Zálesákem snadno a rychle
Banner

Zálesákem snadno a rychle

Zalesactvi 200Pokud se chcete vydat s dětmi do divočiny a nejste si jistí, jak na to, pak je přesně pro vás stvořena kniha Zálesáctví pro celou rodinu od Martina Gebhardta.

 

 Kniha je rozdělena na tyto části: plánování výletu, přípravy, cestou k cíli, bushcraftové projekty, vaření v přírodě a když se den chýlí ke konci. Začátek rodičům poradí, kam a kdy se vydat, co zabalit, jakou mít výbavu a podobně. Kapitola Cestou k cíli potěší milovníky lesa, kteří se zde dozví něco o stromech, mravencích, ale také o orientaci v lese nebo objevitelských výpravách a dále například o stopování zvířat. Prakticky založení jedinci se díky praktickým návodům naučí vyrobit si spoustu nástrojů jako je kamenná sekyra, dřevěný nůž, rycí hůl nebo dřevěná palička, ale také praktických pomocníků v podobě stolku nebo trojnožky.

Na stránkách čtenáři najdou také spoustu fotografií a zpestřením jsou i nejrůznější tipy. Ocenila jsem například kapitolů o uzlech, zaujal mě recept na chléb bannock a velmi mě překvapily informace o tom, z jakých stromů můžeme mlsat. Například pít javorovou mízu přímo ze stromu, jíst mladé výhonky a šišky z borovic a modřínů nebo v případě potřeby rozžvýkat zelené větvičky vrby a šťávu polknout. Jde vidět, že už jsem dlouho nebyla na táboře, ale nejen tyto řádky mi časy strávené na nich připomněly a vyloudily několik nezapomenutelných vzpomínek.

Osobně se v přežití v přírodě příliš neorientuji a se zájmem jsem si tak přečetla rozdíl mezi survivalem a bushcraftem. Na podobné výpravě, jaká je v knize popsána, jsem s rodiči nebyla, ale v lese jsme trávili hodně času a také jsme se sestrou rády něco vyráběly. Proto mě kniha velmi zaujala a mám v plánu si ji střežit, než nastane její čas a vyrazíme s naší rodinou někam ven.

Zálesáctví pro celou rodinu je podle mě boží knížkou jak pro táborníky, tak především pro rodiče, kteří chtějí vést děti k tomu, aby si v přírodě uměly poradit!

Martin Gebhardt je německý bloger, autor, budoucí „pedagog divočiny“, instruktor a průvodce bushcraftem a survivalem. Vyrostl v Durynsku, nedaleko hřebenové stezky Rennsteig, a již v raném věku v sobě objevil nadšení pro lesy, louky a zvířata. V současnosti absolvuje vzdělávací program zaměřený na „pedagogiku divočiny“ podle metody „kojotího učení“. Společně s rodinou se snaží trávit co nejvíce času v divočině.

Zalesactvi obalka

Zálesáctví pro celou rodinu
Autor: Martin Gebhardt
Překlad: Martin Sobkuljak
Žánr: pro děti a mládež
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2021
Počet stran: 104
Hodnocení: 94 %

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Podlehněte bushcraftu

https://www.knihykazda.cz/zalesactvi-pro-celou-rodinu/


 

PřihlášeníSoutěže


Banner

Rozhovor

Finský reggae zpěvák Jukka Poika: "Potřebujeme tyhle teplé, slunečné tóny, abychom tady na severu nezmrzli."

JukkaPoika perexJukka Poika je reggae umělec, pocházející z Finska. Svou kariéru začal kolem roku 2000 s kapelou ,,Soul Captain Band,, a vydal s nimi album s názvem ,,Jokaiselle tulta,, ...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Uzdravujte se pomocí tajných zbraní přírody

antibio200Nakladatelství Noxi dělá velmi užitečnou práci. V rámci série tématiky spojené s naším zdravím vydalo další knížku, tentokrát věnovanou rostlinným antibiotikům. Ani tentokrát se neodchýlilo od vysoce nastavené laťky a umožnilo čtenářům doplnit si...

Divadlo

Vyhynutí včelstev – naše smrt

altFalešní proroci hlásali konec světa už sice bezpočtukrát, zatím to chválabohu nikdy nevyšlo, na druhé straně nemusí být takováto představa totálního zániku planety Země pouhopouhou utopií. Naplnit ji mohou, ač se to na první pohled může zdát nereálné, i

Film

Nový cyklus Umění v kině ukáže zrod Botticelliho kultu krásy, odhalí neřesti Pompejí a představí Raffaelovy ženy

umeni v kine perexPo úspěšném uvedení snímků Ermitáž – síla umění, Frida – viva la vida nebo Tintoretto – rebel z Benátek se do kin chystá další část dokumentárního cyklu ze světa výtvarného umění. Trojice filmů tentokrát představí tvorbu renesa...