Metro Music Bar slaví patnáctiny, gratulovat bude 7krát3, Nik West nebo Mike Stern

Metro Music Bar slaví patnáctiny, gratulovat bude 7krát3, Nik West nebo Mike Stern

Tisk

metro 15 200Multižánrový a všem stylům otevřený Metro Music Bar neodmyslitelně patří na brněnskou klubovou mapu. A to už patnáct let. Oslavy těchto půlkulatin proto budou patřičně velkolepé a protáhnou se na celý podzim. Narozeninový koncert je naplánovaný na 20. září a představí se na něm 7krát3 a pražská soul-funková parta Top Dream Company. Tím ale přehled hudebních chuťovek na další měsíce nekončí.

 

Už patnáct let se hudební klub Metro Music Bar stará o kulturní vyžití obyvatel Brna i přespolních. Jeden z nejstarších brněnských klubů – v unikátním prostoru pasáže Alfa funguje v nejrůznějších podobách už více než osmdesát let – se za tu dobu stal prestižním místem, které nabízí hudební zážitky všem generacím. Odehraje se v něm více než stovka akcí ročně.

Klíčová je pro tým Metro Music Baru multižánrovost, snaží se každému návštěvníkovi nabídnout to, co jeho srdce a ucho rádo. Není tak nijak neobvyklé zajít do Metro Music Baru na rockový koncert a o pár dnů později si jít zaskákat do hiphopového kotle nebo se odreagovat u stand-up comedy. „Na Metru se mi nejvíc líbí, že je tady všechno možné. V deset hodin skáčou zpocení fans na punkovém koncertu a za hodinu už se na stejném parketu ladně vlní tanečnice. Jsou i tací, kterým je tohle trnem v oku, ale jsem rád, že tisíce návštěvníků to kvitují stejně jako my. Metro bylo vždy tančírna. Ať se v něm tančí ještě mnoho let!“ přeje klubu k narozeninám jeden z jeho majitelů Pavel Řehoř.

Metro Music Bar koncert

Metro Music Bar měl tu čest hostit celou řada velkých jmen světové i domácí scény. Jmenujme např. afro-americkou rockovou kapelu Living Colour, baskytaristu Victora Baileyho, který hrál po boku megastar jako Sonny Rollins nebo Lady Gaga, Sting či Madonna, spolupracovníka legendárního Prince Philipa Lassitera, jazzové klasiky Spyro Gyra, amerického saxofonového mága Ernie Wattse, jednoho z nejobdivovanějších jazzových bubeníků světa Antonia Sancheze, původní sestavu kapely Franka Zappy The Grandmothers of Invention, balkánskou turbodechovku Fanfara Transilvania nebo třeba americko-mexickou hip-hopovou ikonu Delinquent Habits. Zahrála zde i kapela Tito and Tarantula, jejíž hudbu s oblibou používají do soundtracků ke svým filmům Quentin Tarantino nebo Robert Rodriguez.

Z českých, respektive česko-slovenských interpretů, tu vystoupili například Blue Effect, Aneta Langerová, Dan Bárta, David Koller, Tomáš Klus, Ewa Farna, Ida Kelarová, Monkey Business, Vlasta Redl, Lenka Dusilová, Tata Bojs, Plastic People of the Universe i přední jazzmani jako Peter Lipa, Jiří Levíček, Emil Viklický, legendární Jaromír Hnilička, swingový big band Bratislava Hot Serenaders či orchestr Gustava Broma. Seznam je skutečně dlouhý a velice nabitý. Metro Music Bar je zároveň domáckou scénou pro brněnský B-Side Band bandleadera Josefa Buchty. Klub je navíc rezidenčním místem pro mezinárodní jazz/funkový festival Groove Brno, který se letos koná už po šestnácté.

„Provozovat hudební klub není jednoduchá disciplína. Zvlášť v obrovské konkurenci, která v Brně je. Velmi si cením, že jsme uspěli a vydrželi i složitá období. Děkuji všem, kteří se s námi na chodu klubu podílí, a návštěvníkům, kteří k nám chodí a mají nás rádi. Ať žije brněnské Metro,“ dodává Josef Buchta, spolumajitel Metro Music Baru.

Metro2

Narozeninový dvojkoncert se uskuteční 20. září a zazáří na něm aktuální fenomén české hudby 7krát3 a rovněž Top Dream Company se svým energickým mixem funky a soulu. V rámci oslav jsou též připraveny dva hvězdné koncerty na druhou polovinu října. Už 20. října rozpohybuje prostory Metro Music Baru famózní baskytaristka a zpěvačka Nik West, jejímuž muzikantskému umění podlehl Dave Stewart z Eurythmics, Steven Tyler z Aerosmith nebo Lenny Kravitz. Může snad být větší lákadlo na její energickou show? O čtyři dny později, 24. října, bude Metro Music Bar patřit jednomu z nejlepších jazzových kytaristů své generace, Miku Sternovi. Přiveze s sebou kapelu složenou z excelentních muzikantů, kteří hráli s Paulem Simonem, Sonny Rollinsem, Tower of Power nebo Carly Simon.

metro plakat

Zdroj foto: Tomáš Martinkovič

Více informací:

www.metromusic.cz

Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/1025500428462090

Facebook: facebook.com/metromusic

Instagram: instagram.com/metromusicbar


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Je třeba věřit, že události plynou tak, jak mají, říká herec Jiří Bartoň

barton perDesítky postav má na svém kontě herec Jiří Bartoň, který si zahrál jak v kamenných divadlech, tak na alternativních scénách. Přitom je zajímavé, že se uplatnil nejen v činoherních, ale třeba ve vyloženě muzikálových rolích a že má ve svém r...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Uspěte vaše nejmenší se zvířátky

jak zviratka chodi spat 200V nakladatelství Kazda vyšlo moc krásné leporelo s názvem Jak zvířátka chodí spát od německých autorek Mariny Rachner a Anny-Kristin zur Brügge.

 

...

Divadlo

78. sezónu otevře zlínské divadlo v novém sále: první premiérou bude Špína
mestke divadlo zlin sezona200Městské divadlo Zlín vstoupí v září do 78. sezóny. Diváci se mohou těšit na neobyčejně pestrou kolekci celkem jedenácti premiér: sedm ve Velkém sále, dvě ve Studiu Z a jednu v Dílně. Již nyní herci pracují na d...

Film

Soukromé drama Harryho dcer
ImageLetošní silné mrazy snad už konečně polevily. Přesto je od 15. února do 19. února ve třech českých kinech pořádně chladno. Severská filmová zima zavítá do pražského Atlasu, brněnského Artu a do Ostravy. Středeční zahájení bylo ve znamení skutečně stu...