Pěvecká soutěž Hlas Česka míří do Prahy

Pěvecká soutěž Hlas Česka míří do Prahy

Tisk

hlas ceska 200Pěvecká soutěž pro amatérské a poloprofesionální zpěváky Hlas Česka, Moravy a Slezska je zpět! V novém hávu míří do hlavního města, kde se odehrají výběrová kola i Slavnostní galakoncert s vyhlášením výsledků. Galakoncert se koná v koncertní síni Kostela sv. Šimona a Judy na Praze 1.Letošní ročník se odehrává pod záštitou starostky MČ Praha 1 Mgr. Terezie Radoměřské. Ambasadorkou projektu je zpěvačka Heidi Janků a tváří soutěže je zpěvačka a moderátorka Sonia Edde.

 

 

Na Galakoncertu vystoupí porotci, jako například zpěvačka Yanna, která je patronkou moderního zpěvu, operní pěvkyně a patronka klasického zpěvu Jana Šrejma Kačírková, zpěvačka Renata Drössler, operní pěvkyně Eliška Weissová, herec a zpěvák Ladislav Korbel a další. Během programu budou vyhlášeni výsledky VI. ročníku a budou předány ceny. Hlavní cenou jsou studiové nahrávky ve studiu BigWin a cena ředitelky soutěže Ilony Rédlové, v podobě finanční částky 10 000 Kč a spousty dalších cen od partnerů soutěže.

Soutěže, která má za cíl propojovat zpěv moderní se zpěvem klasickým se mohou zúčastnit zpěváci ve věku od 8 do 99 let. Speciální kategorie Vlastní tvorba je tu i pro jedince, kteří skládají vlastní písničky.

Pořadatel, kterým je nezisková organizace Hlas Česka, z. s. nezapomíná ani na handicapované, i pro ně je tu speciální kategorie.

Výběrová kola se odehrávají v 25. března 2023 v Opavském Art Klubu a 14. - 15. dubna 2023 v Pražském Music City. Další kola se odehrávají v Praze a obou kategorií potom v již zmíněném Kostele sv. Šimona a Judy.

,,Těšíme se na všechny nové talenty, jak z řad dětí, tak i dospělých. Osobně se moc těším na velmi přátelskou atmosféru, která celou akci provází. Porota každým rokem odvádí skvělou práci a všem jim patří velký dík,” říká o celém projektu zakladatelka a ředitelka soutěže Ilona Rédlová, dipl. um.

Registrace a veškeré informace naleznete na webu www.hlasceska.com.


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Mít svůj „dream team“ je opravdu „dream“, říká zpěvačka Tereza Černochová

Cernochova perexŠiroké publikum ji prvně zaznamenalo, když se ještě vlnila v dívčím triu Black Milk. Později na sebe Tereza Černochová upozornila prvním sólovým albem Small Monstrosities, kde zpívala hlavně cover verze písniček z přelomu sedmdesátých a...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...


Literatura

Zákony jsou černé a bílé. Životy žen mají tisíce odstínů šedi

zablesk zivota perexPro policejního vyjednavače Hugha McElroye to měl být den jako každý jiný. Ano, měl narozeniny, ale ty stejně nikdy neslavil… Plánoval se tedy věnovat jenom rutinní policejní práci, a pak si užít klidný večer. Jeho plány však ...

Divadlo

Ľadové zrkadlo

ladove zrkadlo zpV rámci Bratislavského majálesu sa 1. mája predstavili deti z ochotníckeho divadla z Devínskej Novej Vsi pod vedením Marty Potančkovej v detskom muzikálovom predstavení Ľadové zrkadlo. ...

Film

Temná a zdařilá minisérie Pustina vyšla na DVD

pustina perexV letošním „masarykovském“ šílenství na Českých lvech mohlo klidně zaniknout, že se předávala i cena za Nejlepší dramatický televizní seriál, kterou si odnesli tvůrci osmidílné série s názvem Pustina. Tu vyprodukovala televizní stanice HBO a ...