Před časem se kvůli ní pokusil o sebevraždu. Nyní o životě s bipolární poruchou vydává druhou knihu
Banner

Před časem se kvůli ní pokusil o sebevraždu. Nyní o životě s bipolární poruchou vydává druhou knihu

Tisk

JESTE-CITLIVEJSI-ZPOVED-JEDNOHO-BLAZNA200David Svoboda s bipolárně afektivní poruchou bojuje už od svých dvaceti let. Na svém kontě má za posledních jedenáct let kromě nespočtu smutných i úsměvných historek také jeden neúspěšný pokus o sebevraždu, způsobený tímto zákeřným psychickým onemocněním.

 

Vedle klasické léčby mu poslední dva roky pomáhá terapie formou psaní. O své nemoci začal nejdříve vytvářet blog pro své přátele a poté se rozhodl, že se o své postřehy podělí i s širokou veřejností prostřednictvím knihy Citlivá zpověď jednoho blázna. Dílo u čtenářů vyvolalo nad očekávání velký zájem. Nyní David vyslyšel četné prosby o pokračování a vydává druhý díl s názvem Ještě citlivější zpověď jednoho blázna. Obě knihy dávají inspiraci a naději nejen lidem, kteří se potýkají s podobnými problémy.

Kniha Ještě citlivější zpověď jednoho blázna je dojemným pokračováním životního příběhu Davida Svobody. Tematicky se věnuje další etapě Davidova života, která začíná ve chvíli, kdy stojí na prahu nových výzev a možností. Po několika letech se David vrací do Brna, kde se rozhodl znovu usadit. S odhodláním a nadějí nastupuje do nové práce, plný očekávání a s pocitem, že konečně nachází klid a stabilitu ve svém životě. Je zamilovaný do Báry a plánují společnou budoucnost. Avšak i přes zdánlivou harmonii se stíny minulosti neztrácejí. Davidovi vnitřní démoni se neúnavně pokoušejí znovu získat moc nad jeho myslí a emocemi. Deprese se nečekaně vkrádá do jeho života, a práce, která mu dříve dávala smysl a radost, se stává těžkým břemenem.

Ještě citlivější zpověď jednoho blázna je příběhem o síle lidské vůle, odhodlání a ochotně vystupovat ze své komfortní zóny. Autor v ní čtenářům otevírá dveře do svého nitra a píše nejen pro ty, kteří hledají inspiraci, naději a pochopení pro vlastní vnitřní boje. „Primární důvodem vzniku druhého dílu byli čtenáři, kteří volali po pokračování a zajímalo je, co bylo dál a jak nyní žiji. Příběh se v něm odehrává v jedné časové lince a řekl bych, že v knize není tolik zvratů, ale více v ní otvírám své nitro a osobnost. Hlavním posláním je ukázat, že i když není každý den zalitý sluncem, tak v tom lidé nejsou sami a vždy je tu nějaká naděje,“ přibližuje novinku autor David Svoboda.

Obě knížky jsou určené čtenářům různých věkových i povahových kategorií. „Primárně jsem je psal pro ty, co co hledají laskavý příběh a pochopení i pro vlastní boje. Všem těm či jejich blízkým, co se sami potýkají s duševními problémy a třeba nevidí východisko. Naděje a řešení vždy existuje. Doba není tak zlá, jak se zdá a každý kdo si řekne o pomoc, tak ji dostane. Stěžejní je nebát se o svých problémech mluvit a vše včas řešit,“ vzkazuje David.

JESTE-CITLIVEJSI-ZPOVED-JEDNOHO-BLAZNA kniha

Novinka Ještě citlivější zpověď jednoho blázna i prvotina Citlivá zpověď jednoho blázna je k zakoupení na www.zpovedblazna.cz.


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.


Literatura

Barva krve - příběh o lásce, zradě, zločinu a odpuštění

altNakladatelství Mladá fronta představuje českým čtenářům historický román Barva krve u nás dosud málo známé spisovatelky Mary Hoffmanové, která patří ve Velké Británii  mezi nejprodávanější autorky románů pro m...

Divadlo

V Pointě vyšla knižně ztracená divadelní komedie Ženy a sluhové španělského dramatika Lope de Vegy

zeny-a-sluhove200V online nakladatelství Pointa vyšla knižně veršovaná nadčasová divadelní komedie Ženy a sluhové o milostném trojúhelníku z pera mistra slova světoznámého španělského autora Lope de Vegy.

...

Film

Jeskyně zapomenutých snů aneb pravěká obrazárna

jeskyne zapomenutych snu herzog artcamDistribuční společnost Artcam a Levné knihy přinášejí nejen zájemcům o dějiny pravěku a výtvarného umění na DVD „meditativně hypnotický“ dokument německého režiséra, ...