Hudební naděje MS kraje, novinka 4. ročníku Barrák music hrad

Hudební naděje MS kraje, novinka 4. ročníku Barrák music hrad

Tisk

hudebni nadeje 200Objevte čtyři lokální interprety! Každý je jiný a všichni skvělí! Dorazte 1. září na Slezskoostravský hrad na předposlední koncert série Barrák music hrad 2023 s názvem Hudební naděje MS kraje.

 

Představí se regionální kapela Bandjeez, s níž hrál v minulosti David Stypka, a která po jeho smrti začala spolupracovat s Kateřinou Marií Tichou. Ta byla v roce 2013 oceněna Andělem v kategorii Objev roku. Od té doby ušla kus cesty a vám zahraje songy Čaruj, Časy se mění nebo Nový dům.

Další rodačkou, která vystoupí na Slezskoostravském hradě, je známá milovnice adrenalinu a sportu, KACZI. Je držitelkou ocenění ceny Jantar v letech 2018, 2019 a 2021 a její tvorba se váže především k našemu kraji; zazní písně jako Lysá Hora či Křídla nad Pustevnami.

NIKA, éterická písničkářka, skladatelka textařka a zpěvačka z Ostravy, vydala na jaře 2022 uhrančivý debut Flesh & Soul. Jednadvacetiletá hudebnice, absolventka Janáčkovy konzervatoře v oboru skladba, ve své tvorbě osobitě zpracovává žánry jako jazz, pop, folk i alternativa. Doprovodnou kapelu tvoří bubeník Jonáš Bjolek, klavírista Pavel Duda a baskytarista Nicolas Gatto. Za album Flesh & Soul získala moravskoslezskou uměleckou Cenu Jantar v kategorii populární hudba a byla zařazena mezi 50 nadějí české hudby časopisu Headliner.Celou soupisku tohoto hudebního večera završí opavské duo MUNROE. „Černobílá estetika. Nástrojový minimalismus. Syrovost odkazující k Jarmuschově filmu Dead Man a trochu jesenického voodoo." Nejen to je duo Jan Kunze a Vladimír Jaške, kteří na prknech Barrák music hradu zahrají písničky Vlčí menuet, Z čistého nebe nebo Konec léta.

Partnery projektu Barrák music hrad jsou Moravskoslezský kraj, statutární město Ostrava, Slezská Ostrava a Slezskoostravský hrad. Produktovými partnery jsou pivovar Radegast a Kofola, mediální partnery jsou Ostravainfo!!!, Ostravacard!!!, kudyznudy.cz, DHL a Jsem z Ostravy.

hudebni nadeje

Více informací:

https://www.barrakmusichrad.cz/program/hudebni-nadeje-ms-kraje
https://www.facebook.com/events/1269809393910613/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Barvitý a zajímavý život prožívá Alexander Goldscheider, což dokládají nejen jeho memoáry, ale i jeho hudba

alexander perexMuž mnoha tváří. Nebo také renesanční muž. Tak bych charakterizoval Alexandra Goldscheidera (ročník 1950), který se prosadil už před mnoha lety v československé pop music jako hitmaker, aranžér, producent, novinář… Nicméně po emigraci se ko...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Živí mrtví vám ukousnou čas již po čtrnácté

zivi mrtvi perexNakladatelství Crew nám přináší fanoušky oblíbenou komiksovou sérii Živí mrtví již se čtrnáctým titulem, jenž se honosí názvem Není úniku. Dočkáme se nelítostné řežby, nečekaného párování i filozofických...

Divadlo

Tak trochu jiný Jules Verne

julesverne 200Laterna magika v letošní sezoně obohatila svůj repertoár opět o jednu jedinou premiéru, na kterou se rozhodla vsadit veškeré své technické i umělecké trumfy. Výsledkem tohoto absolutního tvůrčího nasazení měla být inscenace s vysoce inova...

Film

Severský filmový čtvrtek zval na bláznivou jízdu v Autobusu sebevrahů


autobus200Skandinávský dům pokračuje ve svém cyklu Severské filmové čtvrtky v Komorním kině Evald. Minulý čtvrtek – 14. dubna 2016 – byla na programu komedie (i když se to podle názvu nemusí tak jevit) Autobus sebevrahů podle knihy oblíbeného finského autora Arta Paasalinny...