Ženy z rodu Habsburků. Úděl matek, manželek a dcer největší evropské dynastie

Ženy z rodu Habsburků. Úděl matek, manželek a dcer největší evropské dynastie

Tisk

Ženy z rodu HabsburkůPokud máte rádi historii psanou lehce bulvárním způsobem a zpřístupňující i pikantnější informace ze soukromí, tato knížka bude pro vás jako dělaná. Nakladatelství Alpress v roce 2022 připravilo dotisk klasické Bauerovy knihy Ženy z rodu Habsburků, zaměřené na osudy žen největší evropské dynastie. Je to příjemné počteníčko vhodné pro každého.

Jana Bauera čtu ráda. Má svůj osobitý styl, stejné zájmy jako já, o historii přemýšlí, rád odhaluje tajemství či nejasnosti a vkládá do skutečných historických faktů své domněnky, s nimiž se i často shoduji. Knížka je nenáročná a velmi dobře se čte, je napsána tak, aby zajímala i méně historicky zdatného čtenáře. Pokud jste velkými znalci historie a náročnými čtenáři, možná se ani nic nového nedozvíte, ale knížka i tak může být příjemným zpestřením. Čtivě přibližuje osudy známých žen Habsburského rodu: císařovny Sisi, Marie Terezie, Marie Antoinetty, Žofie Bavorské, Jany Kastilské a mnohých dalších. Mě taková četba vždy potěší a připomenu si známá fakta, i se dozvím něco nového. Jan Bauer má na svém kontě stovky knih, tento popularizátor historie je velmi plodným a úspěšným autorem. Je to přesně ten styl, který mám ráda: nic přehnaně odborného, ale přesto se hodně dozvíte a pobavíte se. Doporučuji!

Přidávám ještě anotaci:

Během staletí si páni z rodu Habsburků dokázali diplomacií a válkami zajistit v Evropě takové postavení, že se jejich území rozprostíralo od hranic Polska až po africké pobřeží. Jakou roli v jejich bojích a intrikánství sehrálo něžné pohlaví? Nemáme náhodou za každým velkým činem hledat ženu?

Ženy z rodu Habsburků


Název: Ženy z rodu Habsburků. Úděl matek, manželek a dcer největší evropské dynastie
Autor: Jan Bauer
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2009/ 2022 dotisk
Počet stran: 292
Hodnocení: 95%

https://www.alpress.cz/zeny-z-rodu-habsburku-udel-matek-manzelek-a-dcer-nejmocnejsi-evropske-dynastie/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Red Bull Tour Bus = „Tisíce hodin práce, litry potu a neuvěřitelné výkony zlatých českých ručiček.“

Nacest200Nedávno jsme vás informovali o původním českém dokumentu s názvem Na cestě, který je věnovaný unikátnímu tour autobusu značky Škoda ŠL 11 ze 70. let. Na začátku května tento dokument odvysílala stanice Prima ZOOM a my vám nyní přinášíme rozhovor s Ja...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Všichni jsme Hygge

hygge tr perexV poslední době se nějak roztrhl pytel s knihami zaměřenými na tajemné slovo z dánštiny Hygge. Co se skrývá za tímto tajemstvím spokojeného života a skandinávským uměním dobře žít má odhalit i stejnojmenné kniha z edice Esence Knižního kl...

Z archivu...


Literatura

Každý někdy potřebuje potkat Tesaře

tesar 200V nakladatelství Portál vyšla malá útlá knížečka s názvem Tesař a podtitulem Příběh pro úspěch(ané). Její autorem je Jon Gordon a jedná se o zajímavé čtení.

 

...

Divadlo

Pod slávou herectví se skrývá i jeho bída?

200divZajímá vás, co vše obnáší herecké povolání? Jaká dilemata musí (nebo nemusí?) umělci řešit, pokud se ocitnou v konfrontaci s represivním režimem? O tom všem pojednává kniha Sláva a bída herectví, poskládaná z řady příspěvků, které se zabývají jednak her...

Film

Avatar nemůže své příznivce omrzet

altFilm Avatar (2009) se těšil obrovské popularitě a díky šmoulímu zbarvení mimozemšťanů si na něj dodnes každý vzpomene. Kvůli pěkným vizuálním efektům a nápadité anatomii různých mimozemských příšer se dá sledovat s úžasem. Napodruhé však může působ...