Květnová inspirace na knihy

Květnová inspirace na knihy

Tisk

euromedia 200 vsude sami lhariPodívejte se, jaké novinky si na začátek května připravilo nakladatelství Euromedia Group.

 


Nejnovější příběh kanadské mistryně psychothrilleru

Z městečka Stanhope doslova sálá klid a bezpečí. Alespoň do té doby, než se ztratí devítiletá Avery, dcera místního bezúhonného lékaře. Než se zjistí, že její otec William ji krátce před jejím zmizením uhodil. A že udržoval tajný poměr se ženou bydlící o několik bloků dál...

William se stane podezřelým číslo jedna, ale ne jediným. Někdo Avery viděl nastupovat do auta jednoho mladíka. A své nejlepší kamarádce předtím ještě tvrdila, že má staršího přítele...

Najednou tady každý na někoho něco ví. Dá se tu vůbec někomu věřit? A připravit se na pravdu o tom, co se skutečně stalo s Avery...?

Další bravurní příběh od královny rodinných psychothrillerů.

Vyjde také jako audiokniha pod nakladatelskou značkou Témbr
Čtou: Martina Hudečková a Libor Hruška
Režie: Jan Drbohlav
Předpokládané datum vydání: 15 května 2024

Shari LAPENA (* 1960) je bývalá právnička a učitelka angličtiny s láskou k literatuře, v současné době je ale úspěšnou spisovatelkou na plný úvazek. S rodinou žije v Torontu. Prózy publikuje od roku 2008, celosvětově se prosadila svým prvním psychothrillerem Manželé odvedle (2016), který zaujal dramatickou rodinnou zápletkou a především nečekanými zvraty, a to až do poslední stránky. Svůj talent pro tento žánr stvrzuje Shari od té doby pravidelně, a to tituly: Někdo cizí v domě (2017), Nevítaný host, (2018), Jeden z nás (2019), Její konec (2020), Nepříliš šťastná rodina (2022) a nyní i novinkou Všude samí lháři.

Romány Shari Lapeny vycházejí ve 37 zemích, celosvětově bylo prodáno již více než sedm milionů výtisků jejích knih.

Shari Lapena: Všude samí lháři, přeložila Naďa Špetláková, vydal Kalibr, 288 stran

euromedia vsude sami lhari

Skutečný příběh módní návrhářky a držitelky Oscara ve světě módy

Jitka Klett, kreativní žena plná odhodlání a vzrušení z objevování světa nejen vlastní fantazie, vás provede příběhem svého života a kariéry, která překročila hranice České republiky.

Kniha je určena všem, kdo chtějí poznat zákulisí módního světa. Netradiční formou přibližuje budování módní značky Jitky Klett i jejích módních salónů a odhaluje skutečnosti, které obvykle zůstávají skryté za oponou z nejkvalitnějších látek.

Kdo jsou ženy, které vyhledávají služby módního salónu? Kolik úsilí je třeba, aby si k vám našly cestu nejúspěšnější a nejvlivnější ženy v zemi? Jak obtížné je proniknout na nejprestižnější světová mola a jak náročné je se tam udržet?

V knize najdete i odpovědi na otázky spojené s různými módními tématy, jež se prolínají kapitolami o vybraných cestách do zahraničí. Budování módní značky v konkurenci návrhářů a módních značek z celého světa Jitku Klett zavedlo do New Yorku i do Moskvy, do Paříže i Dubaje, a často to byly odvážné výpravy, při nichž se dostávala do nesnadných i přímo nebezpečných situací.

Jitka Klett je módní návrhářka, držitelka prestižního ocenění Premio Europeo St. Oscar della Moda za dlouholetý přínos v módním odvětví (více než 100 módních přehlídek ve 28 zemích světa). Narodila se v Olomouci, později žila 25 let na Slovensku v Košicích a od roku 2004 žije v Praze. Je známá pro svůj cit pro harmonii barev, v jejích modelech můžeme nalézt odkazy na umělecká díla, ale i vlivy mnoha kultur. Je majitelkou dvou úspěšných módních značek JK Klett (limitované kolekce ready-to-wear módy) a Jitka Klett Couture (originální modely šité na zakázku). Šaty Jitky Klett jsou oslavou ženskosti a nadčasové elegance.

Jitka Klett: Oblečená životem, vydává nakladatelství Esence, 280 stran

euromedia oblecena zivotem

Colleen Hooverová, Tarryn Fisherová: NIKDY, NIKDY

Bestsellerové autorky Colleen Hooverová a Tarryn Fisherová spojily síly a společně napsaly naprosto jedinečnou romanci s mystery zápletkou.

Charlie Wynwoodová a Silas Nash byli od narození nejlepšími přáteli, dokud se do sebe ve čtrnácti letech nezamilovali a nestali se něčím mnohem víc. Počínaje dnešním ránem jsou si ale naprosto cizí. Všechny jejich vzpomínky na to, kým byli a jaký pár společně tvořili, jsou fuč. Vytratily se. Nezbývá než odhalit pravdu o tom, co se jim stalo a proč k tomu došlo. Ale čím víc o sobě zjišťují, tím těžší je pro ně pochopit, proč byli vůbec kdy spolu. Vzpomenout si někdy může být horší než zapomenout…

Doporučený věk 15+

Colleen Hoover je bestsellerovou autorkou New York Times. Pravidelně střídá žánr young adult s literaturou pro dospělé čtenáře. Mezi její nejslavnější romány vydané v češtině patří Námi to končí, Námi to začíná, Kosti v srdci, Odvrácená tvář lásky nebo psychothriller Pravda, nebo lež. Colleen žije v Texasu s manželem a třemi syny. Více se o ní můžete dozvědět na www.ColleenHoover.com

Tarryn Fisherová je bestsellerovou autorkou New York Times a USA Today. Napsala devět románů, včetně úspěšného thrilleru Manželky. Společně s rodinou a huskym žije v Seattlu ve Washingtonu. Více se o ní můžete dozvědět na www.TarrynFisher.com

Colleen Hoover, Tarryn Fisherová: Nikdy, nikdy, přeložila Jana Jašová, vydává nakladatelství Yoli, 360 stran

euromedia nikdy nikdy

Ona je krasobruslařka, on hokejista... Jiskřivá romance z kluziště!

Anastasia Allenová má jasný cíl: dostat se do reprezentačního týmu USA. Od svých pěti let intenzivně trénuje a členství v bruslařském družstvu Maple Hills jí zajistilo plné vysokoškolské stipendium. Její rozvrh rozhodně není pro slabší povahy. Stassie si zkrátka přišla pro vítězství.

Nathan Hawkins, hokejista a kapitán maplehillských Titánů, ví, že je odpovědný za to, aby jeho tým zůstal na ledě. Když se však kvůli nedorozumění musí o ledovou plochu najednou dělit s krasobruslaři a Anastasiin partner se následkem toho zraní, ocitne se v nepředvídatelné situaci. Musí vyměnit hokejku za přiléhavý trikot a přísného trenéra za mnohem děsivější trenérku.

Ale starosti nejsou na místě. Nebo ano? Stassie přece nemá hokejisty vůbec ráda…

Hannah Grace (*1987) je Angličanka označující sama sebe za autorku „plyšových srdcovek“. Bydlí v Manchesteru ve Velké Británii, odkud píše romantické příběhy ze současnosti. Když právě po tisící v jedné kapitole nepopisuje oči všech hrdinů a neplete se v tom, že několik z nich pojmeno¬vává stejně, nebo když do knih nevkládá britská rčení a obraty, kterým nikdo z jejích amerických čtenářů ne-rozumí, najdete ji nejspíš na procházce s manželem a dvěma psy Pigem a Bearem.

Hannah Grace: Na ledě, přeložila Marcela Nejedlá, vydává nakladatelství Ikar, 448 stran

euromedia na lede

Více informací: www.euromedia.cz


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Bang! Bang! Motherfucker!

100 naboju 200100 nábojů: Posmrtné blues je dalším zářezem na pažbě Briana Azzarella, který se v mých očích v posledních měsících dostává blíž a blíž k výšinám komiksových tvůrců. Brian napsal další skvělý scénář o osude...

Divadlo

„Pravde veriť, pravdu žiť a pravdu brániť.“

masaryk stefanik 200Městské divadlo Zlín chtělo oslavit letošní významné výročí 100 let vzniku Československa originálně a velkolepě a také tak, aby se nejednalo o jednorázovou akci. Pustili se tedy do spolupráce s Divadlem Aréna Bratislava a za...

Film

DVD Zvonilka: Tajemství křídel

zvonilka magicbox 200Distribuční společnost Magic Box přináší na DVD další díl volné série Zvonilka s názvem Tajemství křídel. Studio Disney se opět zaměřilo na dívčí publikum a připravilo pro ně ...