Kamarádi z Medového lesa jsou zpět

Kamarádi z Medového lesa jsou zpět

kamaradi z medoveho lesa 200Neuplynulo ani půl roku a v nakladatelství Kazda vyšly další příběhy Kamarádů z Medového lesa. Kniha má tentokrát podtitul Všichni za jednoho.

 

 Kamarádi z Medového lesa jsou lišák Míša se zvědavým čumáčkem objevující dobrodružství, moudrá a opatrná laňka Daňka, mazané a rychlé divoké prasátko Chrochtík a mývalka Makovičku. Ta se o všechny stará a potrpí si na čistotu. Dohromady jsou skvělá čtyřka.

V Medovém lese se nachází také lesní školka, do které přibývá nová holčička. Jmenuje se Elenka a má Downův syndrom. Paní učitelka tak vysvětluje ostatním dětem, jak je to s chromozomy, což je velmi poučné pro malé čtenáře.

„Já přece nejsem nemocná!“ Elenka pohodí hlavou dozadu a zasměje se. „Jen mám Downův syndrom, to není nakažlivé! Jen ho prostě v sobě mám. Mám tři z těch věcí, které vy máte jen dvakrát. A to je vše. Nic víc!“ (str. 39)

Děti ze školky (medovníčci) tak Elenku vezmou mezi sebe a brzy je čeká jedno překvapení. V revíru se totiž něco děje, což cítí především Brok, pes místního hajného. Kamarádi z Medového lesa posléze objeví malou kočičku, snaží se jí pomoci a společně vymyslí plán…

Další díl příběhů Kamarádů z Medového lesa opět stojí za to, už se těším na avizovaný další díl a přemýšlím, že doma připravím i Vynikající podzimní perník, jehož recept se nachází v úplném závěru knihy. Samozřejmě v něm nechybí med, ale také dýně hokkaido.

Andrea Schütze si v dětství vyzkoušela téměř všechny koníčky, které si člověk umí představit. Nakonec zakotvila u čtení, a proto knížky také ráda píše. Má výuční list dámské krejčové a diplom ze studia psychologie. Žije s rodinou v nejjižnějším výběžku Německa.

Carola Sieverding maluje a kreslí od té doby, co dokázala udržet tužku. Vystudovala design a dnes se živí jako ilustrátorka dětských knih. Žije a pracuje se svým přítelem a psem v Hamburku.

kamaradi z medoveho lesa

Kamarádi z Medového lesa: Všichni za jednoho
Autor: Andrea Schütze
Překlad: Dagmar Heeg
Žánr: pro děti
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2020
Počet stran: 96
Hodnocení: 95 %

https://www.knihykazda.cz/kamaradi-z-medoveho-lesa-vsichni-za-jednoho/

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Vyhrajte další příběhy Kamarádů z Medového lesa


 

PřihlášeníSoutěže


Rozhovor

Výtvarnice Iveta Autratová: „Výzva je pro mě všechno, co jsem ještě nenakreslila a co se mi líbí“

autratova200Začtěte se do rozhovoru s výtvarnicí a ilustrátorkou Ivetou Autratovou. Je autorkou naší hlavičky, tudíž můžete zjistit, jak kresba vznikala a co tomu předcházelo. Důležitým prvkem rozhovoru jsou i zvířata, která paní Au...

Hledat

Videorecenze knih

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Literatura

Můj atlas Česka

muj atlas ceska200Nakladatelství Albatros vydalo v srpnu encyklopedii pro děti Můj atlas Česka, na které se podílel Ondřej Hník a kterou ilustroval Jiří Votruba a taky děti z celé České republiky! Jak vidí a vnímají nejrůznější místa v celé naší zemi právě děti, to se dozvíte v té...

Divadlo

Prostory Roxy a NoD slaví 20 let!

narozeniny roxy be twentyDruhé kulatiny oslaví kluby, jejichž adresa je známá tisícům lidí v celé zemi. Mimořádný věk si žádá mimořádnou oslavu a tou rozhodně program, nazvaný BE TWENTY, je! Svůj program má Roxy i

Film

DVD Pohádkář

Pohadkar 200Český film Pohádkář, který vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy spisovatelky Barbary Nesvadbové, měl loni na podzim v kině svoji premiéru. Český lev ho ocenil za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli (Matěj Hádek), nejlepší kameru, zvuk i...