Opravdu Velká všeobecná ilustrovaná encyklopedie
Kultura21.cz

Opravdu Velká všeobecná ilustrovaná encyklopedie

velka vseobecna ilustrovana encyklopedie 200V říjnu obohatilo nakladatelství Universum své portfolio o úžasnou knihu pro všechny věkové kategorie, nová kniha o vědění nese název Velká všeobecná encyklopedie a musím říct, že dostává svému jménu!

 Panečku, ta je!

Jedná se vskutku o encyklopedii s velkým E, její formát je úctyhodný (261 × 308 mm) a na váhu má něco málo přes 3 kila (konkrétně 3026 g)! Obrázky, fotografie, grafy, diagramy, tím vším disponuje také a lépe nám přibližuje zkoumaná fakta a jednotlivosti. Nepotřebujete samostatnou knihu pro přírodu, kulturu, vědu, historii, vše potřebné a mnoho dalších zajímavostí a jednotlivostí najdete na jednom místě, v této kouzelné bichli!

Co zde najdeme?

Encyklopedie je velmi přehledně rozřazena do několika hlavních oddílů, které se dále dělí na podkapitoly a uvádí nás do tematiky. Konkrétně se jedná o témata: Vesmírný prostor, Země, Život, Věda a technika, Historie, Víra a společnost, Umění a volný čas.

Celkem pochopitelně je největší prostor věnován kapitole Věda a technika, jelikož zahrnuje celou řadu oddílů (matematika, fyzika, chemie, biologie, lidské tělo, lékařství, technologie a inženýrství, doprava). Pozadu nezůstává ovšem ani poslední velká kapitola, která je dále rozčleněna na témata jako hudba, tanec, film, divadlo, malířství, sochařství, architektura, móda, písmo, sporty, záliby a dovednosti.

Univerzální domácí učitel

Kvalitní a odborné zpracování Velké všeobecné ilustrované encyklopedie pro mě nebylo žádným překvapením, přesto zůstávám užaslá nad úpravou i obsahem a vřele doporučuji tuto knihu nejen jako vánoční dárek do každé rodiny!

velka vseobecna ilustrovana encyklopedie

Název: Velká všeobecná ilustrovaná encyklopedie
Autor: kolektiv autorů
Žánr: naučná, encyklopedie
Originální název: The Visual Encyclopedia (2020)
Nakladatelství: Universum
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 528
Hodnocení: 100 %

https://www.euromedia.cz/velka-vseobecna-ilustrovana-encyklopedie/kniha/13965/


 

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Miroslav Légl: Mezinárodní kuchyně bez soli a jiné chemie

bez soli 200Autor upozorňuje na to, že to není klasická kuchařka, jak ji obecně známe. Není, je to mnohem víc. Je to spíše návod pro zcela nový a pro nás zatím velice netypický životní styl.  Bez soli. Je až s podivem, co podle jeho slov s naším tělem udělá ...

Divadlo

Mnoho nápadů láme Pitínskému dudákovi vaz

dudak perexNic nesluší historické budově Národního divadla tolik, jako inscenování českých klasických dramat a oper. Z tohoto důvodu připravila činohra Národního divadla ve své 131. divadelní sezoně pro svou první scénu návrat Tylova Strakonického dudáka a ...

Film

Musí se do práce, i kdyby se nechtělo!

200filmFilm Já to tedy beru, šéfe…! reaguje na tehdejší podnikovou a ekonomickou stabilitu v Československu. Pracovních míst bylo mnohem více než práceschopných a kdyby nebylo zaměstnání ze zákona povinné, museli by se lidi k činnosti přemlouvat.

...