodně potkanými lidmi.

Pokud jste někdy uvažovali o podobném způsobu cestování, tak Život v dodávce vás nadchne a nakopne. Forest, Barbora a Sam jsou sympaťáci, jejich vyprávění se velmi dobře čte a člověka při něm opravdu láká někam vyrazit. Navíc kniha poskytuje spoustu praktických informací, které jen tak někde nenajdete.

Forest Trenz se narodil v roce 1992 a od dětství nejraději trávil čas v hlubokých lesích. Studoval grafický design, přivydělával si jako fotograf a barman. Jako podnikatel na volné noze byl administrátorem erotického webového portálu. Zážitky a fotografie ze svého života sdílel na online blogu, díky kterému se seznámil s Bárou.

Barbora Masaříková studovala střední uměleckou školu v Brně, poté Akademii výtvarných umění v Praze a živila se restaurováním historických fasád. Má vášeň pro severské země, cestovala dva měsíce po Ukrajině, Rusku a Mongolsku, kde ji nadchnul nomádský způsob života.

Sam je pes, kterého Barbora v jejich šestnácti letech získala za láhev vína. Prošli společně Českou republiku ze severu na jih, zvládli hřebeny Alp i zimní přechod Velk Fatry. Sam tak navštívil 15 zemí Evropy a Afriky a má přes 13 let.

Více o nich najdete na webu: https://zivotvdodavce.cz/

zivot v dodavce

Život v dodávce
Autor: Forest Trenz a Barbora Masaříková
Žánr: non-fiction, cestování
Nakladatelství: BizBooks, Albatros Media
Rok vydání: 2020
Počet stran: 264
Hodnocení: 85 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/62292002/zivot-v-dodavce/


 

PřihlášeníBanner

Roky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Renáta Navrátilová: „Taky jsem si přála přibrat v těhotenství co nejméně. A oproti Alici nemám příšernou tchyni a mámu.“

renata navratilova 200Renátě Navrátilové před několika dny vyšla kniha Malý šikanista aneb Jak mámy přicházejí o iluze, a nejen o ní nám prozradila více v tomto rozhovoru.

...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín

Z archivu...

Čtěte také...

Být starý neznamená, že přestanete žít

laska v backorach perexStáří není obvykle vnímáno jako životní období, které by mohlo být zajímavé nebo dobrodružné. A přitom to tak klidně může být. Protože být starý neznamená, že život vám už nic hezkého nenabídne.


Literatura

Haló, tady pěkné knížky pro děti!

halo-tam-dole 200V nakladatelství Presco Group, v edici Ella a Max určené pro naše nejmenší vyšly dvě velkoformátové knihy s názvy Haló, město a Haló, tam dole. Pojďte do nich nahlédnout s námi!

...

Divadlo

Zlínské divadlo přináší další komedii od Francise Vebera

draha legrace 200Francis Veber je proslulý francouzský scenárista, producent, režisér, filmař a divadelník známý například díky filmu Drž hubu! nebo filmu a divadelní hře Blbec k večeři. Zřejmě právě díky jejímu úspěchu se v Městském divadle pustili do...

Film

Z Paříže do Paříze bez dokladů a bez peněz

z-parize-do-parize-4Bratři Maurice a Joseph jsou kluci. Jednomu z nich je deset, druhému dvanáct a bydlí v Paříži, kde mají příležitostí pro svá klukovská dobrodružství více než dost. Jednoho dne se ale všechno změní – maminka jim musí na kabát při...