Kamarádi z Medového lesa si vás získají

Kamarádi z Medového lesa si vás získají

kamaradi z medoveho lesa kralicci 200Nakladatelství Kazda vydalo v těchto dnech další jedinečné tituly pro nejmenší čtenáře. Tentokrát se jedná o příběhy Kamarádů z Medového lesa a díly Jak zahnat stesk a Králíčci v ohrožení.
Roztomilí zvířecí hrdinové

Kdo že jsou ti kamarádi? Čtveřice, která má ráda les. Jedná se o lišáka Míšu se zvědavým čumáčkem objevujícího dobrodružství, moudrou a opatrnou laňku Daňku, mazané a rychlé divoké prasátko Chrochtíka a mývalku Makovičku. Ta se o všechny stará a potrpí si na čistotu. Dohromady jsou skvělá čtyřka a zakládají svou partu.

Příběhy s přesahem

V knihách se nejedná jen o vyprávění o těchto čtyřech přátelích a jejich pobytu a lumpárnách v lese. Nabízejí i něco navíc. V prvním díle nazvaném Jak zahnat stesk zvířátka nejprve přihlíží, jak v lese u maringotky vzniká pod rukama učitelky Valentýny lesní školka Medovníčci. Do ní chodí mnoho děti a mezi nimi je i Davídek, kterému se však stýská a s ostatními si příliš nerozumí. A to je právě mise pro Kamarády z Medového lesa! Ti Davídka osloví, a navíc pro něj vyrobí skvělý a praktický dárek v podobě lesního kalendáře.

Králičci v ohrožení jsou pokračováním, dětské čtenáře opět čekají staří známí a výraznou postavou je Pavla. Ta je nepřehlédnutelná a hlavně svérázná. Tím pádem si zaslouží určitou lekci… Navíc v tomto díle pokračuje také jiskření mezi hajným Michalem a paní učitelkou, což je zde velmi pěkně popsáno.

„To se člověk vždycky začne chovat tak trapně, když se zamiluje?“
„Přesně tak,“ odpoví mu kamarádi jednohlasně.
„Tak to se radši nikdy nezamiluju,“ prohlásí Chrochtík rozhodně a na vteřinku se při tom podívá na Daňku. „Nikdy v životě. Ani náhodou.“ (str. 42)

kamaradi z medoveho lesa kralicci

Zhodnocení

Kamarádi z Medového lesa jsou opravdovým potěšením pro oči. Ilustrace jsou nádherné, navíc zvířátka moc dobře zvolená. Sama jsem se do nich zamilovala už když jsem knihu viděla v sekci Připravujeme na webu a při čtení jsem se pak celou dobu usmívala. I samotné příběhy pak stojí za to – nejsou nijak dlouhé, jsou milé, a navíc se dětem budou jistě dobře číst díky většímu písmu. A v závěru knih potěšily i recepty, na které jsem hned dostala chuť a nalákaly mě zmínky o dalších dílech.

O autorech

Andrea Schütze si v dětství vyzkoušela téměř všechny koníčky, které si člověk umí představit. Nakonec zakotvila u čtení, a proto knížky také ráda píše. Má výuční list dámské krejčové a diplom ze studia psychologie. Žije s rodinou v nejjižnějším výběžku Německa.

Carola Sieverding maluje a kreslí od té doby, co dokázala udržet tužku. Vystudovala design a dnes se živí jako ilustrátorka dětských knih. Žije a pracuje se svým přítelem a psem v Hamburku.

kamaradi z medoveho lesa jak zahnat stesk

Kamarádi z Medového lesa Jak zahnat stesk
Kamarádi z Medového lesa Králíčci v ohrožení
Autor: Andrea Schütze, ilustrace Carola Sieverding
Překlad: Dagmar Heeg
Žánr: pro děti od 4 let
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2020
Počet stran: 96

Hodnocení: 95 %

Knihy můžete vyhrát v naší soutěži s Kamarády z Medového lesa

https://www.knihykazda.cz/jak-zahnat-stesk/

https://www.knihykazda.cz/kralicci-v-ohrozeni/


 

PřihlášeníSoutěže


Rozhovor

Je skvělé mít pevné a stabilní zázemí, říká Martin Chodúr

chodurZpěvák Martin Chodúr zazářil už před několika lety, ale faktem je, že zejména až v poslední době zažívá nevšední úspěch. Natáčí, skládá i textuje, koncertuje se svou kapelou MACH. Přitom je vidět a slyšet nejen na svých, ale i na velkých show dalších hvězd...

Hledat

Videorecenze knih

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Literatura

Sex, morálka a rodinné vztahy v katolické rodině: Ukradené dětství Kamily

ukradene-detstvi-kamily perex
Nechtěné otěhotnění. Tahle situace zaskočí každou ženu, natož dceru katolíků. Milující rodiče Zdenu vychovali v lásce, a tak by se dalo předpokládat, že také s pokorou přijmou dar v podobě nového života....

Divadlo

Kdyby Nestroy vědel…premiéra PRO NIC ZA NIC v Městském divadle v Brně

pro nic za nic perexKdyby Johann Nepomuk Nestroy věděl, že po něm bude ve Vídni pojmenováno náměstí i zastávka metra, asi by se moc divil. On to byl totiž už za svého života na jedné straně miláček publika, měšťanského i lidového, ale mocn...

Film

Jarní smršť České televize: Hraná tvorba

jarni smrst200Zatímco se programová jarní nabídka letošního roku nesla na populární vlně kriminálních a detektivních příběhů, v roce 2017 budou tyto oblíbené žánry doznívat a na jaře se do popředí dostane retrospektiva. Diváci se tak skrze své televizní o...