Písničky o zvířátkách pro děti
Kultura21.cz

Písničky o zvířátkách pro děti

Písničky o zvířátkách pro dětiSpolečnost Albatros Media a konkrétně nakladatelství Edika přichází s kouzelnou zvukovou knížkou pro děti. Knížka nese plně vystihující název „Písničky o zvířátkách pro děti“ a je určena pro ty nejmenší čtenáře.

 

Asi každý rodič by rád, aby jeho děti měly rády knížky. Protože z knížek se děti mohou hodně učit. Začíná to listováním, prohlížením, ukazováním, vyprávěním, až se děti díky knížkám dostanou ke čtení a obohacování své fantazie.

Tahle knížka má ale schopnost navíc. A to zvukovou. Po zmáčknutí označeného kolečka na každé dvoustránce, začne knížka přehrávat známou dětskou písničku o zvířátkách. A co je víc než spojení zvířátek a hudby? Tedy je velká pravděpodobnost, že tuhle knížku budou děti milovat. A může to být právě jedna z prvních knížek, kterou vašemu dítěti pořídíte a vytvoříte mu tak pozitivní vztah ke čtení do budoucna.

 Písničky o zvířátkách pro děti (3) 

Knížka Písničky o zvířátkách pro děti je z dílny společnosti Albatros Media, konkrétně nakladatelství Edika. Obsahuje část textu pěti známých českých písniček umístěných vždy na dvoustránce. Texty písniček jsou doplněny krásnými obrázky zvířátek, o kterých písničky zpívají, takže se v ní také můžete s dětmi učit, jak zvířátka dělají. Navíc každá dvoustránka obsahuje kouzelné tlačítko, po jehož zmáčknutí začne knížka hrát danou píseň.

Písničky o zvířátkách pro děti (5)Písničky o zvířátkách pro děti (6)  

A jaké že písničky o zvířátkách v knížce najdete? Třeba Komáři se ženili, Kočka leze dírou nebo naši nejoblíbenější, ke které si vždy s Rozálií i zatancujeme Pásla ovečky. Další tři už neprozradím, ať jste alespoň trochu překvapení.

  Písničky o zvířátkách pro děti (4)

Knížka má pevnější vazbu, tedy ji jen tak neponičí ani ty nejmenší neohrabané a sem tam i jídlem upatlané ručičky. Písmo je velké, takže dobře poslouží i v učení malým čtenářům. Já ji hodnotím velice kladně, protože od té doby, co přistála Róze na stole, ji nedala z ruky a písničky si přehrává i u svačinek.

 Písničky o zvířátkách pro děti (1) Písničky o zvířátkách pro děti (2)

Písničky o zvířátkách pro děti

Interpret: Zdeněk Král
Ilustrátor: Magdalena Takáčová
Počet stran: 10
Formát: 155x160 mm
Vazba: leporelo knížkové
Doporučený věk: 3+
Hodnocení: 100 %


 

Rozhovor

Básník Michal Talo: „Chcete-li vydat knihu, musíte si být jistí“

rok vepre michal 200Několik zvídavých otázek jsme položili mladému básníkovi Michalu Talo, který je autorem originální a osobité poezie skrývající se ve sbírkách Perly sviním, Jinak řečeno a Rok vepře

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Literatura

Mezi námi lháři

mezi nami lhari 200V březnu vydalo nakladatelství Jota román britské autorky Caroline Englandové Mezi námi lháři. Kdo holduje vztahovým propletencům a dává přednost pomalejšímu rozjezdu, měl by zkusit právě tento vztahový román.

...

Divadlo

Egon Tobiáš: Ten kůň nelže aneb divadelní hra s živými koni, herci a hudebníky

ten kun nelze egon tobiasV rámci projektu Jiřího Ondry a Egona Tobiáše Velký třesk na Malé scéně jsme se zúčastnili premiéry inscenace s tajemným názvem Ten kůň nelže. A nelhal! V netradičním di...

Film

Filmové plakáty v průběhu věků
ImagePrvní filmoví diváci se zrodili na sklonku 19. století - a již tehdy je na projekce kraťoučkých, tehdy ještě samozřejmě němých filmečků lákaly sytě barevné plakáty, které slibovaly úžasný zážit...