Tornádo Lue pokřtí novou deskou v Paláci Akropolis

Tornádo Lue pokřtí novou deskou v Paláci Akropolis

Tisk

tornado lue200Bratislavská kultovní kapela TORNÁDO LUE pokřtí své nové album OČI SLNKA. Po dlouhých dvaceti letech vychází regulérní řadové album - deset nových nahrávek mapujících aktuální vývojovou etapu kapely. Koncert se uskuteční v pražském Paláci Akropolis 9. února 2024.

 

Tornádo Lue ožívají a vydávají se na cestu swingujících rytmů, podpořených saxofonem Jiřího Jelínka, které gradují až někam k čardáši okořeněnému punkovou drzostí a hypnotickým zpěvem, který jako by se ozýval ze sna nebo z baru One-eyed Jacks z Lynchova Twin Peaks. V plné parádě zazní nové písně za aktuální desky, ale i starší skladby ze všech období existence kapely: Panenka, Nick a svícen, Lady Lazarus, Sladké je žít, Cesta domů, Beatles - jak to bylo doopravdy a řada dalších.

"Na Očích slnka si Tornádo Lue zachovává jednu velmi podstatnou věc: magickou atmosféru svých písní i jejich nahrávek." - Ondřej Bezr LN, recenze, pá 8.12.

Bohumil Hrabal, Sylvia Plath, šanson, punk, film noir, klezmer, kabaret, ale především silné písničkářství osudové ženy Jany Tóthové: "Všechny písně na nové desce postupně vytvořily kompaktní hmotu a fungují jako celek ve svém vlastním časoprostoru. Některé se od původní demo nahrávky změnily k nepoznání,” říká zpěvačka která je tentokrát autorkou všech textů na albu. Pouze titulní skladbu Oči slnka doplnila fragmentem básně Mraky a súmraky od Johna Keatse v překladu Mariána Anderčíka.

"Začalo to už dávno. Je to zvláštní svět, ve kterém žijeme. Pekelné bestie, démoni a duchové, spousta trollů a dalších bytostí s horkou krví a bestiálními tvářemi. Často je slyšet jejich vytí, které zní jako tajemný a melancholický zpěv." - Kouzlo Tornádo Lue stále působí. Přijďte se o tom přesvědčit na pražský křest 9. února do Paláce Akropolis.


tornado lue2
Vstupenky a více informací:

https://www.palacakropolis.cz/work/33298?event_id=37603&;no=62&page_id=33824
https://www.facebook.com/events/343032568331481
https://open.spotify.com/artist/1tj5yKkURD6wuH6m8iBM5u?si=4ad4JliqR0e3uAWHiiqJdQ&;nd=1&dlsi=83d641cc8fb54d81
https://www.instagram.com/tornado_lue/?hl=en
https://www.facebook.com/tornadolue?locale=cs_CZ


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Slon v Polívce vychází na CD a více o prozrazuje Jiří Holub

holub 200Přinášíme vám rozhovor s Jiřím Holubem, který je nejen o jeho počinu Slon v polívce.

...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Fikční světy mezi námi

heteorologika poetika ligvistika fikcni svetyI literárněvědné knihy, kterým se běžný čtenář obloukem vyhýbá, protože se bojí, že by nerozuměl, o čem vlastně pojednávají, mohou přinést nejedno překvapení. Třeba úvahy o tom, že hravou, jen mírně zlomyslno...

Divadlo

Zlínské divadlo přináší další komedii od Francise Vebera

draha legrace 200Francis Veber je proslulý francouzský scenárista, producent, režisér, filmař a divadelník známý například díky filmu Drž hubu! nebo filmu a divadelní hře Blbec k večeři. Zřejmě právě díky jejímu úspěchu se v Městském divadle pustili do...

Film

Kdo si přečte vysoce odborné filmové časopisy?

casop200Mnohé odborné časopisy, které si potrpí na přízvisko "vědecké", se honosí tím, že jsou recenzované. Nemyslí se tím, že by se na ně psaly recenze (jako je třeba tato), nýbrž že sama redakce si nechává recenzovat nabídnuté texty, aby se si tak nechala ...