Pinocchiova dobrodružství trochu jinak

Pinocchiova dobrodružství trochu jinak

Tisk

PinochioZnáte příběh neobyčejného kluka Pinocchia? Pojďte se začíst do podání An Leysenové, která knížku nejen napsala, ale i neskutečně překrásně ilustrovala. Pinocchiův sen je známý příběh dřevěné loutky, která ožije a poznává svět takový, jaký ve skutečnosti je – se všemi krásami i nástrahami. An Leysenová převypravuje příběh malinko jinak, než ho možná znáte. Nové postavy a detaily dělají příběh neokoukaným, a tak věřím, že bavit bude malé posluchače, malé čtenáře, ale i vás dospělé, kteří ho třeba neslyšíte poprvé.


“Byl jednou jeden truhlář, jmenoval se Geppetto. Bydlel docela sám v malém pokojíčku s jedním okénkem, které dovnitř pouštělo trochu světla...Geppetto se ve svém malém pokojíku často cítil osamělý a jednoho dne se rozhodl, že si vyrobí loutku. Loutku ze dřeva, co bude umět tancovat a skákat jako pravý akrobat a bude mu dělat společnost...Truhlář vyřezal nejprve tělíčko. Potom dvě nohy, dvě paže, dvě ruce, dvě chodidla a jako poslední vyřezal hlavičku.” A právě takto začíná příběh Pinocchia – příběh loutky, která ožila v opravdového kluka s dřevěným tělem.

Pinocchův sen

Pinocchio chtěl být ještě více opravdovým, a tak chtěl začít chodit do školy. Jeho cestu za “opravdovostí” mu však komplikují mazané postavy. V tomto příběhu je to lišák a kocour, kteří ho svádějí z cesty dobra na cestu plnou pokušení. Jak všichni dobře víme, Pinocchiův nos má jednu zvláštní schopnost, že ve chvíli, kdy lže, roste do neskutečných délek. Naštěstí je tu i Modrá víla – krásná dívka s dlouhými modrými vlasy, která Pinocchiovi vždy laskavě pomůže z patálií i od dlouhého nosu.

Co myslíte, podlehne Pinocchio pokušením nebo se naučí být pravdomluvným a dobrým hochem, čímž se mu splní jeho sen – stát se opravdickým klukem? To se dozvíte na posledních stránkách tohoto napínavého příběhu s překrásnými ilustracemi. Na závěr knížky, na jejích deskách na vás pak čeká malý zábavný bonus.

Knížku Pinocchiův sen čteme se čtyřletou posluchačkou, která si z příběhu odnáší hlavní ponaučení, že neříkat pravdu nese své následky a spoustu nadšení z krásných ilustrací. Avšak pro hlubší pochopení příběhu bych ji doporučila dětem alespoň o rok či o dva starším. Sama autorka doporučuje knížku od 5 let.

Pinocchův sen

Pinocchiův sen
Autor: An Leysenová
Nakladatelství: Euromedia Group
Počet stran: 64
Mé hodnocení: 100 %

https://www.euromedia.cz/pinocchiuv-sen/kniha/65/


 

Hledat

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Žhavý led – další oddechovka od královny červené knihovny

zhavy led 200V říjnu vydalo nakladatelství Motto knihu žádané americké autorky Nory Robertsové Žhavý led. Pokud máte náladu na oddechové čtení s pořádnou dávkou romantiky, kde ale nechybí i akce, napětí a exotika, máme tu knihu přesně pro vás!

Divadlo

Ztracený ráj (Zpráva o člověku v Městském divadle v Brně)

ztraceny raj perexRežisér Dodo Gombár (nar. 1973) je v Brně již dávno znám. V MDB režíroval… a výborně... Žitkovské bohyně (2017), nebo v Mahenově divadle také objevná režie činohry Želary (2017), v Huse na provázku Ticho na zemi (2019), a tak bycho...

Film

Nerozlučná tvůrčí dvojice Ken Loach a Paul Laverty obdrží v Karlových Varech cenu za celoživotní přínos filmovému umění

FFKV perexScenárista PAUL LAVERTY (*1957) a režisér KEN LOACH(*1936) zosobňují příklad pevně ukotvené umělecké dvojice, která se už patnáct let ideálně doplňuje: Laverty zajistí skvěle napsaný příběh, Loach se postará o jeho neméně skvělou realizaci, která...