Příliš vysoká očekávání jsou retro deníkem s velkou porcí humoru

Příliš vysoká očekávání jsou retro deníkem s velkou porcí humoru

Příliš vysoká 200Příliš vysoká očekávání Karoliny Hošek jsou zábavným deníkem, který se věnuje životu obyčejného člověka na pozadí událostí posledních desetiletí. Už úvodní obrázky jednoznačně dokazují, že lidé s mládím v devadesátkách se mají na co těšit.

 

 

Příběh knihy se začíná odehrávat v roce 1989, kdy Československo stojí na pomezí velkých změn. Některé budou pozitivní, určitě se najdou i ty negativní, ale to všechno ještě v mozečku právě narozené holčičky nehraje velkou roli. I tak jsou ovšem její očekávání od života příliš vysoká.

Karolina Hošek ve svém debutovém literárním díle sleduje osudy jedné rodiny z pohledu dítěte revolučního roku. Hlavním opěrným bodem knihy je humor, na kterém je celý text postaven. Řada zábavných momentů odlehčenou formou popisuje dospívání v devadesátkách, i když v trochu netradiční rodině.

Pověstný český rozmar zasazený do těchto kulis funguje na výbornou. Můžete se těšit na klasické symboly prvních let svobody jako byly Family Frost nebo Bravíčko, dojde samozřejmě i na hospodu a politiku, prostě všechno, co tehdy patřilo do našich životů.

Jednotlivé kapitoly jsou krátké. Jedná se vlastně o deníkové zápisky z různých dnů. Roky v knize plynou velice rychle až se nakonec všechno zastaví v léta páně 2008. Rozhodně tedy nečekejte nějaké předlouhé popisy nebo dialogy. Všechno je založeno na bezprostředním humoru a někdy až absurdních scénách.

Deník je fiktivní záležitostí, což vám dojde vzhledem často až téměř nereálným nebo nepříliš uvěřitelným situacím. I přesto v něm mnoho čtenářů určitě objeví chvíle, které jako by vypadly z jejich vlastního života.

Jaké byly "devadesátky"?

Devadesátky totiž byly natolik specifickým obdobím, že si jejich kultovní znaky budeme pamatovat celý život. Jen těžko asi svým dětem narozeným teprve nedávno budete vysvětlovat, jak to tenkrát chodilo, jaké pořady frčely, a třeba ledvinku si asi taky nebudou chtít vzít.

Karolinu Hošek můžete znát jako novinářku i moderátorku Primy, respektive CNN Prima News. Od minulého roku je na mateřské dovolené a zřejmě i díky pomoci nejbližších si mohla dovolit sepsat svou knižní prvotinu. A určitě je to dobře, protože nabízí opravdu řadu vtipných chvilek, které vám mohou trochu prosvětlit momentálně nepříliš zábavnou dobu.

Doufáme, že i nadále bude pokračovat a zvyšovat své literární ambice, protože talent na psané slovo prostě má. Příště by to mohl být třeba deník z doby koronavirové, který by při stejném množství humoru mohl být opět hitem.

Nechte se tedy v knihkupectví zlákat parádní retro obálkou a pusťte se do vyprávění, které vás možná přenese v čase do dob vašeho mládí. Hlavní ovšem je, že se během čtení určitě příjemně pobavíte.

Příliš vysoká 450


Příliš vysoká očekávání

Autor: Karolina Hošek

Žánr: Humor, Česká literatura

Vydalo: Motto – Albatros Media 2020

Počet stran: 272

ISBN: 9788026718406

Hodnocení: 70 %

https://www.motto.cz/tituly/63399869/prilis-vysoka-ocekavani/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníSolfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Olomouc

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Čtěte také...

Rose pod palbou bojuje za svobodu

rose200Nakladatelství CooBoo přináší především náctiletým čtenářkám další román americké spisovatelky Elizabeth Weinové Rose pod palbou, který se opět odehrává v období druhé světové války.

...


Literatura

Penis monology: O mužství vážně i nevážně, ale hlavně inteligentně

Penis monology 200Láká vás název? Dráždí vaši zvědavost? Nebo vás pohoršuje? Ať je to tak či onak, vězte, že Penis monology nejsou žádnou kontroverze budící pornografickou literaturou. Ba naopak, jde o poselství lásky a odsouzení násilí na ženách. A nejen to.

...

Divadlo

Třeskutý duel vlašáku a mungo klíčků v Divadle Kalich

zenazapultemperexKoloniály se smíšeným zbožím nejsou jen tak obyčejné obchody. Nejen za pultem, ale také před pultem mezi regály s různorodým artiklem se denně odehrávají podivuhodné lidské i potravinové příběhy. Proto není divu, ...

Film

Twilight sága: Rozbřesk – 2. část: Dívejme se do očí zpříma

twilight saga rozbreskVe čtvrtek 15. listopadu 2012 byl uveden do 11 českých multikin nový americký film Twilight sága: Rozbřesk (2. část). V této (druhé) závěrečné části světoznámé upírské ságy (prý) už naposl...