Píseň moře je nádherným a věrným komiksovým zpracováním animovaného filmu

Píseň moře je nádherným a věrným komiksovým zpracováním animovaného filmu

Tisk

morePTento komiks může být nejenom pro děti, ale také jejich rodiče. Jde o komiksovou adaptaci animovaného filmu Píseň moře, který byl nominován na Oscara v roce 2015. Jde o příběhové ztvárnění keltské legendy o tulení víle selkie usazené do komorního sourozeneckého dramatu. Chcete-li dětem raději číst, než jim pustit stejnojmenný film, tato kniha bude pravou volbou.

„Hezky se uveleb, něco pro tebe mám…“
„Co je to?“
„Pradávná mušle, kterou kdysi darovala moje maminka. Dej si ji k oušku a pozorně poslouchej. Uslyšíš píseň moře.“

Jak už to tak však bývá, mušle není jen mušlí, ale umí toho mnohem víc.

Pro všechny, kdo touží po poetice i objevování prastarých tajemství

Před šesti lety, kdy se narodila Saoirsa, zmizela jejich maminka a Saoirsin bratr Ben svou sestru obviňuje z tohoto záhadného zmizení. S tatínkem žijí na ostrově, až do doby, kdy se jejich babička rozčílí, že ostrov není vhodným místem pro dospívání dětí a odveze je k sobě do města. Děti se ani nestačí zabydlet, když Saoirse náhle zmizí a Ben odchází, aby ji našel.

Saoirse totiž není jen obyčejná holčička, nýbrž tulení víla selkie, stejně jako její maminka. Díky tomu má moc ochránit pohádkové bytosti ztracené v našem světě a navrátit je zpět do jejich říše za mořem. Nicméně aby to dokázala, musí jim zazpívat svoji píseň. Jenže Saoirse od narození nemluví. V nalezení hlasu jí navíc zabraňuje zlomyslná soví čarodějnice Macha. Dokáže Ben sestřičku najít? A koho ve svém hledání ještě potká?

V komiksovém příběhu je výborně zpracovaná irská mytologie a na konci knihy najdete i gaelský slovník. V celém komiksu není ani příliš textu, jedná se především o nádherné ilustrace a příběh vyprávěný pomocí emocí, které však nezabíhají do přílišné patetičnosti. Všemu vévodí jemná poetika šumějícího moře a kouzelných bytostí.

Komiks také obsahuje bonusový materiál v podobě minipříběhu Domů pospíchej, který nikde jinde nenajdete. Píseň moře je od stejných tvůrců (Sam Sattin) jako předcházející komiksová adaptace Vlkodlaci, jež vyšla minulý rok také u nakladatelství Grada. Jestliže se vám líbili, nechte se unést i tulení vílou.

Píseň moře

Píseň moře
Originální název: Song of the Sea: The Graphic Novel
Autor: Sam Sattin
Překlad: Eliška Boudová
Počet stran: 272
Rok vydání: 2024
Hodnocení: 100%

https://www.grada.cz/pisen-more-13399/


 

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Papiňák: Malý soubor drobných úvah

Papinak krivancovaDostala se mi do rukou útlá knížka v měkké vazbě, tak akorát do kabelky. Napsala a vydala ji Ludmila Křivancová, která do ní shromáždila čtyřicet glos, čtyřicet svých náhledů na život.  Knížka se jmenu...

Divadlo

Premiéru hry na motivy pohádky O dvanácti měsíčkách uvede v adventním čase pražské Divadlo MA

Zimni kouzlo 200Představení inspirované tradiční pohádkou „O dvanácti měsíčkách“ v humorném podání uvede v předvánočním období pražské Divadlo MA. Režisérka a ředitelka divadla Marianna Arzumanová vybrala pro známý příběh o Marušce, která je vyhná...

Film

Co je otevřené dílo a jak ho vnímat

Otevrene dilo 200Od Umberta Eca u nás vyšly již leckteré spisy, avšak jeho první velký počin - Otevřené dílo - vychází teprve nyní, po více než půlstoletí od napsání, a to opět zásluhou nakladatelství Argo. I sám Eco si této práce zjevně vážil, protož...