Knížka Ali a dívka ze studny je fantasy pro starší školáky. Zažijte dobrodružství v jiné dimenzi!

Knížka Ali a dívka ze studny je fantasy pro starší školáky. Zažijte dobrodružství v jiné dimenzi!

Tisk

Ali a dívka ze studnyFúze sci-fi, detektivky, romantiky a humoru pro starší školáky. No, proč ne. Příběh školačky Ali nás vážně pobavil. I přes menší zádrhele text vcelku hezky plynul, nebylo čas se nudit, stále se něco dělo. A nebylo toho málo. Ať už Ali spolu s kamarády bojuje v jiné dimenzi se zákeřnými démony v podobě vlastních nočních můr, nebo se jí plete do cesty všetečný a neodbytný Mareček, či překonává svůj vlastní stud při setkání s třídním idolem Patrikem, s nímž má jít na první rande. Ze všeho nejdůležitější však je zachránit neznámou dívku, kterou slyší volat o pomoc.

Na jednu dospívající dívku je toho zkrátka moc, a proto se v tom trochu plácá. Její rozhodnutí jsou často protichůdná a nelogická a postup při řešení záhady volající dívky velmi pomalý. Navíc mě osobně vyloženě iritoval kocour – převozník jménem Fífa, který neustále požadoval výkon hodný nesmrtelného hrdiny, ale sám pomáhal jen neochotně. I když na druhou stranu lze podotknout nepochybně skvělé vystihnutí pravé kočičí povahy.

Celkově má „Ali a dívka ze studny“ své plusy a mínusy. Autor klouže spíš po povrchu a nezabíhá příliš do hloubky, to pak způsobuje v textu určité dějové mezery, hluchá místa a vyloženě nelogičnosti. Možná, že plánuje i další díly, kde by více rozvedl a poskytl vysvětlení nejen konkrétních postav, ale hlavně jiné dimenze, které se skrývá za „Želédveřmi“. Ocenila bych v tomto opravdu více informací a kazilo mi to celkový dojem z četby, když se vynořovalo více otázek než odpovědí. Avšak mé desetileté dceři se kniha velmi líbila, tak věřím, že svůj okruh čtenářů si jistě najde, a pokud se přece jen objeví další díly, stejně si je pořídím, už jen ze zvědavosti, abych se třeba dozvěděla, jak vlastně funguje svět za „želédveřmi“, a proč nemá tento svět svůj vlastní název.

Moje desetiletá dcera Stazi píše:

„Kniha je o dívce, které se hned první den posmívá její vysněný kluk a taky potká otravného Marečka z prvního stupně, který se s ní chce kamarádit. Ali se to nelíbí, a tak se schová na plácek obklopený keři a stromy, kde uslyší volání o pomoc, asi neznámé holky. Potká tam taky kocoura, co umí mluvit, a ten chce, aby s ním večer prošla želédveřmi do jiné dimenze, kde musí zachránit dívku, kterou uvěznili démoni času.
Kniha se dobře četla, měla hezké obrázky a byla hodně napínavá. Určitě doporučuji všem. Knize dávám 10/10.“

Ali a dívka ze studny

Název: Ali a dívka ze studny
Autor: Bohumil Krejza
Nakladatelství: Bambook/Grada
Rok vydání: 2024
Pro děti od: 9 let
Počet stran: 176
Hodnocení: 100%

https://www.grada.cz/ali-a-divka-ze-studny-14136/


 

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Vytváření nepřítele a jiných fikcí, které se mohou stát Skutečností

eco vytvareni nepritele 200Italský estetik, literární vědec a spisovatel Umberto Eco patří u nás nejznámějším osobnostem, většina jeho knih, zvláště pak románů, vyšla v českém překladu - naposledy Pražský hřbitov. Nejnověj...

Divadlo

Divadlo doma na Valentýna: Nosatý romantik Cyrano, Lucie Bílá jako Carmen. Jen dokoupit květinu

Lucie Bílá jako CarmenRůže, čokoláda a divadlo! Ať už jste v páru, nebo single, vyberte si na Valentýna jako doprovod některou z vašich divadelních postav. S divadelními tipy Dramoxu si na své přijdou milovníci ulítlých komedií, shakespearovské klasiky i muzikál...

Film

Jarní smršť České televize: Hraná tvorba

jarni smrst200Zatímco se programová jarní nabídka letošního roku nesla na populární vlně kriminálních a detektivních příběhů, v roce 2017 budou tyto oblíbené žánry doznívat a na jaře se do popředí dostane retrospektiva. Diváci se tak skrze své televizní o...