S Pohádkovou expedicí do světa fantazie

S Pohádkovou expedicí do světa fantazie

Tisk

Pohádková expediceS čím si nejraději hraje král? Co se stalo na večírku u ježibaby? Proč se královna zlobí? Kdo zachránil vesnici před valící sen kaší z kouzelného hrnku? Co se zdá v noci princezně? Vydejte se s dětmi na Pohádkovou expedici a užijte si dobrodružství ve světě fantazie. V knize plné humorných říkanek navštívíte naše tradiční pohádkové postavy a užijete si lidové svátky.

Na stránkách nové knihy autorky Ludmily Bakonyi Selingerové můžete s dětmi navštívit postavy v královském hradu, podhradí, v temném lese i mezi zvířátky, a zjistit, co prožívají, co je zlobí, jaké mají starosti i radosti. Poznáte tak z jiné stránky bytosti, které znáte z notoricky známých příběhů. Vše doplňují bohaté a krásně vyvedené ilustrace Jakuba Dvořáka, nad kterými se můžete společně zasmát, ale též si u nich popovídat, protože dávají další prostor pro fantazii a objevování.

Pohádková expedice

Sbírka říkanek Pohádková expedice je jedinečná v tom, že v ní najdete všechny klasické pohádkové postavy na jednom místě a díky propojení s tradicemi tak v moderním a svěžím kabátku můžete dětem hravě a s humorem předat krásu našeho národního kulturního dědictví.

Ludmila Bakonyi Selingerová, alias Pohádková Lída, je autorka 14 knih pro děti a pedagog. Ráda propojuje mnohovrstevnatý svět pohádek a moderní pedagogiky. Díky tomu nachází jazyk a způsoby, jak pracovat i se závažnějšími tématy. Pohádky chápe jako způsob laskavé péče a přinášení radosti nejen dětem, ale i dospělým.

Pohádková expedice

Anotace: Vydejte se námi na expedici do pohádkového světa a odhalte i pečlivě skrytá tajemství tamních obyvatel. Spolu s pohádkovými hrdiny zavítejte na královský zámek, do temného lesa i říše zvířat a odhalte kouzlo našich tradičních svátků. Říkanky v této knize jsou nejen zábavné, zároveň obsahují důležité informace o naší historii, kultuře a tradicích.

pohadkova-expedice


 

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Mentati Duny


mentan 200Píše se rok 2014 a na pulty knihkupectví se dostává další ze série románů Briana Herberta a Kevina J. Andersona, zasazený do vesmíru Duny, který vytvořil skoro před půl stoletím Frank Herbert.

...

Divadlo

Kašpaři budou hrát opět u Bezručů

kaspari200Pražský Divadelní spolek Kašpar již tradičně přiváží do Ostravy k Bezručům výběr ze svého repertoáru. Letos Kašpaři přivezou čtyři tituly, které představí na jevišti Divadla Petra Bezruče od 19. do 24. března 2022.

...

Film

Co přinesou ozvěny Febiofestu ve Zlíně

febiofest 200V tomto článku bychom vás rádi informovali, na jaké filmy můžete vyrazit od 15. do 17. dubna do zlínského Golen Apple Cinema v rámci regionálních ozvěn Febiofestu.

...