Záliby císařovny Sisi. Jaké psy měla doma nebo jaký měla vztah k okultismu

Záliby císařovny Sisi. Jaké psy měla doma nebo jaký měla vztah k okultismu

Tisk

Záliby císařovny SisiCísařovna Sisi odedávna fascinovala historiky i veřejnost, inspirovala mnohé ženy, které obdivovaly její výjimečnost, svobodomyslnou povahu, intelekt, důvtip, krásu a snahu pečovat o své zdraví a fyzickou zdatnost. Celý její život je velmi oblíbeným námětem k mnoha knižním zpracováním, ale jednou z opravdu nejlepších autorek, které se Sisi věnují, je naše historička Dagmar Beňaková. Mám od ní všechny knihy o císařovně Sisi a nedá se jinak, než hodnotit vysoko. O čem je nová kniha Dagmar Beňakové s názvem Záliby císařovny Sisi a co v ní najdete? Opět vydává nakladatelství Grada.

Nová knížka Dagmar Beňakové tentokrát pojednává o soukromém životě císařovny a přesně těch záležitostech, jaké lidi nejvíce zajímají: každodennost, záliby, sport, volný čas, móda, péče o vlasy a další. Kniha má bohatou obrazovou přílohu, krásnou obálku a milé grafické zpracování, na stránkách se objevuje naprosto kouzelná kytička fialek. Dozvíte se, čemu se císařovna ráda věnovala ve svém volném čase a jak vypadalo její soukromí. Milovala koně, psy i další zvířata, autorka vás podrobně seznámí třeba s tím, jaké koně a psy Sisi měla, jaké sporty provozovala, překvapí vás nádherné kresby císařovny a také velmi vyspělé kresby jejích dětí, dozvíte se ledacos o tom, jaké umění Sisi milovala, kam chodila do divadla, jaké lidi měla nejraději a kdo jí byl nejbližší, kdo se staral o její vlasy, jakou módu preferovala, jaké šaty a účesy i nádherné šperky nosila. Veškeré tyto velmi podrobné informace vás naprosto okouzlí, něco třeba i překvapí. Vše dokládají historické fotografie. Velice zajímavá je také kapitola o vztahu Sisi k okultismu.

Knížka mě velice potěšila, jsem unešená a vřele doporučuji!

O autorce:

JUDr. PhDr. Dagmar Beňaková, Ph.D., LL.M., vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a rovněž Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (obor německá a rakouská studia). Absolvovala řadu zahraničních pobytů, během nichž se věnovala právu, historii i cizím jazykům. Nyní pracuje na Ministerstvu zahraničních věcí České republiky. V minulosti externě vyučovala na Právnické fakultě a na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

Pod svým rodným příjmením (Černá) publikovala jednu monografii, celou řadu článků v odborných časopisech a příspěvků ve sbornících a kolektivních monografiích. Jeden z příspěvků vyšel také pod jejím současným příjmením. Ve volném čase se věnuje hlavně své rodině, četbě a cestování.

Již od dětství putuje po stopách císařovny Alžběty Rakouské, zvané Sisi. Stejně intenzivně sbírá a studuje veškerou dostupnou literaturu o císařovně, a to nejen v češtině, ale především v němčině, dále v angličtině, francouzštině, maďarštině, italštině a španělštině. Od svých vysokoškolských studií také k tomuto tématu vyhledává v archivech a knihovnách primární prameny.

Mezi její knihy o císařovně Sisi patří: Dopisy od Sisi nebo Toulky po stopách císařovny Sisi, Za sluncem po stopách císařovny Sisi. Rozhovor s autorkou si můžete přečíst ZDE.

 

Záliby císařovny Sisi

Název: Záliby císařovny Sisi
Autor: Dagmar Beňaková
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2024
Počet stran: 208
Hodnocení: 100%

https://www.grada.cz/zaliby-cisarovny-sisi-14047/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Do každé své písničky jsem dal kus sebe, říká německý hudebník Hellmut Sickel

Hellmut Sickel 200Nejdřív ho naše publikum poznalo coby baskytaristu populární německé skupiny Kreis, posléze jako prvního manžela Heleny Vondráčkové. Čas je proti nám, Sprint, Svou partu přátel ještě naštěstí mám - to jsou asi největší hity, které p...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Tajemná tvář Karla Hynka Máchy

 

machaKdo by neznal Máchův Máj a rozervanou duši romantického básníka! Karel Hynek Mácha se dnes ale i stává hlavní postavou nejrůznějších konspiračních teorií. Do povědomí vniká neologismus máchologie, který popisuje dnešní zkoumání Máchovy osobnosti a díla. Byl to zednář či m...

Z archivu...


Literatura

Seznamte se s Eliškou Krausovou

letenka-do-neznama 200Letenka do neznáma aneb Rozhovory přes oceán je kniha, která vyšla v nakladatelství Prostor a dal ji dohromady novinář Vladimír Kroc společně s Eliškou Krausovou.

...

Divadlo

Představení Smrt v hotelu Alexandria provonělo celé divadlo

alexandria 200Teprve před několika dny měla ve zlínském Městském divadle premiéru lázeňská divadelní komedie Smrt v hotelu Alexandria. Autor hry trochu zavání Cimrmanem, ale hra je to opravdu skvělá a navíc zlínskému publiku velmi blízká.

...

Film

Exkluzivní retrospektiva na dafilms.cz: FILMOVÉ SNY JANA ŠVANKMAJERA

Svankmajer200Streamovací portál DAFilms uvede v dubnu exkluzivní retrospektivu Jana Švankmajera. Diváci se mohou těšit na jeho slavné celovečerní filmy i méně známé krátké filmy. Kurátoři DAFilms získali unikátní soubor filmů, díky nimž mohou diváci poznat ...