Skutečné zločiny v Brně a okolí: Šokující milníky brněnské kriminální historie od autorské dvojice Ivana Žáková a Vilém Žák

Skutečné zločiny v Brně a okolí: Šokující milníky brněnské kriminální historie od autorské dvojice Ivana Žáková a Vilém Žák

Tisk

skutecne zlociny200V samém srdci Moravy se odehrály případy, které otřásly i zkušenými kriminalisty. Skutečné zločiny v Brně a okolí (nastole) od autorské dvojice Ivana Žáková a Vilém Žák odhalují temné zločiny a hrůzné události z Brněnska.

 

 

 

Kniha odhaluje řádění nevyléčitelného sadisty, absurdně kruté loupežné vraždy, případ matky, která si objednala smrt vlastního syna, osudy nenasytného sexuálního fantoma, kdysi nadějného boxera závislého na pervitinu, nebo čtyřnásobného vraha původem z Ameriky.

VRAŽEDNÁ ŽÁRLIVOST

Skutečně dokáže žárlivost tak zatemnit mozek, že může skončit vraždou vlastního dítěte? Ve spojení s alkoholem, gamblerstvím a duší neuvěřitelné lidské bestie ano. Nesnesl, aby si jeho bývalá žena našla někoho jiného. Neunesl ani to, že dávala přednost jeho vlastnímu tříletému synovi. Zasadí mu sedm ran kladivem a šestnáct ran nožem do hlavy a krku. Pak přijde na řadu exmanželka. Bodá do ní tak dlouho, až zlomí ostří…

DĚSIVÁ MUKA NETVORA

Tenhle krutý sadista by neměl do konce života opustit brány vězeňského detenčního ústavu. Za sebou jen zanechal obraz hrůzy. Několik znásilněných žen, pach smrti a děsivá muka netvora, při kterém doslova běhá mráz po zádech. Poslední Brňan odsouzený na doživotí byl v roce 2010 Radim Odehnal. Ten před sedmi lety v brněnském Komárově několikrát znásilnil jednadvacetiletou dívku, jejího přítele brutálně zabil, rozčtvrtil a upálil.

BRUTÁLNÍ MORD STARCE

Čtyři recidivisté se rozhodli získat peníze. V listopadu roku dva tisíce devět přepadli dvaaosmdesátiletého důchodce v obci Mistřice - Javorovec u Uherského Hradiště. Přepadení se však zvrhlo v loupežnou vraždu, z níž si odnesli jen pár korun a láhev slivovice. Seniora rdousili a pak ubili baterkou a dřevěnou holí.

OBJEDNALA VRAŽDU SYNA

Sto tisíc korun za smrt prvorozeného syna. Přesně tolik nabídla matka za jeho likvidaci jenom proto, že odmítal prodat dům. Na celém případu je ještě děsivější to, že o smrt svého bratra usiloval i její mladší syn.

MÍSTOSTAROSTA BEZ HLAVY

V jeden moment udělala malý úkrok, nečekaně vytáhla z kabelky berretu ráže 9 mm a střelila místostarostu zezadu do hlavy. Mrtvolu naložila s přítelem do auta. Radka přišla s nápadem, že oddělí hlavu od trupu, aby se ztížila identita oběti. Bylo až nelidské, jak bravurně dokázala keramickým nožíkem mrtvému odříznout hlavu a poté z ní vypreparovat kulku, kterou zabíjela. Bezhlavé tělo vysvlékli a pohřbili nedaleko u pole. Hlavu o kousek dál. Po dlouhé diskusi, že to nebyl až tak dobrý nápad, mrtvolu nakonec vyhrabali a hodili do Dalešické přehrady. Radka si počínala jako hyena. Kulku z hlavy zavražděného si strčila do kapsy a potom ji nosila jako talisman na klíčích. To šokovalo později i otrlé kriminalisty a soudce. Hlava se nikdy nenašla.

HLADOVÝ SEXUÁLNÍ FANTOM

Nejdříve se jenom obnažoval na veřejnosti. Za tyto přestupky mu soud nařídil ochrannou léčbu, ale ta nepomohla. Miroslav Dráteník pokračoval ve svém nekalém počínání a za to šel sedět na pět měsíců do vězení. Po propuštění ho vysazení léků změnilo na sexuálního predátora. Celá Morava se děsila řádění sériového útočníka, který se během dvou dnů pokusil znásilnit pět dívek a žen. Nezastavil se ani před útokem na dítě.

VRAHA USVĚDČIL OTISK UCHA

Byl pevně rozhodnutý ztrestat tu hříšníci za to, že ho několikrát odmítla. Připravil si igelitový sáček, láhev vína a velký kuchyňský nůž. Měl za lubem pořádně jí vyděsit a užít si násilného sexu. Útočník nahmatal další punčochu, omotal ji kolem krku a začal silně utahovat. Oběť však stále kopala svázanýma nohama. V té chvíli se už u agresivního devianta naplno projevila touha po krvi. Odběhl do kuchyně pro úzký dlouhý nůž a vrazil jí ho pod levý prs přímo do srdce. Kráska naposled vydechla a z hrudi jí vytekl tenký pramen krve. Jiní vrazi by se snad v této chvíli svého činu zděsili. Ne tak Holub, u něhož se dále prohlubovala proměna z bezcitného psychopata v sadistickou stvůru. Při pohledu na mrtvou ženu se vzrušil, přiložil ústa na ránu, sál vytékající krev a masturboval.

DVA ŽIVOTY ZA TŘI TISÍCE

Dvě mrtvá těla našli jihomoravští kriminalisté v malém domku v Šilingrově ulici v Břeclavi. Byla to zřejmě nejbrutálnější vražda roku 2019. Obličeje obětí vypadaly, jako by je někdo hodil do drtiče. Vrah je tak zmasakroval, že se hrůzou zježily vlasy i zkušeným kriminalistům. Do obětí vrazil nůž více než stokrát! Jednou z obětí byl devadesátiletý stařec, který mu chtěl pomoci, neboť vrah byl invalida a chodil o francouzských holích.

MANŽELKU ZAKOPAL NA POLI

Květen roku 2019 nezačal pro obyvatele jihomoravského Kyjova nijak slavnostně. Namísto radovánek a oslav krásného jara v měsíci lásky, tamější policisté museli řešit vraždu čtyřicetileté ženy, matky dvou malých dětí. Pachatelem byl usvědčen manžel oběti, který svou ženu při ostré hádce uškrtil a poté zakopal na poli.

ŠÍLENSTVÍ ZFETOVANÉHO BOXERA

Sedmadvacetiletý Alain Banongo, syn Afričana a české matky, byl skutečně docela nadaný kluk, který chtěl v profesionálním ringu prorazit mezi elitu. Jeho dívka ho přivedla na dráhu uživatele pervitinu. Případ zfetovaného boxera, který v Brně brutálně zavraždil a upálil v autě mladého muže, který měl pár dní před svatbou.

VRAŽDA V ARBORETU

Celkem pětadvacet bodnořezných ran napočítali soudní znalci na těle čtyřiadvacetileté dívky, která byla loni na začátku března zavražděna v arboretu brněnské Mendelovy univerzity. Nejvíc ran šlo do obličeje a dvakrát dokonce čepel vražedného nástroje pronikla až do mozku. Vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že vrahem je čtyřiadvacetiletý Radúz Šafránek, bývalý přítel zavražděné dívky.

VYVRAŽDIL RODINU

Vlastního bratra, sestru a otce plánovaně zavraždil zvlášť surovým a trýznivým způsobem noži. Motivem činu byly neshody v rodině. Po odchodu otce do práce nejprve zaútočil na svého třiadvacetiletého bratra, zasadil mu asi 80 bodných a sečných ran. Obdobným způsobem napadl i jednadvacetiletou sestru, když se vrátila z venčení psa. Sestře zasadil 104 ran. Při čekání na další členy rodiny si pak brousil nože. Ušetřil pouze svou nejmladší, sedmnáctiletou sestru. Nakonec zaútočil na sedmapadesátiletého otce, který se vrátil z práce. Muž se pokusil utéct, pachatel ho však pronásledoval a venku před domem jej ubodal. Podle žalobkyně mu zasadil 66 ran.

KRUTÁ POMSTA

Krajský soud v Brně za vraždu dítěte v Pohořelicích na Brněnsku a dlouhodobé týrání partnerky uložil jeho otci trest 18 let vězení. Měsíční dítě zemřelo po pádu z okna. Mstil se družce za to, že ho chtěla opustit.

VRAŽEDKYNĚ DĚTÍ

Za vraždu tří novorozeňat v Dolních Dunajovicích na Břeclavsku poslal soud jejich pětadvacetiletou matku na 24 let do vězení. První dítě uškrtila na podzim roku 2012 košilkou, další obalem od žrádla pro psy. Tři těla postupně pohřbila v domě svého přítele. Obdobný případ se stal jen pár kilometrů ve Vlasaticích na Brněnsku, kde také žena zavraždila své tři novorozené děti. Odpykává si za to trest 22 let vězení. Pohřbila je ve sklepě rodinného domu, který sdílela s manželem. Ten prý o těhotenství své ženy nevěděl. Obě odsouzené mají podobné rysy a jednaly z podobných pohnutek - egoistických důvodů.

TEMNÉ MYŠLENKY ČTYŘNÁSOBNÉHO VRAHA

V rodinném domku v brněnských Ivančicích našli sousedé v květnu roku 2013 čtyři ohořelá těla. Šlo o manželský pár a dva syny. Vyvražděna byla celá rodina. Z vyšetřování vyplynulo, že vrah nejdříve napadl ženu, které zasadil sedmnáct bodných a sečných ran pravděpodobně kuchyňským nožem. Pak jejího manžela, jemuž způsobil devětadvacet ran stejného charakteru a staršího syna ubodal sedmnácti ranami. Jako posledního usmrtil mladšího syna, kterého napadl kamenem a pak i nožem. Některé oběti se pokusil i zapálit. Starší ze synů měl bodnou ránu v hlavě, která přišla zezadu. Mladší syn měl také probodnutou hlavu, ale ze strany. Vrahem byl totiž příbuzný ze Spojených států, který už s psychickými problémy přijel a vlastní rodinu povraždil. Pak odjel do Washingtonu. Případ proslul ve světě poté, co ho jako prvního Američana v historii vydaly Spojené státy do České republiky. Ve vězení spáchal sebevraždu. 

skutecne zlociny

O autorech

Ivana Žáková (Zelinová) se narodila a působí na severu Moravy, přímo v rázovitém ostravsko-karvinském regionu. Od svých osmnácti let je novinářkou, dlouhé roky působila v deníku a jako redaktorka pracovala i pro multižánrové časopisy. Je autorkou projektu Skutečné zločiny – ve stejnojmenných magazínech již více než 10 let předkládá čtenářům zločiny, které otřásly Českou republikou. Případy plné emocí, mnohdy s těžko uvěřitelnými motivy. Šokující příběhy, které vyprávějí sami zločinci nebo jejich oběti. Kromě práce v médiích je tvůrkyní projektu neziskové organizace Tábory v Beskydech, specializující se na zážitkové pobyty pro děti, rodiny i seniory. Je zakladatelkou Školičky na farmě, která je zcela ojedinělým předškolním zařízením svého druhu v městských podmínkách. Napsala Skutečné zločiny na Ostravsku 1 a 2, Skutečné zločiny v Praze a okolí.

Vilém Žák se narodil roku 1942 v Mariánských Horách v Ostravě v hornické kolonii. Žije v Bohumíně, kde po absolvování Vyšší průmyslové školy v Ostravě Vítkovicích nastoupil do konstrukce v tamějším podniku Železárny a drátovny Bohumín. Tam také začaly jeho první zkušenosti s novinařinou, kdy jako výkonný sportovec a později propagační činovník oddílu vzpírání začal psát o úspěších bohumínských sportovců nejen do podnikových novin, ale i do okresního a krajského tisku. Jeho láska k psanému slovu ho přiměla k tomu, aby svůj technický um vyměnil za novinařinu. V roce 1972 nastoupil do redakce podnikových novin Tempo, kde zároveň v sedmdesátých letech dálkově vystudoval Fakultu žurnalistiky na Univerzitě Karlově v Praze. Po dvacetileté činnosti z podniku odešel, založil si svou Agenturu VILDA a zahájil vlastní vydavatelskou činnost. Společně s dcerou Ivanou, zkušenou reportérkou, začali vydávat krimi příběhy v časopisech Skutečné zločiny a později i v knižních publikacích Skutečné zločiny – Magazín.

Vilém Žák je ve svých jednaosmdesáti letech nejenom aktivním novinářem, ale i sportovcem, zúročuje tak svou druhou celoživotní lásku – posilování. V loňském roce se stal mistrem světa v benchpressu v kategorii nad 80 let a letos mistrem Evropy v silovém trojboji.

Více informací: https://www.albatrosmedia.cz/tituly/90010815/skutecne-zlociny-v-brne-a-okoli/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Proč má zebra pruhy aneb Chytrej jak rádio 2
zebra perPublikace přinášející odpovědi na řadu běžných i naprosto šílených otázek – přesně to je kniha členů Rešeršního oddělení Českého rozhlasu Proč má zebra pruhy aneb Chytrej jak rádio 2, která navázala na úspěšné vydání encyklopedie Kde má cvrček uši ...

Divadlo

V Činoherním klubu straší! Divadlo uvede v české premiéře westendový hit 2:22 – DUCHAŘSKÝ PŘÍBĚH

duch1Činoherní klub zahájí novou sezónu premiérou světově úspěšné hry britského dramatika Dannyho Robinse 2:22 – DUCHAŘSKÝ PŘÍBĚH v režii Braňa Holička. Vztahový thriller od autora populárních a oceňovaných podcastů BBC UNCANNY a THE BA...

Film

Navždy spolu pro romantické duše?
ImageNavždy spolu je až neuvěřitelně klasický romantický film. Člověk by řekl, že už musí být americké publikum takovýmito filmy nasyceno, ale kdyby tomu tak bylo, tvůrci by se nejspíš tvorby dalších a dalších romanti...