Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy
Kultura21.cz

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

pohadky-z-kouzelneho-palouku200V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou. Tento čtenářský systém má čtyři stupně: Čteme s obrázky, Čteme spolu, Čteme sami a Čteme s radostí.

 

 

Pohádky z kouzelného palouku patří do stupně Čteme sami. Ten je rozdělen na dvě varianty lišící se od sebe pouze tím, že knížky, které mají u loga označení GENETICKÁ METODA, jsou vysázené velkými tiskacími písmeny, aby byly vhodné i pro děti, které se učí číst právě touto metodou. „Z ohlasů od rodičů i učitelů víme, že těchto knížek na trhu moc není a děti potřebují čtení trénovat na různých textech,“ doplňuje PR manažerka nakladatelství Albatros Media Jana Fikotová. Do této edice nakladatelství zařazuje jednoduché, srozumitelné a kratší příběhy doplněné velkým množstvím obrázků. Slova na konci řádků se nedělí, text je vysázený větším písmem a věty jsou kratší.

pohadky-z-kouzeneho-palouku geneticka

Kniha obsahuje celkem pět příběhů: Ztracená hůlka, Záhada slané kaše, Nezvaní hosté, Letní slavnost a Podzimní výlet. Hrdinkami jsou čtyři víly Hojilka, Spinkalka, Pořádnička, Učilka a Mlsalka žijící v lípě na Kouzelném palouku. Zažívají nejedno dobrodružství, potkávají i další postavy, a hlavně jsou dobrými kamarádkami.

Čtení dětem ulehčuje jak jednoduchý text a velké písmo, tak krásné ilustrace od Daniely Skalové. Na konci kapitol, ale také v jejich průběhu se nacházejí také otázky kontrolující porozumění při čtení. To jsem ocenila stejně jako nápaditost týkající se jazyka především u názvů víl. Pořádnička má ráda řád a stará se o úklid dětí, Mlsalka všem připravuje jídlo a podobně.

Pokud máte doma dětí, které mají rády víly a chcete je přimět ke čtení, je tato kniha určitě správnou volbou!

Lenka Hoštičková pracuje jako asistentka pedagoga na základní škole a současně studuje. V budoucnu by se chtěla věnovat speciální pedagogice. Má ráda hudbu a procházky v přírodě. Bydlí v Úvalech, má dvě dcery. Od dětství taky velmi ráda čte. Víly z Kouzelného palouku původně napsala pro své dcery a psaní ji moc bavilo. Aby pohádky mohly potěšit i další děti, nabídla je nakladatelství Fragment.

Daniela Skalová se narodila a žije v Praze. Přes dvacet let se věnuje tvorbě pro děti a svými obrázky vyzdobila interiéry několika mateřských školek, dětských koutků i pokojíků. V roce 2003 si otevřela Malovaný obchůdek, kde malovala na zakázku a prodávala výrobky šikovných řemeslníků. Dnes se věnuje především knižní ilustraci – ilustrovala například knížku Já a Anastázie nebo Básničky z lesa a Pohádkové učení z edice Kouzelné čtení.

pohadky-z-kouzelneho-palouku

Pohádky z Kouzleného palouku
Autor: Lenka Hoštičková, ilustrace Daniela Skalová
Žánr: dětská literatura, pohádka, pro děti od 6 let
Nakladatelství: Fragment (Albatros Media)
Rok vydání: 2021
Počet stran: 56
Hodnocení: 90 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/60528724/cteme-sami-pohadky-z-kouzelneho-palouku/

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/60528898/cteme-sami-geneticka-metoda-pohadky-z-kouzelneho-palouku/


 

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Rubik´s hlavolamy – 101 hlavolamů pro Vaše mozkové závity

rubiks-hlavolamy 200Rubikova kostka je nejprodávanější hračkou všech dob. Kniha hlavolamů, o jejíž koupi přemýšlíte, spojuje pestré zkušenosti s jejím skládáním a hádanky různé úrovně složitosti. Nabízí tím velmi originální, trošku intelektuální úr...

Divadlo

Na podzim do divadla: Divotvorný hrnec

divotvorny hrnec 200O prázdninách divadla nehrají představení, ale připravují se na další sezonu. Díky nám si můžete vybrat, na co v podzimních měsících vyrazíte! Jedním z tipů je Divotvorný hrnec v podání Městského divadla ...

Film

Jak správně napsat rozbor filmu

RozborFilmu perexRadomír D. Kokeš se řadí k vyznavačům neoformalismu, jak potvrzuje jeho spoluúčast na české předmluvě ke kanonickému spisu Bordwella a Thompsonové Umění filmu. To znamená, že upřednostňuje průzkum toh...