Nové album Antikvartetu je dárkem k nedožitým 85. narozeninám Dušana Vančury

Nové album Antikvartetu je dárkem k nedožitým 85. narozeninám Dušana Vančury

Tisk

laska tva200Název 2CD „Láska Tvá“ symbolicky připomíná úplně poslední píseň, kterou za svého života D.V. napsal.

 

 

Dušan Vančura, známý textař a kontrabasista Spirituál kvintetu, si vedle tamnějšího profesionálního angažmá založil v roce 2013 také skupinu Antikvartet.

„Později, když Spirituál kvintet ohlásil, že brzy ukončí svou činnost, chtěl Dušan pokračovat s vlastní kapelou a udržovat své písně v živé koncertní podobě. Když nás v roce 2020 náhle opustil, rozhodli jsme se, že jeho plán dodržíme a poneseme poselství jeho textů dál. “ říká pokračovatelka Vančurova odkazu, jeho žena Zuzana.

Zuzana vybrala 28 písní z tvorby svého muže a spolu s kolegy vytvořila nové album. Vzniklo v mirochovském studiu A4 a obsahuje písně psané pro Spirituál kvintet, Františka Nedvěda nebo původní Antikvartet.

„Nechtěli jsme jen pouhý licenční výběr již existujících nahrávek, udělali jsme proto 26 nových snímků a přidali k nim ještě dva bonusy s posledními záznamy Dušanova hlasu.“ upřesňuje Vančurová.

laska tva1

CD vydané u příležitosti nedožitých osmdesátýchpátých narozenin zakladatele Antikvartetu Dušana Vančury natáčela skupina celý rok a pozvala si na něj řadu hostů.
Mezi nimi například Irenu Budweiserovou, Vojtu Nedvěda, Kateřinu Englichovou nebo Ondru Škocha.

Jiří Mašek, producent alba Láska Tvá, k projektu říká: „Ve skladbách jsme záměrně a s respektem ponechali Dušanovy původní vokální úpravy. Aranže hudebního doprovodu jsou zcela nové. Písně tak dostaly jinou, podstatně rozsáhlejší podobu. Doufám, že takovou, jakou by si Dušan přál.“

Celé 2CD je také dostupné na všech streamovacích službách.

„Skvělé aranže, luxusní obal, vymazlený booklet a fantastické provedení písní Dušana Vančury. To je LÁSKA TVÁ. Naše, Dušanova. A věřím, že každého, kdo si album poslechne...“ zdůrazňuje zpěvačka Magdalena Jungwirthová.

V letošním roce skupina oslaví 10 let od svého vzniku a chystá speciální výroční koncert spojený s křtem nového dvojalba.

„Budeme ho ale křtít na každém našem vystoupení po celý rok, takže se mají fanoušci dobré muziky na co těšit!“ dodává houslista skupiny Tomáš Vávra.

laska tva krest


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Rozhovor

Dark metalová kapela z Českých Budějovic právě dokončila své nové album Bittersweet Devotion

dark angels bittersweet devotion200Tímto titulkem bychom Vás rádi pozvali k povídání nejen o DARK ANGELS. Nová deska vyjde na přelomu března a dubna a to je správná příležitost popovídat si se zakládajícím členem k...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Literatura

Umělecké dílo různých forem: Nečíst

necist 200V květnu vydalo nakladatelství BizBooks literární prvotinu známého českého herce a režiséra Miroslava Krobota, doplněnou ilustracemi Julie Čermákové, s žertovným názvem Nečíst. Máte-li rádi humor pana Krobota, budete knihou nadšeni a slupnete ji j...

Divadlo

„Dělat si srandu z blbců, na tom není nic špatného“

blbec k veceri 200Inscenace Blbec k večeři má podtitul gurmánská komedie na cizí účet a v minulé sezóně ji uvedlo Městské divadlo Zlín. Režie se ujala Hana Mikolášková a život ji vdechli především Marek Příkazký a Josef Koller.

...

Film

Špion Johnny English znovu zasahuje
ImageOd pokračování ztřeštěné parodie na Jamese Bonda by se dalo očekávat, že její úroveň poklesne, stejně jako tomu bývá v mnoha jiných případech ne příliš pochopitelných pokračování. Ale tentokrát úroveň filmu kupodivu s...