Chinaski natočili klip k legendárním Punčocháčům

Chinaski natočili klip k legendárním Punčocháčům

Tisk

chinaski puncochace 02Punčocháče jsou vůbec nejstarší a jednou z nejoblíbenějších písní kapely Chinaski. V rámci oslav 30 let je fanoušci mohou nyní slyšet se zcela novým zvukem, kterým ho kapela opatřila během svého únorového pobytu ve světoznámém studiu Rockfield. Vedle toho se Punčocháče dočkaly také svého prvního videoklipu. Režie klipu, jehož zápletkou je přepadení banky, se ujal Jakub Kohák, role lupiček obsadily herecké hvězdy Eva Holubová, Jaroslava Obermaierová a Lilian Malkina.

Punčocháče v novém provedení jsou předvěstí speciálního narozeninového alba. „Dospěli jsme a cítíme, že některé písně, které jsme v minulosti nahráli, bychom dneska zahráli jinak. Někdy jsou to písně, které neprávem zapadly a někdy takové, které si prostě zaslouží tu nejlepší současnou produkci a zvuk. Takových písní jsme vybrali deset, odjeli jsme je nahrát znovu do legendárního britského studia Rockfield a budeme je postupně zvěřejňovat,” vysvětluje Michal Malátný. Zajímavostí je, že žádná z vybraných písní nikdy neměla klip. Fanoušci se tak v průběhu letošního roku dočkají i deseti nových klipů.

O ten první k písni Punčocháče se režisérsky postaral Jakub Kohák. „S Jakubem Kohákem v roli moderátora se Chinaski na koncertech potkávají často. Jsme rádi, že naše námluvy vyústily v natočení klipu k písni Punčocháče. Jakub přišel s perfektním námětem i hereckým obsazením,” komentuje spolupráci manažer kapely Martin Pokorný. Hlavní role v klipu, jehož zápletkou je přepadení banky, obsadily herecké hvězdy Eva Holubová, Jaroslava Obermaierová a Lilian Malkina a režisér Jakub Kohák k tomu dodává: „S chlapci z mnoha kapel domlouváme natáčení už léta. A popravdě, už jsem pomýšlel na videoklipový vejminek. Ovšem když jsem slyšel Punčocháče, změnil jsem názor a ještě jednou vzal kameru do rukou. Však Chinaski, kapela, u které platí staročeské pořekadlo: "Co píseň to hit – co hit to píseň!, těm se nedá odolat!”

Klip měli jako první v exkluzivní předpremiéře možnost vidět fanoušci na kanálu kapely na Herohero, kde je možné zhlédnout i backstage video z natáčení a další zajímavý obsah, který kapela pravidelně přidává.

Album vyjde v prosinci, kdy se bude dvakrát slavit v O2 areně

Všechny nově nahrané staré písně pohromadě se objeví na speciálním albu, které si budou moct fanoušci poprvé pořídit na velkolepých koncertech kapely v pražské O2 areně. Staré hity v nových aranžích budou také součástí koncertů v největší české hale. Pro velký zájem tu Chinaski odehrají v prosinci hned dva koncerty.

Chinaski zahrají v Praze 11. a 12. prosince. První koncert byl rychle vyprodaný, vstupenky na přidaný koncert jsou aktuálně k dostání v sítích Ticketportal a Ticketmaster.

Vstupenky na koncert do O2 areny jsou k zakoupení zde.

chinaski 1

Zdroj foto: Roman Černý


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Covid 19 podrobně i emotivně

PandemiePandemie koronaviru ovlivnila knižní trh nejen tím, že zavřela kamenná knihkupectví. Zároveň nabídla i poměrně dost titulů, které v současné době obávanou nemoc probírají. Zřejmě prozatím nejpodrobnější z nich je Pandemie od českých autorů Michala ...

Divadlo

Klezmerem nespaseno

200divPražské Vinohradské divadlo je scénou, která velkou měrou určuje, co se v českém divadle nosí a obvykle ukazuje, jak se divadlo má dělat. Poslední vinohradská premiéra, tragikomedie Nesnesitelné svatby H. Levina, tomuto obyčeji vyhověla jen velmi málo. N...

Film

Rafani: 31 konců/ 31 začátků

altDne 25.6.2012 vešel do distribuce osobitý dokument - debut umělecké skupiny Rafani 31 konců/ 31 začátků, lze ho tak zdarma zhlédnout na serveru Doc Alliance Films (http:/...