Duch džungle pro děti
Kultura21.cz

Duch džungle pro děti

duch dzungle 200V říjnu vyšla další kniha anglického autora a dobrodruha Beara Gryllse, tentokráte příběh inspirovaný Knihou džunglí s názvem Duch džungle. Stalo se tomu tak u nakladatelství CPress a pokud máte doma neposedná a zvídavá dítka, možná je nalákáte právě na tento nevšední příběh.

 Dobrodružný autor

Edward Michael Grylls přezdívaný Bear, (* 1974) je britský dobrodruh, spisovatel a moderátor. Tři roky sloužil jako výsadkář u britských speciálních jednotek SAS. Proslavil se jako průvodce v seriálem Nutné k přežití (Ultimate Survival/Man vs. Wild) vysílaném na stanici Discovery Channel. Ve věku 23 let se stal nejmladším Britem, který zdolal Mount Everest. V červenci 2009 se stal nejmladším (35 let) vedoucím skautů ve Velké Británii.

Co se týká psaní, tak rozhodně není žádným nováčkem, i když většinou psal odborné či životopisně zaměřené knihy, například: Cesta vlka, extrémy naší planety, Let duchů, Příběhy skutečné odvahy, Zlato bohů, Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu.

Stimul k tvoření je jasný!

Mladý Mak s rodiči odjíždí z pohodlí Londýna do Indie a při cestě do džungle je smete blesková povodeň. Chlapec je od ostatních odloučen a neví, jestli se s nimi ještě shledá, jestli vůbec přežili. Nicméně se nevzdává, jde odhodlaně dál, najde si dokonce zvířecí společníky, kteří mu pomáhají přežít, nebo od kterých odkouká praktické tipy. Jsou zvířata, kterým pomůže, ale jsou i tací, kteří se k němu staví nevraživě a neváhají mu ublížit. A je to právě Matka vlčice spolu s vlčaty Škrábem a Štěkem mu pomohou najít cestu zpátky do civilizace.

Co na to říkám?

Kniha má podmanivou obálku od Petra Přenosila a nestydí se říct, na jaký podnět v psaní Bear Grylls reagoval. Najdeme zde i fajn ilustrace Javiera Joaquina, které dokreslují situaci hlavního hrdiny. A na konci knihy nám autor nachystal přehled tipů, jak přežít v džungli. Pro děti to musí být určitě dobrodružný příběh plný dálek, zajímavých zvířat i houževnatého přemýšlení mladého chlapce.

duch dzungle

Název: Duch džungle
Autor: Bear Grylls
Ilustrace: Javier Joaquin
Žánr: dobrodružné pro děti
Originální název: Spirit of the jungle (2016)
Nakladatelství: CPress
Rok vydání: 2020, pevná vazba
Počet stran: 224
Hodnocení: 85 %

Odkaz: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58625525/duch-dzungle/


 

Rozhovor

Nakladatelství Portál slaví 30 let! Rozhovor s šéfredaktorem Martinem Bedřichem nejen o knihách

portalV letošním roce oslaví své 30leté výročí oblíbené nakladatelství Portál, které nabízí převážně odbornou psychologickou literaturu a zajímavé spirituálně laděné tituly. Od roku 2017 je šéfredaktorem Portálu pan Martin Bedřich, který...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Literatura

Ďábel je taky jenom člověk

Dabel je clovek perex
Představte si, že máte před sebou dílo člověka, který psaní miluje a je tak trochu kancelářský nomád, tu pracuje doma, tu někde ve sdílené kanceláři a všude s sebou nosí psychoterapeuta Jakoba Jakobiho a jeho smlouvu s ď...

Divadlo

Komedie Davida Gieselmanna poukazuje vtipným ironickým tónem i na problematiku chování dnešních mladých

kuchta 200Na jevišti Divadla U22 v Praze 10 – Uhříněves proběhne v pátek 11. října v 19.30 hodin premiéra inscenace O klucích aneb Jsem kuchta! Hru německého autora Davida Giesselmanna přeložila Anežka Rusevová a v dramaturgii Fillipa Bařiny režíruje Roman U...

Film

Česká filmová parodie na „bondovky“ míří za diváky

Agent perexNový český středometrážní film AGENT 00 – MISSION PALERMO bude mít premiéru koncem srpna. Představí se nejen českým divákům. Film je totiž v anglickém jazyce a míří také za diváky z Itálie, kde film vznikal a do dalších zemí. Nechce totiž spoléha...