Kamarádi z Medového lesa si vás získají

Kamarádi z Medového lesa si vás získají

kamaradi z medoveho lesa kralicci 200Nakladatelství Kazda vydalo v těchto dnech další jedinečné tituly pro nejmenší čtenáře. Tentokrát se jedná o příběhy Kamarádů z Medového lesa a díly Jak zahnat stesk a Králíčci v ohrožení.
Roztomilí zvířecí hrdinové

Kdo že jsou ti kamarádi? Čtveřice, která má ráda les. Jedná se o lišáka Míšu se zvědavým čumáčkem objevujícího dobrodružství, moudrou a opatrnou laňku Daňku, mazané a rychlé divoké prasátko Chrochtíka a mývalku Makovičku. Ta se o všechny stará a potrpí si na čistotu. Dohromady jsou skvělá čtyřka a zakládají svou partu.

Příběhy s přesahem

V knihách se nejedná jen o vyprávění o těchto čtyřech přátelích a jejich pobytu a lumpárnách v lese. Nabízejí i něco navíc. V prvním díle nazvaném Jak zahnat stesk zvířátka nejprve přihlíží, jak v lese u maringotky vzniká pod rukama učitelky Valentýny lesní školka Medovníčci. Do ní chodí mnoho děti a mezi nimi je i Davídek, kterému se však stýská a s ostatními si příliš nerozumí. A to je právě mise pro Kamarády z Medového lesa! Ti Davídka osloví, a navíc pro něj vyrobí skvělý a praktický dárek v podobě lesního kalendáře.

Králičci v ohrožení jsou pokračováním, dětské čtenáře opět čekají staří známí a výraznou postavou je Pavla. Ta je nepřehlédnutelná a hlavně svérázná. Tím pádem si zaslouží určitou lekci… Navíc v tomto díle pokračuje také jiskření mezi hajným Michalem a paní učitelkou, což je zde velmi pěkně popsáno.

„To se člověk vždycky začne chovat tak trapně, když se zamiluje?“
„Přesně tak,“ odpoví mu kamarádi jednohlasně.
„Tak to se radši nikdy nezamiluju,“ prohlásí Chrochtík rozhodně a na vteřinku se při tom podívá na Daňku. „Nikdy v životě. Ani náhodou.“ (str. 42)

kamaradi z medoveho lesa kralicci

Zhodnocení

Kamarádi z Medového lesa jsou opravdovým potěšením pro oči. Ilustrace jsou nádherné, navíc zvířátka moc dobře zvolená. Sama jsem se do nich zamilovala už když jsem knihu viděla v sekci Připravujeme na webu a při čtení jsem se pak celou dobu usmívala. I samotné příběhy pak stojí za to – nejsou nijak dlouhé, jsou milé, a navíc se dětem budou jistě dobře číst díky většímu písmu. A v závěru knih potěšily i recepty, na které jsem hned dostala chuť a nalákaly mě zmínky o dalších dílech.

O autorech

Andrea Schütze si v dětství vyzkoušela téměř všechny koníčky, které si člověk umí představit. Nakonec zakotvila u čtení, a proto knížky také ráda píše. Má výuční list dámské krejčové a diplom ze studia psychologie. Žije s rodinou v nejjižnějším výběžku Německa.

Carola Sieverding maluje a kreslí od té doby, co dokázala udržet tužku. Vystudovala design a dnes se živí jako ilustrátorka dětských knih. Žije a pracuje se svým přítelem a psem v Hamburku.

kamaradi z medoveho lesa jak zahnat stesk

Kamarádi z Medového lesa Jak zahnat stesk
Kamarádi z Medového lesa Králíčci v ohrožení
Autor: Andrea Schütze, ilustrace Carola Sieverding
Překlad: Dagmar Heeg
Žánr: pro děti od 4 let
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2020
Počet stran: 96

Hodnocení: 95 %

Knihy můžete vyhrát v naší soutěži s Kamarády z Medového lesa

https://www.knihykazda.cz/jak-zahnat-stesk/

https://www.knihykazda.cz/kralicci-v-ohrozeni/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

,,Nezáleží na tom, kdo je má matka, či otec. Záleží na tom, kdo jsem já!“

vero200Mám pocit, že ji znám celý život. A přitom jsem ji poznala až nedávno, když jsem četla její knihu. Dlouho bych mohla mluvit o pocitech, které mě provázely, když jsem tuhle knihu četla. Byla jsem smutná, zhnusená, otřesená, plakala jsem, taky jsem se ale s...

Hledat


Literatura

Lapuťák a kapitán Adorabl

laputak perPrvní pohádkový příběh z pera Dominika Ladsmana, autora populárního Deníčku moderního fotra, Lapuťák a kapitán Adorabl. Pojďte se začíst do příběhu, který vás zanese do Sedmimoří, kde malý Čeněk zažívá první opravdové dobrodružství. Konečně kniha ...

Divadlo

Smějte se! Přichází jeho urozenost Leonard z Prasečkova

pan-z-praseckova 200Více jak po půl století se vrací na české jeviště Molièrova komedie-balet Pán z Prasečkova. Hra, která sloužila pro pobavení šlechty po náročném lovu, se teď snaží získat diváky, pod režijním vedením Han...

Film

Velká jízda za tornády

torn 200Film V oku tornáda (2014) je o městě Silverton, kde se během pár dní objeví spousta tornád. Akční snímek je o jízdě v autech, lítání v autech a odfukování lidí i s budovami.

...