Doteky spirituality na Gran Canarii

Doteky spirituality na Gran Canarii

Tisk

GC perexGran Canaria, třetí největší z Kanárských ostrovů, je místem, kde se kouzlo přírody prolíná s jemnými doteky spirituality. Tento ostrov zdaleka nenabízí jen zlatavé písečné pláže a průzračný Atlantik, ale také hlubší zážitky, které se dotknou vašeho srdce i duše. 

 

Projděte se po písečných dunách Maspalomas, které ve světle zapadajícího slunce připomínají nekonečnou poušť plnou tajemství. Vydejte se na výšlap do hor, kde každý krok otevírá nové výhledy na sopečnou krajinu i španělské vesničky, které jako by zamrzly v čase.

GC 8

V Palmitos Parku, plném tropické zeleně, ptáků a tichého šepotu přírody, můžete pocítit klid i radost, jenž léčí.

GC 2

Přímořské klima čistí nejen plíce, ale i mysl. Oceán tu zpívá svou starou píseň, zatímco pozorujete východ nebo západ slunce a uvědomujete si nepatrnost člověka tváří v tvář přírodním živlům.

GC 1

A když se budete pozorně dívat, naleznete místa, kde spiritualitu není třeba hledat - sama si vás najde. Možná zahlédnete drobnou sošku na kamenném vlnolamu nebo zabloudíte do kostela s tichou krásou a rafinovanou architekturou interiéru, která vás donutí usednout a tiše žasnout.

GC 4Gran Canaria vás naučí zpomalit. Dýchat. Vnímat. Plavání v houpajících se vlnách, kouzelný detail v malebné uličce či náhodná zastávka u výjimečného výhledu vám připomenou, jak důležitý a neopakovatelný je každý přítomný okamžik.

GC 5

Pokud toužíte po niterných zážitcích, nechte se okouzlit tímto ostrovem, jehož krása tkví v detailech, které odhalíte, když necháte srdce otevřené.

GC 7

Foto: autorka (pláž Playa del Inglés, okolí a interiér kostela San Fernando de Maspalomas)


 

Přihlášení



Tolkienova korespondence je fascinující četbou plnou překvapení – ukazuje se, jak málo jsme toho o slavném spisovateli dosud věděli!

Nechtěl bych, aby to znělo nějak nadneseně či pateticky, ale jsem přesvědčen, že se jedná o jednu z nejvýznamnějších vydavatelských událostí posledních let – v monumentální publikaci (téměř osm set stran) je nám představen slavný spisovatel John Ronald Reuel Tolkien z doposud neznámé perspektivy, jejíž absence nám bránila poznat tohoto výjimečného muže takříkajíc „z první ruky".

Sedm prstenů. Třetí díl z knižní série Ztracená nevěsta je tady!

Spisovatelka Nora Robertsová má za ta léta na svém kontě už opravdu velkou spoustu románů a nadále se těší velké čtenářské oblíbenosti. A pokud máte rádi pořádné duchařiny, možná vás zaujme třetí díl trilogie Ztracená nevěsta, který pod názvem Sedm prstenů poměrně nedávno vydalo nakladatelství Alpress. Obzvláště jestli jste četli předchozí dva díly Nikdy tě neopustím a Zrcadlo minulosti, budete chtít vědět, jak nakonec v této strhující závěrečné knize všechno dopadne.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Načítám nejnovější video z playlistu...

Rozhovor

Billow: Vzpomínky na osoby, které zmizely z našich životů

Billow 200Billow je jednou z mála českých dream-popových kapel. I když si prošla několikaletou pražskou epizodou, působí ve Veselí nad Moravou. Jejími členy jsou zpěvačka a klávesistka Lenka Zbořilová, kytaristé Jakub Zbořil a Vojtěch Veselý a bubeník Eri...

Co se stane, když do běžného nedělního provozu oblíbeného fastfoodu zasáhne potopa?

Zdálo se, že to v FCK, jedné ze známých fastfoodových franšíz, bude obyčejná neděle. Kuřata se smaží. Lidí chodí a jedí. Všechno šlape, jak má. Jenže pak začnou z nebe padat kapky.

Z archivu...


Výtvarné umění

Za posledním českým impresionistou do Salmovského paláce

Kuba salmovsky palacLudvík Kuba byl významný malíř a etnograf. Jeho dílo čítá přes 3000 položek. U příležitosti 150. výročí malířova narození připravila Národní galerie v Praze, Sbírka umění 19. století, soubornou výstavu nazvanou

Divadlo

Komediomat začal novou sezónu zostra!

komediomat atomPrázdniny se přehouply a nejen ve Zlíně začala nová divadelní sezóna. Právě v rámci ní se v Baťově městě opět ukázala improvizační show Komediomat, která sice bojovala s hranicí morálnosti, ale o to byla vtipnější.

Film

V Českém Brodě se učili filmem a oslaví to festivalem

ucime se filmem 200Učíme se filmem je název projektu spolupráce, na kterém pracují místní akční skupiny z okolí Českého Brodu. Partnerem tohoto vzdělávacího projektu je občanské sdružení Harvest Films, jehož úkolem je odborné pora...