Dánský bigbítový uragán, čerstvá porce zemitého blues i tvrdého rocku zahraje v Holešově

Dánský bigbítový uragán, čerstvá porce zemitého blues i tvrdého rocku zahraje v Holešově

Tisk

blindstone200Trio dánských rockových virtuózů, hudba tvrdšího ražení stojící na pevných bluesových základech. Čistá "stará škola" tohoto tria je parádní mix blues, rocku a hard rocku. Energický hard blues rock, pro který je charakteristická určitá dávka improvizace a zvýrazněná úloha sólové kytary hlavního protagonisty. Blindstone na turné po střední Evropě a OLDIES PARTY s DJ Casponem to bude program v holešovském NEW DRIVE CLUBU v pátek 16. února v 19 hodin.

 

Power rockové trio se dalo dohromady v dánském městě Thisted v roce 2002. Jeho zakládající členové Martin J. Andersen (kytara, zpěv) a Jesper Bunk (basa) spolu působili v několika seskupeních různých žánrů, dokonce pár měsíců strávili v californských nahrávacích studiích, kde spolupracovali např. s Georgem Clintonem, Billy Prestonem a Bobby Womackem. To již měli zcela jasnou představu o své vlastní hudbě: energický hard blues rock, pro který je charakteristická určitá dávka improvizace a zvýrazněná úloha sólové kytary hlavního protagonisty.

blindstone foto 1

Inspirací byl pro ně kytarový rock přelomu 60. a 70. let – jmenovitě kytaristé jako Jimi Hendrix, Robin Trower, Frank Marino, kapely Black Sabbath, Mountain nebo také Funkadelic. První album „Manifesto“ určené pouze pro dánský trh na sebe nenechalo dlouho čekat. Důležitým momentem v kariéře souboru byl podpis smlouvy s významnou americkou vydavatelskou firmou Grooveyard Records, která se specializuje výhradně na hudbu tvrdšího ražení stojící na pevných bluesových základech. U ní vychází v roce 2008 druhé album „Freedom‘s Calling“ následované reedicí prvního alba obohaceného o dříve nevydané bonusy. A tak se stalo, že všechna alba dánských hudebníků jsou nyní k mání v celosvětové distribuci.

Dosavadním vrcholem kariéry pro trojici excelentních muzikantů bylo spojení s Walterem Troutem, kterému na přelomu let 2020-21 tvořili doprovodný band. Tato spolupráce měla zásadní vliv na zvuk a styl jejich desátého alba „Scars to Remember“, které vyšlo v létě 2023 u firmy Mighty Music. Mimochodem Walterův syn bubeník Biskit Braendgaard ”odtluče” únorové české turné.

blindstone foto 2

Aktivity hlavního protagonisty Martina J. Andersena se nesoustředí pouze na Blindstone. Spolupracuje také s kapelami Meridian, The Affair, Mountain Of Power, Blindside Blues Band atd., ať už jako zpěvák a kytarista, skladatel nebo nahrávací technik a producent. Vydal i dvě sólová alba.

Jedna z recenzí tvrdí, že "Blindstone je budoucností blues rocku a její frontman hrdinou moderní doby". Je-li tomu opravdu tak, máte šanci se přesvědčit v zámeckém klubu v pátek 16. února 2024 v Holešově.

blindstone foto 3

  • Martin J. Andersen - guitar, vocal
  • Jesper Bunk - bass guitar
  • Biskit Braendgaard - drums

Zdroj foto: archiv autora


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Věřím, že píšu pohádky tak, aby bavily i dospělé

Pohádková LídaOd dětství má ráda pohádky, dlouho se věnovala psaní poezie a chtěla být spisovatelkou. A tou se nakonec stala, když v roce 2014 vydala své první tři knížky věnované dětským čtenářům. V současné době připravuje Ludmila Bakonyi Selingerová ...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Židovské ženy a dívky přišly o všechno. Své síly vložily do protinacistického odboje

Dcery vzdoru perexKdyž Němci obsadili Polsko, Židé se ocitli ve smrtelném nebezpečí. Židovské ženy a dívky sledovaly, jak okupanti vraždí jejich rodiny a sousedy a ničí celé komunity původního obyvatelstva. Přišly o všechno a neměly už co ztratit...

Divadlo

a-á-a-á-a

kavarna 200Švandovo divadlo uvedlo v sobotu 28. dubna 2018 premiéru hry Kauza pražské kavárny. Na vzniku inscenace se podíleli sami herci divadla pod vedením Jacoba Erftemeijera, který hru také režíroval. Pražská kavárna – útočiště intelektuálních povalečů ...

Film

Film Zkrocená hora má deset let

zkrocena hora 200To mezi náma je na teď. Já teplej nejsem. - Já taky ne...  Kdo z filmových fajnšmekrů by si nevzpomněl na deset let starý americký film Zkrocená hora, který v sobotu 28. února reprízoval druhý program České televize.  I když snímek zí...