Marta Kloučková vyráží na turné s albem Stopa snu

Marta Kloučková vyráží na turné s albem Stopa snu

Tisk

Marta Klouckova 200Jazzová a multižánrová zpěvačka Marta Kloučková vystoupí se svým autorským písňovým projektem v několika českých a moravských městech. Na turné ji doprovodí její stálá kapela, kterou tvoří přední čeští jazzoví hudebníci. V závěru turné těleso spojí síly s Jihočeskou filharmonií.


Marta Kloučková je nepřehlédnutelnou součástí české jazzové scény. Výrazná zpěvačka a skladatelka je známá například ze skupiny Skety nebo ze spoluprací s Vojtou Dykem či jako moderátorka pořadu Sedmé nebe na ČRo Vltava. Její kvartet tvoří oceňovaní jazzoví hudebníci v čele s Davidem Dorůžkou a Jaromírem Honzákem, se kterými koncem roku 2022 vydala příznivě přijaté autorské album Stopa snu.

Právě s tímto albem chystá několik koncertů. První z nich se uskuteční v Letovicích 2. února 2024, dalšími zastávkami jsou Bojkovice, Havlíčkův Brod a Jihlava. V pražském Jazz Docku pak Marta Kloučková slavnostně pokřtí nově vydaný vinyl Stopa snu, a to 17. března. Své turné završí velkolepým koncertem s Jihočeskou filharmonií, který se uskuteční 21. března v Českých Budějovicích. Marta Kloučková Quintet vystoupí s Jihočeskou filharmonií pod taktovkou dirigenta Jana Talicha. Písně z alba Stopa snu pro orchestr zaranžoval přední český skladatel a držitel Českého lva Petr Wajsar.

„Mám radost, že po delší době vyjedeme do míst, kde mají naší muziku obzvláště rádi. Těším se na komorní atmosféru koncertů v malých klubech, na křest vinylu a samozřejmě i na koncert s Jihočeskou filharmonií. Zazpívat si své skladby v doprovodu symfonického orchestru je můj splněný sen. Petr Wajsar napsal překrásné aranže a já se nemůžu dočkat, až je posluchači uslyší. Také mám radost z nových vinylů a věřím, že fanouškům alba Stopa snu udělají radost,“ říká Marta Kloučková.

V souvislosti s uvedením vinylu Kloučková spustila crowdfundingovou sbírku, vinyl si můžete předem zakoupit na platformě Donio. „Přichystali jsme pro vás i jiné odměny, například unikátní koncert dua Kloučková & Dorůžka ve studiu SONO records,“ dodává Kloučková.

Marta KLOUCKOVA1

Přehled zastávek turné:

02. 2. Marta Kloučková Quintet, Letovice
03. 2. Marta Kloučková Quintet, Klub Maják, Bojkovice
04. 2. Marta Kloučková Trio, Čarodějka, Havlíčkův Brod
05. 2. Marta Kloučková Quartet, Jihlava, Divadelní klub
17. 3. Marta Kloučková Quintet, Jazz Dock, Praha (křest vinylu Stopa snu)
21. 3. Marta Kloučková Quintet s Jihočeskou filharmonií, České Budějovice
19. 4. Marta Kloučková Quintet, Polička Jazz Fest

Zdroj foto: Martin Janas, Michal Sýkora

Více informací:

FB: facebook.com/martaklouckovamusic
IG: instagram.com/martaklouckova
YT: https://www.youtube.com/watch?v=rUkTe0TCKf0
WEB: martaklouckova.com


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Lucie Bílá: „Dělám to, co cítím“

200rozČernobílé turné Lucie Bílé spěje do finále. Show plná pyrotechniky, nevídaných projekcí, kostýmů, ale i světlomalby Alexe Dowise a spousty tanečních vystoupení vyprodává haly v Čechách i na Slovensku aby rozehřála natěšené publikum. Jsem velmi ráda, že s...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Genialita ptáků vás ohromí

genialita ptaku 200Nakladatelství Kazda vydalo knihu populizátorky přírody Jennifer Ackerman s názvem Genialita ptáků. Jedná se o její nejnovější počin a je plná velmi zajímavých informací.

...

Divadlo

Pilsen Busking Fest 2022 oznamuje hlavní hvězdy svého programu

busking fest200Mezinárodní festival Pilsen Busking Fest, který už devátým rokem láká na vyvážený a velice pestrý program se po roce znovu hlásí o slovo. Tato přehlídka plná muzikantů, cirkusáků, akrobatů a dalších uměleckých profesí se uskuteční na konc...

Film

Časopis Film.sk oslavuje pätnásť rokov

Film sk 200Mesačník o filmovom dianí na Slovensku Film.sk, ktorý vydáva Slovenský filmový ústav si tento rok pripomína pätnásť rokov od svojho vzniku. Jeho novembrové číslo je tematicky zamerané na výročie časopisu a približuje ho v prem...