Začínající zvířecí kapela se má stát tou největší v dějinách rock’n’rollu!

Začínající zvířecí kapela se má stát tou největší v dějinách rock’n’rollu!

Tisk

Krokodylova kapela 200Jiří Štraub před lety napsal rodinnou komediální knihu Rockové příběhy pro malé rebely a nyní na ni chce navázat volným pokračováním s názvem Krokodýlova kapela.

 

 

Zpěvák a kytarista krokodýl, bubeník žralok, baskytarista vlk a manažer křeček. Každý z této čtveřice je úplně jiný a každý chce dosáhnout jediného – vystřelit jejich rockovou kapelu The Predators do čela hitparád! Podaří se jim to i přes to, že se občas mají plné dlouhé ostré zuby? A překazí jim jejich plány závistivý nosorožec? „Jak zpívají AC/DC, cesta na vrchol je dlouhá, když chcete rock‘n‘roll. A přesně o tom je kniha Krokodýlova kapela plná humoru, dobrodružství, hlasité muziky a i se v ní najde nějaké to ponaučení,“ doplňuje Jiří Štraub.

Dát dohromady kapelu je těžké, protože každá skvělá se skládá ze silných a cílevědomých osobností, které se mezi sebou musí umět domluvit a čelit nástrahám na cestě k úspěchu. S takovými věcmi se potýkají světové superhvězdy i skupina, kterou si včera založil váš soused v garáži. Kniha Krokodýlova kapela tyto všední starosti každého ambiciózního hudebníka ukazuje vtipnou groteskní formou. Talentovaný krokodýl pracuje jako bedňák, později si ho všimne křeček, vlivný manažer, a rozhodne se, že ho proslaví. Do kapely přizve svého starého známého, bubeníka žraloka, a jeho kamaráda, baskytaristu vlka. Dobrodružství čtveřice, která chce na svou stranu získat všechny rockové fanoušky na světě, může začít. Nebude to ale jednoduché. Každý z nich má nějakou slabost, ať už příliš vysoké ego, stud, přehnaný perfekcionismus, nebo křivdy z minulosti. A do toho jim chce jejich kariéru zadupat do země závistivý, mstivý a nenávistný nosorožec.

krokodylova kapela krokodyl

Krokodýlí kapela je určena dětem starším osmi let, které mají rády hudbu. A také všem muzikantům i fanouškům hudby se smyslem pro humor. „Krokodýlova kapela nastíní dětem, co je může potkat, když se rozhodnou stát se rockovými hvězdami, a lidé všeho věku se vztahem k hudbě, kteří se touto cestou protloukají, ať už úspěšně, nebo ne, mají možnost se ztotožnit s archetypálními postavami a pobavit se nad řadou situací, v nichž se s největší pravděpodobností už někdy ocitli i oni sami,“ popisuje autor knihy.

Stejně jako v případě Rockových příběhů se na této knize podílí ilustrátorka Tereza Doležalová, jedna z dvorních výtvarnic RockOpery Praha. Aby kniha mohla vyjít, potřebuje prostřednictvím crowdfundingové kampaně na Pointě, která trvá do 15. 2. 2022, získat finance na zaplacení profesionální redakce, korektury, grafiky a tisku. Tedy vše, co je potřeba k vydání knihy.

Jiří Štraub je vystudovaný scenárista a písňový textař, v současnosti novinář a editor zpravodajského webu. Bydlí v Lišanech, ve vesničce poblíž Rakovníka, rád hraje sousedům v hospodě na kytaru a o víkendech se potlouká po klubových pódiích s rapmetalovou kapelou Monaste. Spolupracuje s divadlem RockOpera Praha a relaxačně chodí na box. Svoji první knihu Rockové příběhy pro malé rebely vydal v roce 2020 a věnuje se také fantasy a science fiction, jeho povídky z této oblasti se objevují v magazínu XB-1. V minulosti se věnoval hudební a filmové publicistice a články mu vycházely v deníku Pávo, na webu Novinky.cz, v Rockovém magazínu Spark, Fakker!, časopisu Rock&Pop a dalších. Jiří Štraub moderoval také tři hudební pořady na TV Rebel.

Krokodylova kapela obalka

Více informací:

bit.ly/KupKapelu

Facebook projektu: https://www.facebook.com/rockovepohadky

Instagram projektu: https://www.instagram.com/krokodylova_kapela/


 

Hledat

Anketa

Květen, měsíc lásky. Co vám láska připomíná?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Literatura

Poďme sa stratiť v Provence!

pro 200Juh Francúzska je neuveriteľne krásne a rozprávkové miesto. Každý sa tam chceme raz dostať, niektorí z nás na turistiku, niektorí na filmový festival v Cannes, iných lákajú pláže Azúrového pobrežia. Mnohí z nás by si tam vedeli predstaviť letnú chatku ale...

Divadlo

Již za týden představí Balet Národního divadla v online premiéře pohádkový příběh Marcii Haydée Spící krasavice

BaletND 200Výpravný balet Spící krasavice hudebního skladatele Petra Iljiče Čajkovského a choreografa Mariuse Petipy měl původně premiéru na konci devatenáctého století v Petrohradě. Nyní vstupuje do repertoáru Baletu Národního divadla v choreografii legend...

Film

Začíná nová filmová přehlídka

3 kino 200V říjnu se obrazně řečeno roztrhnul pytel s nejrůznějšími filmovými přehlídkami pořádanými v Praze. Skončila přehlídka věnovaná střední Evropě, seznamující s (některými) novými filmy z Česka, Slovenska, Maďarska  a Polska, přičemž ...