Proč? Země
Kultura21.cz

Proč? Země

proc zeme 200Brilantní odpovědi na zapeklité otázky – tak zní podtitul nové dětské encyklopedie plné obrázků, fotek a informací Proč? Země, která vyšla v dubnu u nakladatelství Pikola.Proč encyklopedie?

Nakladatelství Pikola má celou edici Proč? Dětské encyklopedie, můžete si tedy vybrat z lákavých knih Proč? Encyklopedie, Proč? Zvířata, Proč? Vesmír a nejnovějším přírůstkem je Proč? Země od odborníka Dr. Devina Dennieho, která zabaví a poučí malé i velké.

Kdo za tím stojí?

V knize žel zatím žádné informace o autorovi nenajdeme, ale doktor Devin Dennie je spisovatel, producent a moderátor pořadu Geology Kitchen. Jde tedy o odborníka na slovo vzatého. Během let pracoval na celé řadě vzdělávacích pořadů a videí a dokumentů.

Co zde najdeme?

Kniha je velmi přehledně zpracována, nabízí Obsah, kde najdeme větší kapitoly Naše planeta, Povrch země, Modrá planeta, V povětří, život na Zemi. Ke konci najdeme Odpovědi na otázky, kvíz Vyzkoušej kamarády!, praktický Slovníček a Rejstřík. Co mi na zpracování vyloženě vadí, je přebal knihy – je zde výřez, který sice vypadá efektivně, ale je velmi nepraktický a obávám se, že při používání se brzy poničí. Kéž by pod něj dali aspoň folii a ne hned papír.

Jak knihu hodnotím?

Edice Proč? od nakladatelství Pikola je velmi povedená a musím ji doporučit všem pro obsažené informace, zajímavě zvolené otázky, celou řadu fotek a obrázků, diagramů. Dvojstránky se někdy čtou na šířku, jindy na výšku a i toto je pěkné ozvláštnění. Děti se naučí mnoho o naší planetě a malé opáčko neuškodí ani rodičům.

proc zeme

Název: Proč? Země
Autor: Devin Dennie
Žánr: encyklopedie pro děti
Originální název: Why does the Earth need the Moon? (2019)
Nakladatelství: Pikola
Rok vydání: 2020, pevná vazba
Počet stran: 144
Hodnocení: 90 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/proc-zeme/kniha/11471/


 

Rozhovor

Rozhovor s hvězdou Henry Lee Festu Mickem Harveyem

mick harvey 200Na Henry Lee Festu, který se koná 27. září v brněnské Zbrojovce, se představí Australan Mick Harvey. Je zakladatelem skupiny Nick Cave and the Bad Seeds, proto se v tomto rozhovoru mimo jiné dozvíte něco i ...

Hledat


Literatura

Backman zase hraje na city a jde mu to!

uzkosti-a-jejich-lide 200Oblíbený švédský spisovatel po několika menších dílech (konečně) přichází s plnohodnotným románem s názvem Úzkosti a jejich lidé.

...

Divadlo

Z malého brouka v hlavě velké divadlo

brouk v hlave 200Městské divadlo Zlín se derniérou rozloučilo s hrou Brouk v hlavě, ve které v dvojroli exceluje Pavel Vacek, a nejen on.

...

Film

Masaryk – o nezlomném boji za ideály

masaryk-film-perexNa plátna českých kin vstupuje dojemný příběh, který se věnuje osudu velvyslance a pozdějšího československého ministra zahraničí Jana Masaryka. Dějová linie se opírá o diplomatickou kariéru a napínavý životní osud bohéma s duševní c...