KNIHY DOBROVSKÝ představují Geostorky

KNIHY DOBROVSKÝ představují Geostorky

Tisk

Geostorky200V tomto týdnu KNIHY DOBROVSKÝ představí čtenářům novou knihu z pera vědce Petra Brože a ilustrátorky Lucie Škodové, Geostorky. Po úspěchu jejich debutové knihy Vesmírníček přichází duo s knihou pro dospělé čtenáře.

 

 

V minulém roce vytvořili geolog Petr Brož a ilustrátorka Lucie Škodová první společnou knihu plnou zajímavých a vtipných příběhů o vesmíru, pro děti a jejich rodiče. Vesmírníček se stal absolutním vánočním bestsellerem v kategorii dětské literatury, prodáno bylo více než 10 000 výtisků. I po téměř roce je v žebříčku neprodávanějších knih na předních pozicích. Kniha byla v loňském roce také nominována na cenu Magnesia Litera jako Debut roku.

Už 13. září vychází pod nakladatelskou značkou Pangea nový titul autorů, tentokrát pro dospělé čtenáře. Kniha Geostorky s podtitulem „lidské osudy ve stínu geověd“ vypráví příběhy lidí (ať už vědců, či obyčejných smrtelníků) z různých koutů naší planety, do jejichž života zasáhla vesměs negativně síla přírody.

Čtivé a originální vyprávění plné zajímavých faktů, které má primárně za cíl čtenářům přiblížit vědecké bádání, doplnila opět Lucie Škodová svými ilustracemi. Vzhledem k velkému zájmu ze strany milovníků knih ještě před samotným vydáním, vyhlíží KNIHY DOBROVSKÝ další bestsellerový titul tohoto sehraného autorského dua. Pro rodiče, které při předčítání Vesmírníčku jejich ratolestem zaujala fakta o síle přírody, se může jednat o pokračování v cestě za poznáním!

Geostorky, Petr Brož a Lucie Škodová
(vydání 13. 9. 2023, Pangea)

Jak sám autor v předmluvě uvádí, tato kniha vznikla na pozadí jeho snahy (zprvu na Facebooku a později na Twitteru) popularizovat geologické výzkumy a bádání. Ani zpočátku se však nejednalo o jakýsi „nudný výčet vědeckých faktů“, ale o poutavá a dramatická vyprávění, která se měla internetem jako vlákna „hojně šířit, aby se dostala ke spoustě očí a hlavně aby jejich přečtení mělo na čtenáře a čtenářky trvalý dopad“. Je zřejmé, že tím dopadem mělo být prozření a pochopení toho, co se děje kolem nás. Ideálně právě teď. Toho, že v našem časoprostoru vyvolává každá akce reakci. A může jít jen o zdánlivě bezvýznamnou událost, která se odehraje na druhém konci světa, jejíž následky se neukážou hned…

Prostředkem tohoto prozření a pochopení mohou být, tak jako v našem případě, právě geovědy, jejichž význam i třeba kvůli sílícím globálním změnám klimatu pozvolna roste a které postupně ztrácejí mezi ostatními obory pověst „otloukánka“. I proto si autor – vědecký milovník sopečné činnosti a všeho kolem ní – vybral do své sbírky pětadvaceti příběhů základní geovědní jevy, které se v historii lidstva zapsaly mezi největší katastrofy.

Geostorkyobalka

Více informací: www.knihydobrovsky.cz


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Epická fantasy z ponurého světa Podmoří

PNB banner instagram FINALIntriky. Boje mezi znepřátelnými rody. Vzdor tyranovi. Závažná morální rozhodnutí. Problém vědecké etiky. To vše a mnohem více najdete ve fantasy Pláč němého boha zasazené do ponurého světa Podmoří.

...

Divadlo

Havlovo POKOUŠENÍ v činohře Jihočeského divadla

divadlo HAVEL perexPrestižní a divácky oblíbený festival Divadelní svět Brno letos v termínu 23. – 28. května 2019 vstoupil do svého jubilejního desátého ročníku. Organizátoři lákali na více než padesát představení z celého světa i na atraktivní té...